Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz rahatsızlığı keratokonus askerliğe engel olur mu?

tollgaa bu nasıl saçmalık anlamadım, 0.2 ve 0.5 görme oranlarıyla ve psikolojik rahatsızlığında NASIL ASKERE ALDILAR SENİ? Sanırım sen sesini çıkarmadın, gitmek istiyorum falan diye ısrar ettin...

Psikiyatriden basvuru yapmadim.Goz konusu da 2 yil kayseri asker ve etimesgut asker hastanesi almadi.sonra ameliyat oldum 3.yil sivil hastane aldi.Boluk komutanim sana curuk aldıralım dedi psikiyatri anksiyeten birsey olmaz 10 gun iyi gelir sana dedi ne yapacam bilmiyorum curuk alsam surec cok sürer dayanamam askerligim uzar diye korkuyorum.Gorme oranlarimi yazabilirim anliyan varsa eger

Yok mu yardimci olabilecek birisi abi @OturanBoğa @vhtgnctrk

tollgaa ben senin olayından hiçbir şey anlamadım şahsen. komutan sana çürük aldıralım diyorsa al o zaman niye bunalıma girdin ki? Senin söylediklerinden anladığım tek şey şu; sen askerliğini yapmak istiyorsun ve çürük almak istemiyorsun bu yüzden de strese girdin.

Ayrıca çürük almanın süreçle müreçle bir ilgisi yok. Çürük alırsan zaten askerlikten muaf olursun evine dönersin, askerliğin uzamaz ki? Valla ben pek bir şey anlamadım senin anlattıklarından. SAYGILAR...

Elverişli değildir raporunu almak bir suç değildir. İskenderun Asker Hastanesi nden kurmay yüzbaşı olan göz doktorunun bana söylediği. "Tek göz tek şans, o şansınıda zora sokma ve gözüne dikkat et." Barış da askerliğe elverişli değildir dedi yolladı.

birliğime teslim oldugumda muracat edecem çürük almak icin goz degerlerim çürüğe yetiyor mu bilmiyorum.Psikiyatriden de 10 gun sihhi izin aldım @vhtgncturk @vetbat kesin olarak yapmak istemiyorum zorlaniyorum daha 10.5 ayim var

Istiyorum abicim ne yapmam gerekiyor nasıl en kisa surede nasil olurum surec nasil isler komutanlarim da almami istiyor ustlerine dusrni yapacaklar hepsi de yardimci olursam cok sevinirim be abi @OturanBoğa

0.2 0.5 görme orani ile çürük alabilirmiyim acaba suan askerim sol gözümden cok zorlaniyorum

tollgaa dostum gidip bölük komutanına veya her kime başvurulacaksa gidip başvursan ya neden bekliyorsun? yapmak istemiyorsun madem, komutanların da sana "elimizden geleni yaparız" demişlerse o zaman gidip al çürük raporunu. 0.2 ve 0.5 görme kayıplarıyla zaten seni askere alan doktorun gözlerinden öpeyim...

vhtgnctrk elverislidir raporu veren doktor sag gozume tam görüyor sola 0.5 yazmış ki simdi muayeneden ciktim sag gozum 0.5 sol gozum 0.2 goruyormus yarin birligime teslim olacam bakalim artik. Kardesim.

tollgaa hakkında hayırlısı olsun. keşke bu işlerin en başında iyice elinde raporlarında muayene olsaydın ve en baştan muaf olsaydın ama her işte bir hayır vardır demişler, demek ki bunu yaşayacakmışsın...

@vhtgnctrk inşallah muaf olurum kardesim bakalim yarin teslim olacam gönderirler mi haftaya mi kalir bilmiyorum bu gozle yaparsin diyen de var bu gozle burda isin yok diyen komutan da var

arkadaşlar kusura bakmayın uzun zaman oldu girmeyeli.evet askerden muaf oldum bundan sonra vaktim olduğunca burdayım ve katkıda bulunmak isterim

Tecilinizi bozdurun hastaneye sevkinizi isteyin askerlik şubesinden,gormenizin problemli oldugunu detayli olarak bildirin.Hastanede zaten eger ki keratokonussaniz goz dereceleriniz astigmatla 6nin ustundeyse muaf olursunuz.Ben ayni sekilde muaf oldum.

Detayli olarak askerlik șubesinde sorununuzu bildirmezseniz sevk etmezler hastaneye herseyi detayli olarak net sekilde anlatin egerki sevk ederlerse buyuk ihtimal muaf olursunuz.

H18.6 keratokonus nedeni ile askerlikten muaf oldum. Sisteme ne zaman düşer?

Ben geçen hafta askerde iken el verişsizdir raporu aldım bana aslı gibidir fotokopisini verdiler ön raporun dosyamla birlikte aslını onlar şubeye gönderceklermiş ne kadar zaman alır ben şimdi ne yapacağım e devlette ne zaman muaf olarak görülür bilen varsa cevaplayabilir mi

Çöpe Taşınan Mesaj(lar)

Bende bugün ön raporu verdim fakat beni şubata tecil etti ben askerde iken aldım raporu raporun eve gelecek dedi geldiğinde mi muaf olarak görükecek ben normalde martta terhis olacaktım 2022 de şimdi şubata tecil etti bilen arkadaşlar cevaplayabilir mi kaç gündür yazıyorum

Muafiyet e devlet sistemi

Ben muaf oldum askerlikten 2 ay sonra gözden dolayı ön raporu teslim ettim şube asıl rapor için hastaneye yazı gönderdi benim sorum şu https://www.hizliresim.com/3ru3u9b
Burada ne şube onay bekliyor ne demek bilgisi olan var mı durum belgesinde de şubata kadar tecilli görünüyor ben askerde iken muaf oldum eve rapor gelecek dedi gelmedi henüz

Herkese merhabalar 2022'nin Temmuz ayında tecilim bitiyor. Sağ gözümde tembellik var sol gözümü kapattığımda hiçbir şekilde yazıları okuyamıyorum sadece parmak sayabiliyorum. Sol gözümde de keratokonus var. dereceler de bu şekilde. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Aydınlatırsanız çok sevinirim. ( sol göz 0.4-0.5 // sağ göz 0.2 görüyor )

https://imgyukle.com/i/oLUNBx

https://imgyukle.com/i/oLUOF6

https://imgyukle.com/i/oLUpfj ( bu fotoğraf 2016 yılından daha da ilerlemiş olabilir . )

Heyetten kaç günde arıyorlar?

Çürük raporu için muayene oldum geçen hafta doktor 2 adet B ile başlayan madde yazdı. Heyetten beni arayacaklarını söylediler ama 10 gün oldu henüz arayan olmadı. Normal midir?

Askerlikten Nasıl Muaf Olurum?

Merhaba, keratokonus hastalığım var ve ileri düzeyde 10 kasımda askerlik tecilim bitiyor dün askerlik şubesine gittim ve muaf olmak istiyorum dedim ve beni hastaneye sevk için aile hekimine yönlendirdi ama benim aile hekimliğim bulunduğum şehirde değil misafir olarak aile hekiminden sevk alabilir miyim?
Bir de yerim belli olduğu için bakaya kalacağım büyük ihtimal bu süreçte ne yapmam gerekiyor?

Benim kardeşim keratakonus dan muaf oldu yıllar önce.

Üst Alt