Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] PTT, 2022 maaşlarından masraf almasın ve sakatların veznelere erişimi sağlansın!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
302
[Gündem] PTT, 2022 maaşlarından masraf almasın ve sakatların veznelere erişimi sağlansın!

[SIZE=4]2 Temmuz 2008 Güncel[/SIZE]
  • Aşağıda dile getirdiğimiz sorun, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından değerlendirilmiş ve 2022 maaşları ile ilgili olarak ne PTT veznelerinde yapılan ödemelerde ne de ikametgahta yapılan ödemelerde hiç bir ad altında işlem masrafı alınamayacağı beyan edilmiştir (bkz). 2022 maaşı alan arkadaşlarımızın bilgisine...

Konuya destek veren tüm üye ve ziyaretçilerimize, sorunumuzun çözümü için harekete geçen tüm kurum ve bürokratlara teşekkür ederiz.

Engelliler.Biz Platformu.

Arkadaşlar,

2022 sayılı, 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun çerçevesinde yapılan maaş ödemeleri 1 Haziran 2008 tarihinden itibaren PTT aracılığıyla ödeniyor. Ne var ki bu düzenleme beraberinde bazı sorunlar da getirdi. Bizler, bu sorunların giderilmesi için kamuoyu yaratmak istiyoruz...

Sizden ricamız, aşağıdaki metni ilgili kurumlara göndermenizdir... Bu sayede ilgililerin konu hakkında düzenleme yapmasını ve yaşanan mağduriyetin giderilmesini sağlamak istiyoruz.

Mağdur arkadaşlarımızla dayanışmaya davet ediyoruz...

Gönderilecek adresler: bimer@basbakanlik.gov.tr, bilgiedinme@emekli.gov.tr, bilgiedinme@sgk.gov.tr, info@ptt.gov.tr
Gönderilecek metin:

• İlgili makama,

2022 sayılı, 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun çerçevesinde yapılan maaş ödemeleri 1 Haziran 2008 tarihine dek Ziraat Bankası aracılığıyla gerçekleştirilmekteydi. Yapılan düzenlemeyle, 1 Haziran 2008 tarihinden itibaren bu maaşlar PTT aracılığıyla ödenmeye başladı.
    Ne var ki Ziraat Bankası’nın iş yükünü azaltmak ve maaş alan kişilerin daha iyi hizmet almalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu düzenleme, maaş alan kişiler için kısa sürede ciddi mağduriyetlere sebep olmuştur:
    1- PTT, maaşlardan işlem masrafı adı altında komisyon kesmektedir.
    2- Ağır sakatlığı bulunan maaş sahiplerinin -istekte bulunmaları halinde- maaşlarının evlerine teslim edileceği öngörülmektedir. Ne var ki burada da olası kesintiler bu uygulamanın talep edilmesini olanaksız hale getirmektedir.
    3- PTT binalarının çok büyük çoğunluğunun sakatlar için ulaşılamaz olduğu bir veridir. Bir başka deyişle, maaşını çekmek için PTT binasına giden kişiler çoğunlukla vezneye ulaşamamaktadır. Bunun yanı sıra, böylesi bir mağduriyet yaşayan kişiler bu durumu içerideki PTT görevlilerine ilettiklerinde, kendilerine, “Başka PTT’ye gidip çeksin” ve benzeri saygısızca sözler söylenebilmektedir.

Sonuç olarak: A) Zaten mağdur ve muhtaç oldukları için maaş bağlanan bu kişilerin aldıkları cüzi maaşlardan –evde teslim durumu da dâhil olmak üzere- her ne ad altında olursa olsun masraf kesilmemesini, B) PTT çalışanlarının, talep edilmesi halinde bina önüne kadar inip maaş ödemeleri gerektiği hususunda bilgilendirilmelerini ve yaşanan mağduriyetlerin ortadan kaldırılmasını arz ederim.

Adınız Soyadınız

metin ilgili adreslere postalanmıştır.

bende yolladım az önce hadi hayırlısı inşallah olumlu sonuç alırız :!:

Ben ayrıca isteyenlerin eskisi gibi bankamatiklerden aylıklarını cekebilmeleri gerektigini düşünüyorum.
Bunuda ekliyorum yazacagım metne

veeee tüm adreslere yazdım

OTURANBOĞA METNİ İLGİLİ ADRESLERE YOLLADIM,UMARIM KISA SÜREDE OLUMLU YANIT ALINIR.

mağduriyetin giderilmesi dileğiyle...
arkadaşlar, bu ve buna benzer olaylarda tepkisiz kalmayalım... ufak, ufaktan unutmayın ki güçlük doğar...

cevap

SORUNLAR PAYLAŞILDIKÇA AZALIR,BEN DE GÖNDERDİM.

bende yolladım herkesin yollmasını ümit ediyorum

kesinlikle sessiz kalınmamalı
mutlaka bir yerlerden duyulacaktır

Ben de yolladım güçlünün güçsüzlerden geçinenlere

Arz ettik bakalım.. inş. dikkate alınır..

eline saalik, boga ;)...
hazira konmak güsel oluo walla; 40 saat uurashsaydim öle bi metni meydana getiremesdim :)...

Bende yolladım az önce ilğin için teşekküürler bülent inşallah olumlu olur

İşlem tamamdır.. :wink:

Medyayı da uyarsamıydık ne? :roll:

maaşimi bankadan istiyorum şeklinde dilekçe yazsak.daha uygun olmazmi yani maaşini bankadan çekmeyen isteyen arkadaşlar için ornek dilekçe gibi.saglicakla

bende katılımda bulundum bakalım sesimiz çıglık olurmu olsada karşımızdakilerin gönülleri inşallah duyma engelli degildir

bence çok utanc verici engelli ve yaşlı vatandaştan ptt.de hesaplarına yatırılan maaşları için ev adreslerine tesliminde ek ücret talep edilmesi.acaba AB.ülkelerinde engelli ve ya bakıma muhataç yaşlı yurtaşlarına bizim ülkemizde'ki gibi bakılılyor hiç sanmıyorum.ben Almanya da yaşıyan Türk vatandaşı Bir engeli annesinden dinlemiştim bri toplantımızda engellili annesi olduğu için eng evladına daha iyi bakacağını tespit edilir ve devlet hem anneye bakım ücreti hemde her sabah eng çocuğunu rahabilitasyona götürülmesi için ayrıca rehabilitasyon merkezinin ücretide ödenirmiş bizde de uygulama başlatılmış ançak hem çok yeni bir bir uygulama hemde uygulama çok ağır devam ettiğini herkesçe biliniyor bu sanırım bu konuyla ilgili personel sıkıntısı ve de konu hakında da yabacı oluşlarıdır diye düşünüyorum.sevgili arkadaşlar biz engellilerin sıkıntıları sadece 2022 özürlü aylığı değil birde ssk olduğun halde sen akülü araba almak için bir sağlık kurumuna baş vur bakın nelerle karşılaşıyorsunuz ben yaşadım levent kardeş bu konudada sağlık bakanlığını harekete hep birlikte geçerelim diye düşünüyorum inş bu düşüncelerimiz ilgili ve yetkililer ilgilenirler dileğiyle.A:LM:A:N:İ:

İşlem tamamdır arkadaşlar...

Umarım mesajlarımız dikkate alınır...

Ben de gönderdim. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

2022 maaşı almadığım halde bende gönderdim

Umarım herkes yollar siteye giren herkes bu metni yollarsa gerekli yerlere ulaşacağını düşünüyorum.
Dikkat çekmesi dileğiyle

slm.bende yolladım...
bu arada birşey sormak istiyorum.bir yakınım engelli raparu almak istiyor.kulakları az duyuyo...rapor alabilirmi erken emekli olmak için.isteğe bağlı prim ödüyor.kabul ederler mi...

biz böyle azimli birliktelik içersinde devam edersek başaramıyacağımız hiç bir konumuz kalmaz haydi arkadaşalar bu haklı davamızda biz birbirimiz yanlız bırakmayalım inş ilgililer ve yetkililer ilgilenirler.A:L:M:A.N.İ.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt