Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Kas Hastalıkları Derneği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce kapatılıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
300
2 Mart 2010 Güncel:
İBB derneği binasından çıkartmaktan vaz geçmiş değil. Sadece "başka yer göstereceğiz" diyerek manevra yapıyor. "Tahliyeyi durdurduk" söylemi de gerçeği gizliyor, zira tahliyeyi durduran belediye değil, mahkeme kararı.
Dernek haklı olarak kendi binasında kalmak istiyor. Bunun dışındaki tüm önerileri manevra olarak değerlendiriyor... (bkz)​

1 Mart 2010 Güncel:
Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşilköy’deki binasında faaliyet gösteren Kas Hastalıkları Derneği’nin tahliye kararını durdurduklarını açıkladı.
Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz (başlığın 65. mesajına aktarılacaksınız)

Arkadaşlar,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçen yıl Altı Nokta Körler Derneği'ni Emirgan'daki merkezinden çıkarmak için elinden geleni ardına koymamıştı, bu sene de Kas Hastalıkları Derneği'ni gözüne kestirmiş gibi görünüyor!

Kas Hastalıkları Derneği'nden bir arkadaşımızın bana ilettiği güncel bir çağrıyı aşağıda bilgilerinize sunmak istiyorum:

Sevgili hasta ve üyelerimiz; destekçilerimiz, hekim ve gönül dostlarımız;
Aşağıda, konuyla ilgili detaylar ve derneğimizle ilgili alınan kararda payları olduğuna ya da alınan kararı tashih edebileceğine inandığımız kurumların iletişim bilgileri mevcuttur. İBB’nin kararına olan tepkilerinizi e-posta, telefon, mektup ve faks yolu ile buralara iletebilirsiniz.

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği
İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ DERNEĞİMİZİ SOKAĞA TERK ETMEYE KARAR VERDİ!

Çok değerli dernek üyelerimiz, bizimle birlikte soluk alan hastalarımız;
Saygıdeğer bilim insanları, gönüllülerimiz, destekçilerimiz ve değer katan dostlarımız;
Çoğunuzun bildiği üzere İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, bir süre önce derneğimize kiracısı olduğu arsadan çıkması yönünde bir tahliye yazısı göndermişti.
Önce, hepimize oldukça anlamsız ve şaşırtıcı gelen bu kararın bir yanlışlık sonucu alındığı düşünülerek sorunun görüşmeler yoluyla ve iyi niyet çerçevesinde çözülebileceğine inanmıştık. Bu çerçevede, İBB Emlak Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, İBB Başkanlığı, AKP İl Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı seviyesinde girişimlerde bulunup, kimi görüşmelerden olumlu vaatler de almıştık.
Hatta, her hangi bir gerekçe kalmasın diye, iki yıl önceki kira borcunu bile ödeyerek, derneğin bütün borçlarını kapatmış, üstelik İBB Emlak Müdürlüğü’nün derneğimizden talep ettiği, yürüttüğümüz hizmetler ve faaliyetlerimize ilişkin kapsamlı bir dosyayı da kendilerine sunmuştuk…

Tüm bu iyi niyetli girişimlere karşı İBB, kiraz sözleşmemizi yenilemeyerek 32 yıllık emeği ve birikimi yok saymayı tercih etmiş ve Türkiye Kas Hastalıları Derneği’ni sokağa terk etme kararından vazgeçmemiştir! Son olarak İBB, Bakırköy Kaymakamlığı’na gönderdiği yazıyla derneğimizi, basit bir işgalci gibi kolluk kuvvetleriyle çıkarılmasını talep etmiştir!

