Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] SGK trafik kazaları sonrası sağlık ihtiyaçları için bizi mağdur etmesin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
gökhan71;

daha evrakları teslim etmedim, malum o eksik bu eksik, foto getir (vesikalık olsun) , nüfus kayıt örneği (vukuatlı), adliyeden sabıka kaydı vs.:eek:

evrakları tamamlayıp verecem, daha önce yazmıştım bana evraklarınızı getirin işleme alınacak diye yazı geldi, ona istinaden başvuracam.

Birikmiş 2 receteyi dün aldım,aldığım gibide medikalciye verdim:) benimde trafik kazası sonucu olmuştu.Ödemeye başlandı işte..

ahmet ne evrakları istiyorar bu kadar anlamadım skg farklımı ben bağkur emeklisiyim malul 2 gün önce sonda aldım medikalciye rapor reçeteyi verdim tamam bağkuru aradım öderiz dediler bende tek taraflı kaza yaptığım için şimdiye kadar her ihtiyacımı paramla alıyordum

sorun bağlı bulunduğun ildeki kurumda çalışan memurlarda, kimi bir sürü şey ister kimi de insanlık yapar yormaz seni.bana 2. şıkdaki rastlamadı:mad:

arkadaslar.. ödeme yapılan bı arkadasımız yokmu_?? eskı recetelerımızle ılgılı bı gelısme varmı , ne alemde son durumlar bıldıklerınızı paylası lutfen..!

kırıkkale sgk dun gorustum genelge gelmiş eskı faturalar kesınlıkle odenmeyecek 22 subat 2011 sonrası faturalar odenecek kaza gecırdıgıne dair kaza raporunun bır nussası devamlı faturaya eklenecek dedı memur eskı faturalar gınede dursun elınde belkı karar degısır dedı

eski faturaları mahkemeye verin arkadaşlar...

25.02.2011 tarihinde çıkan torba yasa ile işler daha da karışmış durumda. belirttiğim tarih öncesi trafik kazası geçiren arakadaslarımız tedavi giderleri ve gerekli medikal malzeme alma haklarında ciddi sorunlar yaşamaktadırlar .Bu konu hakkında sıkıntı çeken arkadaşalarımıza gereken desteği hukuk birimizi vermektedir.danışmak istediğiniz konuları ücretsiz sorabilrisiniz.
hilal@vertebra.com.tr

T.C. Resmi Gazete

geçici madde 1 e göre geriye dönük faturalar ödenecek...

yönetmelikler kısmında trafik kazaları bölümüne bakın arkadaşlar

TRAFİK KAZALARI NEDENİYLE İLGİLİLERE SUNULAN SAĞLIK HİZMET BEDELLERİNİN TAHSİLİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

Kanunun yayımı tarihinden önce meydana gelen trafik kazalarından kaynaklanan ve anılan tarih itibariyle ödenmemiş tüm tedavi gideri bedelleri Kanunun Geçici 1 inci maddesi kapsamında Kurumca ödenir. Bu tarihten önce meydana gelen trafik kazaları nedeniyle ilgili sigorta şirketlerinden ve Güvence Hesabından tahsil edilen tutarlar bakımından ilgili sigorta şirketlerine ve Güvence Hesabına herhangi bir iade yapılmaz. Bu tutarlar Kuruma bu Yönetmelik uyarınca aktarılan tutarlardan mahsup edilemez.​

Daha en başındna beri bu şekkilde olacağı belli olan bir düzenlemenin bu kadar uzun süre çıkmaması bir çok arkadaşımızı mağdur etti. Neyse ki bundan sonra bu konuda mağduriyet yaşanmayacak...

Yalnız, trafik kazasında önceden ödenen kaliteli ürün bedelleri (1. sınıf protezler, tedavi giderleri, bilimum medikal ürünler) artık SGK SUT'u dahilinde ödeniyor! Bu da çok çok çok çok büyük bir haksızlık. Daha önce bacağı ampute olan bir kişi -misal- 100 bin liralık protezi trafik sigortasından alabiliyorken, artık sgk'nın belirlediği 1500 lira civarındaki ürünü alabilir!
Bu konuda sgk'nın uygulaması sürerse, konuyu mahkemeye taşımak şart.

kesinlikle haklısınız bülent bey.ben sıkıntı yaşarsam ki yaşıyorum zaman zaman, mahkemeye veririm

arkadaslar , subat 2011 öncesi gerıye dönuk sonda receteleri odenen varmı...

sgknın öyle ha diyince ödeme yapıldığı görlümüş mü hiç...daha müracaat etmedim ama mutlaka binbir türlü sıkıntı çıkarırlar.
1. reçete isterler (reçeler kimb bilir nerede)
2. rapor ister, raporda şu şu yazmıyor der.
3. barkod isteri, ara da bul barkodları
4.hasta alt bezi için idrar konrtolü yoktur ibareli rapor ister, geriye dönük rapor çıkamayacağına göre...

aklıma gelenler bunlar, daha kim bilir neler isterler...
iki elim yakanızda eyyyy ...ciler....

geriye dönük faturalr noldu varmı bi gelişme arkadşlar alan veya beklmede olan

geriye dönükleri mahkemeye verdimi, kazandım ancak sgk temyize gitti.yargıtaydan karar bekliyorum...

arkadaşlar geriye dönük ödenmeyen faturalarınızı mahkemeye verin...

siz kazandınız mı ödedilermi ?

arkadaşlar mahkemeye verin diyorsak bir bildiğimiz vardır heralde.
ben kazandım çok şükür, karar yeni geldi daha parayı almadım henüz ama alacam inş.
daha ne diyim.
beklemeyle çözemezsiniz bu işi ben onu diyorum, biran önce verin mahkemeye, zaten yargı süreci uzun...

yargı yolu ile paramı aldım, arkadaşlara duyurulur...

SGK tek taraflı trafik kazalarında geriye dönüş ödemelere başladı ben ankara da bir kısmını aldım. MÜJDE.

bulundugmuz ildeki sgk ya geri dönük faturaları teslim edelim mi yani nasıl olucak...

Seninaldığın medikalci bilmiyormu . sgk aç sor ödemeler başlamış de onlar söylemezler.

benım elmde faturalr peşin aldım çünki malzemlrri ozaman ben sgkya götürüyüm

bu parayı alan arkadaslar ankara sgk genel mudurlğnü aradım öyle bi yazı gelmedi dediler o kadar yeri aradım ödeme hakkında bilgisi yok nasıl iş.

sgk yı arıyrm böyle bi yazı varsa getır dıyolr hiç kımsenn bılgsı yook aldık dıyen arkdslar siz nasıl aldınız yardmcı olursanz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt