Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Güvercin

Konular
5
Reaksiyonlar
0
Bende onlar gibi özgür olmak isterdim
Bir zamanlar güvercin besliyodum ama onları kıskandıgım için bıraktım

benimde vardı...
biri siyah biri bayaz takla atanlardan...
beşik_taş koymuştum adlarını...
babam istanbuldan gelen akrabalarına verdi...
benimde okula dönmem gerekiyordu birşey diyemedim...
onları uçarken izlemek...

ben hayvanları çok severim ama kuşları ayrı güvercinleri daha bi ayrı severim...Karadeniz ereğlide yaşıyorum ve burda çok pahalılar alamıyorum :( Ç.kaleede buldum bedavadan ama oraya gitmek yada o kuşların buraya gelmesini sağlamak çok zor.bi alabilsemmm :oops:

Güvercinler

bende 40 çift güvercin var
çok seviyorum güvercinleri

bende hep beslemek isterdim :wink:

alllah beee
benım var bır suru her cıns taklasını desen
havada kelebek gıbı ucanı desen
fırıldak gıbı donen
allahım neler yapılmaz bu kuşlar için

Benim de vardı 2 tane . bakamadım bıraktım sonra :(

BEN DE HALA VAR COK GÜZELLER REK REK VALLAH COK HOŞLAR İNSANA SADIK ENGÜL GÜNLERİM ONLARLA GECİYOR MASUM VE YALAN SIS GELİYORLAR YANINA.
BEN DEKİLER SELBEST BENİ BIRAKIP GİTMEZLER BENİM EN İYİ ARKADAŞLARIM ONLAR

bende güvercin aldım geçenlerde 2 tane bi erkek bide dişi :lol: güvercin besleyenlerden bilgi istiyom bunlar ne zamanda bi yumurtlar yavru güvercinleri büyüdükten sonra satıcamda ona göre :)

BAŞARI KARDEŞİM GERCEK TN COK GÜZEL DÜŞÜN CE BEN ZAMANIN DA COK SATTIM BAKIMI COK ZAHMETTLİ KARDEŞİM ONLAR BAKIM GÜZEL OLURSA 22 GÜNDE YUMURTADAN CIKAR VE HER AY DOGURUR LAR KARDEŞLİŞM BEN DEKİLER COK CİN STİ FAZLKA PARA TUTU YOR DU SEN DE YAP TAV SİYE EDERİM

Ben de yaklaşık 8 sene önce 4 tane yavru güvercini ağzımla beslemek durumda kalmıştım.Bu güvercin milletinin bir özelliği varmış,yavrulara insan eli dokununca anneleri bırakıp gidermiş,ben ve kuzenler epey sevdik ve ertesi sabah anneleri arazi olmuştu,şaşırdık kaldık.
Aslında çok hassas bir midem vardır ama kıyamadım onlara,bıraksam öleceklerdi.Öyle sevimlilerdi ki bana da çok alışmışlardı.Karınları acıkınca kollarıma başıma konarlardı ben de tek tek doyururdum onları.Kısa sürede büyüdüler.Sonra köyden eve dönerken babannemlere emanet ettim ama sonuç kötü,kartal mı tilki mi ne hain bir başka canlı kapıp götürmüş,öldüler:(kıyametleri kopardım ama geç kalmıştık bir kere

ben sadece seyretmesini seviyorum.bakmak gibi bir lüksüm yok

Ben de seviyorum benim muhabbet kuşum vardı öldü çok üzüldüm bidahada almak istemedim :(

güvercin çok güzel yaratıklardır,bnde onlar gbi özgürce bulutların arasında dans etmek isterdim,tam 30.000 liraya olanda varmış ya....arkadışımla arkadaşı iddaya girmiş,güvercini karstan bırakmış güvercin 3 gün sonra tekrar evine gelmiş...var mıdır böle bişi ya....

Güvercin beslemek güzel biraz farklı bir iştir. yani uğraşması çok zordur.

Bende elliye yakın var, bu hastalıktan vazgecemiyorum.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KI4Fhv3fy8w]YouTube - güvercin kelebek saya pigeon[/ame]

güvercin değil de uzuun bir süre muhabbet kuşlarım vardı

çok severim bende besledim adana dalıcı tip yerli kuşlarım vardı.gökyüzünde gözden kaybolana kadar yükselirlerdi, damdan parlak çektiğimde alıcı kuş gibi dama inerlerdi. özellikle inerken çıkan uğultu beni mest ederdi.kuşlarım hayatta fiske atmazdı.tam performans kuşlarıydı.

yaramı deşmeyin yeteeeeer artık acıyın bana istifa etmeyi bile düsünuyorum güvercın yuzunden memlekette tasıncam sızın yuzunuzden ( oda benım bahanem)

ya binde var ama etrafımda uğraşan olmadığı için bende ilgilenmiyorum. takla var çoğaldıkça babam satıyo. 2-3 liraya tanesi.

bende hala var guvercın den asla vazgecmem sıgaradan gecırımmmm

guvercinler güzeldir benimde vardı 50 li ye yakın istanbulda calışıyordum onlar icin aydabir bursaya gelirdim
yuvalarında birşey olursa yuvadan kuserler
benimkilerin yuvasına gelincik dadandı iki akşamda tüm kuşlarımı bogdu birdaha almadım
biraz zahmetli iştir maddiyatta ister ama ticaretini yaparsan sorun olmaz

bu işi yapana güvercinci degil kuşcu derler

benimde zamanında 300 kadar mardin oyun kuşum vardı şimdi yerim yok sırf yerim olsun diye bu sene ya memlekete göçüp gidicem istanbuldan yada evi değiştiricem teras yeniden başlayacağım en büyük hastalığım diyebilirim...

merhabalar güvercin besledim yıllarca şimdi besleyemiyroum en ksıa zamanda geri döneceğim hobime daha doğrusu hastalığıma evim değişince fakat başlıkta kuş gribi yazılmış güvercin ırkı kuş gribi virüsünün taşıyıcısı değildir bu ıspatlanmış bi husustur ama kuş gribi gündemde olmadığı için medyada dillendirilmemiştir ama güvercin kuş gribinin taşıyıcısı değildir hatta tek kanatlı ve kuş gribi taşımayan cinstir saygılar... ayrıca diğer kuş besleyen arkadaşlarla görüşüp kuş alışverişi yapmak isterim 1-2 ay sonra evimi değiştirdiğimde saygılar...

Üst Alt