Bildiğiniz üzere, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği, ülkemizdeki yaklaşık 100.000 kas hastasının; toplumla bütünleşmesini sağlamak, daha kaliteli yaşam sürmelerinin koşullarını yaratmak, hastalarımıza ve topluma rehber olmak, çözüm önerileri geliştirerek uygulanmasını sağlamak ve sayamadığımız birçok görevi yerine getirmek amacıyla 1978 yılında Prof. Dr. Coşkun Özdemir’in öncülüğünde kurulmuştur.
Yine bildiğiniz gibi derneğimiz, 08.06.1992 tarih ve 92/3137 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünde olup, bünyesinde kurduğu mesleki ve fiziki rehabilitasyon merkezleriyle engel ayırımı yapmadan hizmet vermektedir.

32 yıldır, kas hastalıkları ve engellilerin sosyal yaşama tam ve etkin katılımı konusundaki çalışmalarıyla, ulusal/uluslararası ölçekteki bilimsel ve sosyal faaliyetleriyle saygın bir yeri olan derneğimiz, 2010 Avrupa Kültür Başkenti ûnvanı alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, kiracısı olduğu arsasından;

1- Ülkenin Sivil Toplum Kuruluşu’na ihtiyacı olmadığı,
2- Derneğin üye bilgilerini paylaşmadığını,
3- Dernek faaliyetlerinin durdurulmasının kamu menfaatine olduğu,
4- Maddi ve parasal önceliklerin her şeyden önemli olduğu,
5- Kendi gibi düşünmeyenlere yaşama hakkı tanımayacağı

gerekçeleri gösterilerek sokağa atılmak istenmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin anlaşılmaz ve kabul edilemez yaklaşımı karşısında Türkiye Kas Hastalıkları Derneği, gereken her türlü tepkiyi verme kararında ve azmindedir. Bu önemli çabamızda, hasta ve üyelerimizin; hekim dostlarımızın, gönül dostlarımızın bizi yalnız bırakmayacağınıza yürekten inanıyoruz.

İBB tarafından derneğimizin acımasızca sokağa atılma girişimine karşı yapacağımız çok şey olduğuna inanıyoruz. Derneğimiz çalışanlarının ve emek verenlerin hazırlamış olduğu bir eylem planıyla ulusal ve uluslar arası ölçekte bir mücadeleye hazırlanıyor. Yapılacaklar konusunda yeri ve zamanı geldiğinde sizleri e-posta, sms ve web sitemiz aracılığıyla sürekli bilgilendireceğiz.

İBB’NİN KARARINA KARŞI SOLUK SOLUĞA, KOL KOLA, OMUZ OMUZA!
BİRLİKTE BAŞARABİLİRİZ!

Saygılarımızla,
TÜRKİYE KAS HASTALIKLARI DERNEĞİ

Bu durumu protesto etmek için aşağıda mektubu kullanabilir ve ilgililere gönderebilirsiniz
KINAMA MEKTUBU
Sayın ...​

../../2010​

32 yıldan beri ülkemizdeki kas hastalarının gözü, kulağı ve kalbi durumundaki Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından 18 yıldır barındığı binasından çıkartılma kararını derin bir üzüntüyle öğrendim.
Kamu Yararına Faaliyet sürdüren derneğimiz, Türkiye’deki on binlerce kas hastası için yegane umut ışığı, güvenilir bir bilgi merkezi ve sosyal açıdan hastaların sığınacağı sıcak bir barınaktır. Kurulduğundan bu yana sürdürdüğü sosyal ve bilimsel faaliyetler sonucu uluslar arası saygınlığı olan derneğimize karşı tutumu, akıl ve vicdan duygusuyla bağdaştıramıyorum. Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’ne karşı olan bu hasmane tutumu, hastalara karşı alınmış bir tutum olarak görüyor, şiddetle kınıyorum.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ni bir an önce almış olduğu bu utanç verici karardan dönmeye, derneğimizden ve hastalarımızdan özür dilemeye çağırıyorum…

İSİM
SOYİSİM​
DESTEKLERİNİZ İÇİN
e-posta : destek@kasder.org.tr
faks : (0212) 663 0168
tel : (0212) 663 8686

PROTESTOLARINIZ İÇİN
Kadir Topbaş (İBB Başkanı)
Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı - Saraçhane
Telefon : (0212) 449 40 00
Fax : (0212) 455 27 00
E-posta : baskan@ibb.gov.tr

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf
Adres : Başbakanlık Merkez Bina, 06573 Bakanlıklar / ANKARA
Telefon : (0312) 4154024
Faks : (0312) 4173987
E-posta : selmaaliye.kavaf@basbakanlik.gov.tr

Basın Müşavirliği
Adres : Başbakanlık Merkez Bina, 06573 Bakanlıklar / ANKARA
Telefon : (0312) 4191386-4137218
Faks : (0312) 4191632
E-posta : obekar@basbakanlik.gov.tr

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Mehmet ALi ŞAHİN TBMM Başkanı
Tel : (0312) 420 51 51
Faks : (0312) 420 51 65
E-Posta: mehmet.ali.sahin@tbmm.gov.tr

OZİDA (Özürlüler İdaresi Başkanlığı)
T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı
Adres : Necatibey Caddesi. No:49 Kızılay/Ankara
Tel : (0312) 229 55 11
Fax : (0312) 229 83 11
E-Posta: bilgiedinme@ozida.gov.tr

Başbakanlık
Adres : Vekaletler Caddesi Başbakanlık Merkez Bina, Bakanlıklar / Ankara
Tel : (0312) 413 70 00
E-posta : bimer@basbakanlik.gov.tr

Anladığım kadarıyla İstanbul Büyük Şehir Belediyesi kiracısı konumunda olan Türkiye Kas Hastalıkları Derneği ile kira kontratını yenilemeyerek,boşaltılmasını talep etmiş.

Peki bu durum niçin bir sokağa atma olarak ifade ediliyor?

Sonuçta İBB'de kira ödeniyordu,yeni bir yer kiralanır yola devam edilir.

bülent abi aşağıdaki kurumların hepsine faks çekilmiştir...
başbakanlık hariç. ona da mail atarız merak etme..

devamının gelmesi dileğiyle diyorum..

bir ay önce i.b.b ye mesaj attım bu konu ile ilgili herhangi bir geri dönüş olmadı.

Arkadaşlar bu durum oldukça endişe verci bir gelişmedir. 30 yıllık mücadele süreci olan yüzlerce kas hastasının hayatına katkı sunma mücadelesi içinde olan bir oluşumun hedef edindiği projeleri yaşama geçirmek, insanların hayatına katkı sunmak yönünde mücadelesini ve enerjisini böylesi anlamsız bir uygulama için aylardır harcaması harcamak zorunda bırakılması üzüntü ve endişe vericidir. Büyük şehir belediyesinin ortaya koyduğu bahaneleri anlamak mümkün değildir. Bu uygulama bizleri yok sayan toplum dışında yaşamaya iten bir anlayış barındırmaktadır. Tepkilerimizle bizi yok sayan anlayışa karşı bizim olana, insanca olana sahip çıktığımız sürece güzel olanın yaşam bulması mümkün...
Ben de o adreslere gerken mailleri gönderdim.

Sevgiler..

Gönderdim,, İkisinden anında geri geldi.. Ulaşılamamıştır denilerek :(

Aslında daha pratik bir yöntem bulmak gerek..:confused:

Bende e-mail yolladım hepsine yalnız Kadir Topbaş ve Mehmet Ali Şahin'in e-mail adresleri hatalı sanırım onlara ulaşmadı.. Diğer üçü sorunsuz..
Umarım amaçlanan ilgiyi ve desteği görürüz. Bir kas hastası olarak tek temennim bu.

hani park yerlerinde yazılar varya
engelimide almak istermisin diye onu sormak lazım onlar

Karakaya arkadaş bir yeri kiralayıp yola devam etmek basit olmasa gerek.Bir binan yapılırken kaba inşaatı uzun sürmez yapılır.Fakat ince iş diye tabir edilen sıva-kapı-pencere gibi iç dizaynlar uzun sürer.Hele ki bu bina engelliler yönelik bir yapı olacak ise o zaman herşey milim milim hesaplanır.

Kas Hastalıkları Derneğinin binasıda tüm ayrıntılar tek tek inşa edilerek binbir emekle ve azimle kurulan bir yapı olup, kas hastası dostlarımızın evi konumundadır.

Bence yazarlardanda destek istemek icin onlarada mail yollayalim ben bir kac yazara yolladim.Ilgilenirlermi bilmem ama denemekte fayda var.

savunucuya cevap, o kendini........

buradan bazı kişiler - zamanında bana eleştiri yaptıgımda yaşanan olayları yazıdıgımda resmen burdan beni taşa tutuyorlardı, şimdi o kişilere sesleniyorum.

neden susuyorlar?

neden şimdide konuşmuyorlar?

savundukları kişilere, neden bunca hastanın birleştiği yıllardır bir diğer evleri gibi sıcaklık gördükleri derneğimizi yıktırıyorsunuz demiyorlar ?
saklanmasınlar cvlerimi isteyen arkadaş çık ortaya savunduğun kişilere söyle derneği kapattırma!
neredesin.

Not: (ben zaman bulamayıp cvp veremeyebilirim, daylight nikli üye benim 1 yıla yakındır yoktum, ist.te daylight şifrelerimin hepsini unuttum msn de dahil, o nedenle yeni nikle üye oldum).
sevgiler.

üzücü bir gelişme. gereken tepki verilmeli. tabi işin iç yüzünü bilemiyoruz, yine de gereken dilekçeler gönderilmelidir. inşallah yetkili kişiler makul ve anlayışla karşılarlar ve durumu düzeltirler.

Gerekli adreslere e-mail gönderdim, fakat Mehmet Ali Şahin ve Kadir Topbaş'a ulaşmadı...Tüm duyarlı arkadaşlarımız, sizler de elinizden ne kadarı gelebiliyorsa,iştirak edin,böylece sesimiz belki duyulur...

arkadaşlar tüm gazetelerin köşe yazarlarına mesaj attım.sizde atın,(gerçi buaralar çok yoğunlar ama olsun birimizin yazısını okurlar.)

bu konuda ilgili olan olmayan tüm medya çalışanlarına attım.sizde atın!

arkadaş liştemdeki tüm arkadaşlarıma mesaj attım .sizde atın
ve arkadaşlarınıza tanıdıklarına atmasını talep edin ltfn

o.boğanın dediği şeyleri yapttıktan sonra.....

Alternatif sunsalar zaten bu kadar tepki de olmazdi.Becerilmeyen seyleri stklari kapatarak bastirmak ne kadar dogru ?

sayın mayisgulum,
çok haklısınız. her söylenene inanmadan anlamak ve incelemek gerekir. bilimsel düşünce bunu destekler. ama biz stk temsilcileri politika yapmayı beceremeyiz. size somut olarak şunları söyleyeyim. resmi yazı ile derneğe ulaşan gerekçeler bunlar. elbet bunlar uydurma gerekçeler. daha doğrusu önce karar sonra gerekçe oluşturmak
1- Ülkenin Sivil Toplum Kuruluşu’na ihtiyacı olmadığı,
2- Derneğin üye bilgilerini paylaşmadığımızı,
3- Dernek faaliyetlerinin durdurulmasının kamu menfaatine olduğu,
4- Değerli tek şeyin para olduğu,
5- Kendi gibi düşünmeyenlere yaşama hakkı tanımayacağı

isteyene ibb'nin yazısını e-posta ile gönderebilirim. dosya pdf olduğu için buraya koyamıyorum

bizim bi başkanlık yokmuydu.bizim hakkımızı hukukumuzu gözetleyen

Metnin ayni olmasi gerekmez elbette,bende kendi ifadelerimle yazdim maillerimi ,kimse seni zorlamiyorki. Diger konuya gelince ,burasi eski hesaplarinizi gorme yeri degil,dernegin binasini kurtarmaya calisiyoruz.Istemedigin insanlari yollayip istediklerini getirebilirsen onlarada lazim olacak o bina,tum kas hastalarina herzaman lazim.Ne alakasi var simdi konuyla.Buraya yakismayan cirkin ifadeler bunlar.Bahsedilen kisileri tanimam ama boyle suclarken insan bir yutkunmali. Kisiye ,diger kisiyi nasil bilirsin diye sormuslar "kendim gibi" diye yanit vermis, der atalarimiz.

elestiriler yapilmali fakat kanitlamasi guc iddialari burada gerceklestirmeyelim.Sinerjiyi dagitacak etkilenmeleri birakalim. Hukuksal boyutta iddiası olan yasal zeminde bunu gerceklestirmelidir.Yutkunarak konusmak daha iyi, atalarimizin dedigi gibi.

Elestiriler icin info@kasder.org.tr adresini kullanalim lutfen.

Dernegin de yikildigi yok.Sadece disaridan bir mudahale var.Engelli haklari gercekten iyi savundugu icin.

Kadir Baskan'in web sitesi
İletişim | Kadir Topbaş - Hayatım İstanbul

From: Fulya Öğretir
Sent: Saturday, February 20, 2010 3:16 PM
To: bimer@basbakanlik.gov.tr

Sent: Saturday, February 20, 2010 3:19 PM
To: bilgiedinme@ozida.gov.tr

Sent: Saturday, February 20, 2010 3:21 PM
To: selmaaliye.kavaf@basbakanlik.gov.tr
Subject: Fw: AÇIK MEKTUP - KH ADINA YAPILAN BİR YANLIŞLIK VAR !

Sayın xxx
Politikaların-hükümet kararlarının -devletçe engellilere yaklaşımın dışında, bir sorunu size aktarmak istiyorum. Ben 46 yıldır ( belki adını hiç duymadığınız ) bir Spinal Müsküler Atrofi ( SMA ) hastasıyım. 36 yıldır da tekerlekli sandalyede olarak bu rahatsızlığı, şimdi de % 100 engelli raporu olan ağır fiziksel engeli olarak yaşıyorum.. Ve şimdi kendi yaşamımızı ve daha toplum ve devletçe tanınmayan bir nöromüsküler hastalık çeşidi olan hastalığım SMA ile ilgili, SMA GRUBU çalışmamızı 5 yıldır yürütüyorum. www.smagrubu.net

Biz hasta ve hasta ailelerimizle oluşturduğumuz bu grup çalışmamız öncesinde, ben 22 yıl önce STÖ çalışmalarıma Kas Hastalıkları Derneği nde başladım. O dernekte birçok emeğim ve iyi ve kötü birçok anım var. Orada olması gerektiğini düşündüğüm çalışmalar yaptım ve hasta onuru adına da birçok savaş verdim. 18 yıl kadar önce dernek binasının açılış gününü bugün gibi hatırlıyorum. Açılış töreninde başkanın konuşmasının ardından bir hasta olarak diğer konuşmayı ben yapmıştım. Şu anki grup çalışmamızı bağımsız olarak yürütsek te, her ne kadar oradaki bazı dernek yöneticilerine tepkilerim olsa da, bu dernek her zaman hastaların ve gerçek bilimin sesidir ve toplum adına biz hastalar orayı ve diğer sivil örgütlenme hareketlerimizi hep yaşatmaya çalışmalıyız. Orada Aynur Dik ve Yakup Sayın gibi benimseyemediğim bazı yönetici ve çalışanlar olsa da, oraya biz hastalar toplum adına sahip çıkmalıyız.

Ama son gelişmeler beni bir hasta olarak bu noktada çok üzdü. Çünkü İBB çok ta elle tutulur olmayan bir borç gerekçesiyle Kas Hast. Derneği nin binasının tahliyesini istiyormuş. Onca emeklerle edinilen dernek binasının 3-5 yetersiz yöneticiyle bu duruma getirilmesinden ve İBB nin de bu fırsatı kendi düzenlemeleri içine dönüştürmeye çalışmasından kaynaklanan bu kararı, engelli ve aynı zamanda bir hastalığı yaşıyor olan hastalarımızda psikolojik bir yıkıma sebep olacaktır.

Bahsettiğim bu gerekçelerle kararın düzeltilmesine yardımcı olacağınızı düşündüğümden durumu sizinle paylaşmak istedim.

Saygılarımla.

Fulya Öğretir SMA GRUBU www.smagrubu.net

fulyaa hanım, başlıkla doğrudan ilgisi olmayan polemik içeren mesajınızı sildim. Lütfen başlığı amacından çıkartacak içerikte bir tartışmaya girmeyin. Anlayış göstermenizi rica ediyorum.

Burada odaklanılması gereken şey İBB'nin yaptığı haksızlıktır. Zira sahiden de İBB bunu alışkanlık haline getirdi...

Burada kendinizin sorumluluğunuzda olan bir site buna karışamam. Ama bu gerçeğin kendisidir, gerçekler polemiklere neden olsa dahi üstü örtülmemeli. Çünkü böylece siteniz bu asıl sömürüyü yapanları pasif olarakta olsa haklı ve yanlış imajla yansıtmak olur.

Böl, Parçala ve Yönet Devri Kapandı

Büyük İskender, felsefenin duayeni sayılan Aristo’ya bir mektup yazar.
''zapt ettiğim topraklardaki insanları tahakkümüm altında tutabilmek için
neler yapmalıyım ''diye görüş beyan eder;
1- ülkenin ileri gelen insanlarını sürgüne mi göndereyim?
2- ülkenin ileri gelen insanlarını hapse mi atayım ?
3- ülkenin ileri gelen insanlarını kılıçtan mı geçireyim?

ARISTO' NUN CEVABI :
1- sürgünde toplanıp sana karşı baş kaldırırlar,
2- hapishaneler militan yuvası olur, kontrolden çıkar,
3- onlardan sonraki kuşak intikam hırsıyla buyur, tahtını sallar.

çözüm olarak şu nasihati verir:
''insanların arasına nifak tohumları ekeceksin, birbirleriyle savasınca hakem olarak kendini kabul ettireceksin, ama anlaşmaya giden bütün yolları tıkayacaksın. ''

Günümüze ışık tutan harika bir hadise. Herkesi herkese kırdıracaksın ki bölecek ve sonra daha rahat yöneteceksin.

Engelliler çok yakın zamanda güçlerini birleştirerek hak arayacak. Son imzalanan uluslararası sözleşmeler dahi bunun zeminini hazırlıyor. Birileri bölüp yönetmeye çalışacak. Bazen başarılı olacaklar bazen de oyunları tersine dönecek.

Artık ağza bir parmak bal çalma devri bitti. İnsanlar uyandı. Devletin babalığı devri sona erdi. Devlet devletliğini, STK’lar da STK’lığını yapacak.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın devri de bitti. Çünkü artık biliyoruz ki o yılan bir gün seni de sokar. Ver kurtul yok artık. Sarı öküz hikayesindeki gibi sarı öküzü vermeyiz. Kazanılmış hiçbir şeyi vermiyoruz. Sonuna kadar direnecek ve iktidar sahiplerinin haksız ehliyet ve yetki kullanmalarına izin vermeyeceğiz. Biz geleceğe yemyeşil umutlarla bakıyoruz. Bu sancılı dönemler elbet geçecek.

Selamlar,
Hakan Özgül

Çarpıcı bir hikaye bu. Yaşadığımız sorun karşısında ortaya çıkan dayanışma hep birlikte bizim olanadan, insana yakışandan vazgeçmeden güzellikleri çoğaltabileceğimizin çok güzel bir örneği...

kas hastalıkları derneğinin kapatılması

Evet kasinlikle derneğimizi kapatmaya çalışanları kınıyor ve ayıplıyoruz.
1978 yılında kurulmuş olup aynı zamanda benim doğduğum yıla tekabul eden kas hastalıklar derneğinin kapatılmasını ben turkiyenin bir ayıbı olarak görüyorum. Sosyal yaşamı kısıtlı olup bu çatı altında toplanan bir avuç hastanın varolma çabasını elinden almak hiç hoş bir davranış biçimi değildir.
yarına gözlerini umutla açmayı bekleyen hastalar için bir umut ışığı olan derneğimizi kapatmak için nasıl bir gereçe gösterilebilirki...? Yıllardır o derneği ikinci evimiz olarak benimseyip, yorgunluğumuza ve zamana inat ayakta durmamıza o kapıdan içeri girerek kendimizden bir hayatı görüp yeniden hayata kenetlenip bir bütün olarak direnme savaşını hep beraber verebiliyoruz. Bırakın dernek kapatmayı bizler için belkide daha çok şey yapılması gerektiğini anlayıp, insan olarak kendilerini bizlerin yerine koyarak, yaşadığımız zorlukları göz önünde bulundurarak, bizim yerimizde kendilerinin veya çocuklarının olabilecekleri düşüncesiyle bu kararı versinler...
Bu derneği elimizden alırken bizleri dört düvar içine mahkum kaderimize terk ettiklerinin bir göstergesi olarak kabul edilmelidir.
Yetkililerden bu konuda daha duyarlı olmamalarını ve derneğimizin onlara acı ve yorgun hayatların bir iyileştirilmesinde atılan sağlam bir temelin göstergesi olarak bırakılmasını temmeni ediyorum...
Saygılarımla...
Derya AVŞAR

Gönderdim bende, umarım bu yanlış karardan biran önce dönülür.

Ne kadar kar edecek belediye bu icraatından anlamadım gitti, üzüntü verici. İ.B.B.' si gereksiz o kadar harcama yapıyor ki (bir tane taraftarı bile olmayan futbol takımına trilyonlar, açmayan lalelere trilyonlar, çalışmayan metrobüslere trilyonlar, vb...yaz yaz bitmez...) Sokağa atacak o kadar parayı buluyorlar, gerçekten ihtiyacı olan insanları mağdur ediyorlar, gerçekten inanılmaz...

Sivil Toplum Gelistirme Merkezi (STGM), 21 Subat 2010 Pazar saat 15:00 - 15:45 arasinda Radyo ODTU 103.1’de ‘Sivil Sesler’ programinda...

STGM-Radyo ODTU isbirligi ile hazirlanan Sivil Sesler programinin bu haftaki konugu Turkiye Kas Hastaliklari Dernegi Yonetim Kurulu Uyesi Hakan Ozgul.
Programda, dernegin binalarindan tahliye edilmek istenmesiyle ilgili basin aciklamasina paralel olarak verdigi hukuki mucadele basta olmak uzere Turkiye'de engellilere karsi devletin bakisi, uygulamalar, sorunlar ve cozum onerileri konusulacak.
Ankara’dan 103.1 FM bandindan, Ankara disindaki diger yerlerden ise http://www.radyoodtu.com.tr adresinden dinleyebileceginiz programa sizler de katkinizi, desteginizi ve goruslerinizi sivilsesler@radyoodtu.com.tr e-posta adresinden bize ulastirabilirsiniz.

Tarih: 21 Subat 2010, Pazar
Saat: 15:00-15:45
Hazirlayan ve sunan: Levent Korkut(STGM), Emre Sorkun (STGM)
Konuk: Hakan Ozgul(Turkiye Kas Hastaliklari Dernegi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt