Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme sorunları olan kim var?

kursat

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selamlar kenan bey, ben izmirden kürşat, bu vesileyle siteyi hazırlayan bülent beye bir kez daha teşekkürler, bizler yani az gören veya görmeyenler olarak jaws ve benzeri ses programlarıyla bilgisayarlarımızı kullanabiliyoruz, bu programlar sohbet odası gibi yazıları sürekli değişen falsh'lı sayfalarda sorun çıkardığından kullanamamaktayız, İnşallah bununda bir çözümü olurda diğer arkadaşlarla aynı platformu paylaşır ve aynı ortamda birlikte sohbet ederiz, msn'de böyle bir sorun olmadığından beklerim, kendinize iyi bakın, saygılar, kürşat.

mrb arakdaşalr

SLM ARAKDAŞALR
ben de yeni üyeyimm bendede miyop rahatsızlıgı ve 14 -15 numaralı gözlük kullanıorummmmm
ama ileride bir umut bekleyerek laser olabilecen diodu doktorlarrr ( bu arada yasımı sölemesem kızmasınız demi 16 yasındayım) laser olabilecen diolar fkt en son giitiğim doktor baska yöntemler var dedi ama kesinlikle laser olmaz dedi benim retinam incelmiş yani kafama bir hızlı top gelse kopar diolar ve cok korkuorumm!!! bunun için ilerideki ameliyatların zor olabilecğini düşünürüorum cünkü laser basit geliodu fktt bilmiorum ileridekiler nasıl hiç duuymadıgım amelayat tipleri bana yardım edebilecek arkşlar bekliorum tskkür ederim*

Bazılar gözüne lazer ameliyatı olabilirsin diyor, bazılar..?

Slm arakdaşlar, bende görme bozuklugu var. Miyopum ve ayriyeten astigmat var. Ileride laser olma sansın yok diolar. Cünkü retina cok inceymiş. Bir hızlı top gelse kopar ve direk ameliyat diolar.
Peki laser olmassa ne amelayatı olabilirim? Doktorlar söledi ama isimlerini duymadıgım operasyonlar
ne yapacam ve hangi doktora güveneceğimi bilemiyorum.
Bazıları laser olur dio bazıları olmass dio
:(((

Sevgili kenen,bende görme engelli biriyim duygularınıza katılıyorum...
Sevgili arkadaşlar beklerim...

Hoşçakalın..

merhaba arkadaşlar nasılsınız bende bir görme engelliyim kendimi bildiğim bileli sağ gözüm hiç görmüyor hep merak etmişimdir iki gözle nasıl görünür diye...

kubi'den sevgilerle...

bende varım ve ben de nistagmus var görme kaybı %90

Ardaşlar merhaba ben ayışığı aranıza yeni katıldım benide kabul edermisiniz.Bende sizlerle olmak istiyorum :) :wink:

Benim Sol Göz Görmesi % 0
Sağ Göz % 20 25 civarları Görüyor
Kornea nakli gerekiyor ,ancak Kornea nakli yapılırken Dokular uyum sağlayamadığı Taktirde Şuanki Görmemi de kaybedebilirim.
Dokular Uyum Sağlarsa Görmem % 50 60 olur
ben Kumar oynamak istemiyorummmmm çünkü, elimdeki Parayıda kaybedersem . Ele Güne Muhtaç olurum.
'' Azla yetinmeyen Çoğu hiç bulamaz ''

hasan67 merhaba, "nistagmus" olduğunu söylemişsin. Nistagmusun' un sebebi nedir. Gözde titremeye ek olarak renk körlüğüde varmı.

Bu arada bende az görenler arasındayım, %90 görme kaybım var. Rahatsızlığım Achromatopsi yada total renkkörlüğü, rod monochromatism olarak biliniyor.

sayın daimon
nistagmusun sebebi kalıtsal (konjenital) renk körlüğü yok ancak nistagmusun sonuçları olarak tembellik ve ileri derecede hipermetrop ve az miktardada kayma var tabi
ama şükür kimseye muhtaç olmadan devam ediyoruz

[Soru] Bir gözü gören (başka kim var?)

Evet arkadaşlar benimde tek gözüm görmüyor tıp dilinde (Monookuler ) diye adlandırılıyor bizimgibi olanların durumu belirsiz sakatmıyız özürlümüyüz ne olduğumu ben anlayamadım ...Ayrıca en önemlisi Sürücü ehliyeti Tüm dünyadaki ülkeler bir gözü gören vatandaşlarına ehliyet veriyor ama bizde malesef kanun hala çıkmadı...benim sizlerden isteğim arkadaşlar www.monder.org.tr adresli bizim derneğimize üye olun sesimiz daha fazla çıksın ne olur en azından şu ehliyet meselesini halledelim Monder yöneticilerin gerçekten özveri ve karşılıksız olarak bu iş üzerine çok düşüyorlar lütfen arkadaşlar birlikten güç doğar lütfen siteye üye olun....

saygılar

SELAM ARKADAŞLAR BEN FATİH NASILSINIZ İYİSİNİZDİR UMARIM GÖRME ENGELLİ OLMAK DÜNYANIN EN ZOR DUYGULARINDAN BİRİDİR ŞÜKÜRKİ BEN KENDİME YETECEK KADAR GÖRÜYORUM YENİ ARKADAŞLAR TANIMAK GÜZELDİR BU SİTE YARARLI SİTE BANA GÖRE KENDİMİZİ TANITMA BİGİLERE ULAŞMA HERKESE SAYGILAR :D :D :D

bendede görme kaybı var ama engel degil benim için bana engel olan insanlar sen sakatsın şunu yapma bunu yapma diye engel oluyorlar herkeze acil şifalar

Mrhaba dostlar,

Evet arkadaşlar ben de görme engelliyim hayata cemekan arkasından bakanlardanım yani :) çok şükür tek gözle idare ediyoruz ancak kaliteli bir cemekanla :wink: ....

Bu arada adım oktay beklerim efenim...
hoşçakalın..

............................................................

bende tavukkarası ve miyop var dogustan

[Soru] Gece körlüğü ve orta derecede işitme kaybı (başka kim var?)

retinitis pigmentosa (gece körlüğü) sağdan ve soldan daralmam var bide orta derecede işitme kaybım var .

görme kayıpları

Arkadaşlar ben aydodu bendede nistagmus ve miyopi var.Nistagmus ile ilgili rahatsızlığın tedavisi varmı Bilgisi olan var ise foruma yazarsa sevinirim[/i]

Ne kadar Cokmusuz ßanane ya Tekim Saniodum ßennn . ßende deeee Retina DekoLmani waR SaG Hic %0 soL da Sinir öLmesi + Sonradan oLusan DekoLmanLa SoL Gozumden 1 Kez AmeLiyat oLdum.. 7 Kez AmeLiyat EttiLer Ama ßi Sonuc y0k :) ßen ßoLede MutLuyum Yasamam Gerekeni Yasiorum . Suan %15-20 Ciwarinda qöRüorum Her isimi qEndim yapi0m :)

Aydoğdu, merhaba

Nistagmusunun sebebi nedeir. Örneğin bendede nistagmus var sebebi ise doğuştan total renkkörü olmam. Yani hiçbir rengi tanımıyorum, %10 görüyorum %90 görme kaybı var.

Benim durumum için tedavi şansı yok, nistagmusum ışık durumuna göre, baktığım objenin yakın yada uzakta olmasına göre hatta pisikolojik durumuma göre artıp azalabiliyor. Gözlerim horizontal yani sağa sola doğru titriyor. Umarım senin rahatsızlığın için bir tedavi imkanı vardır. Görmem ile ilgili detayları yazarsan benim durumumla ilişkisini kurabiliriz belki.

errrrrrrrrrrrrrrrr

bende gece korlugu var dogustan.ve mıyop

ARKADASLAR BENDE BURADDA YENİ SAYILLIRIM.BENİM SOL GÖZ DE DOGUŞTAN GÖZ TEMBELLİGİ VAR ROBERTO KEREM BU MESAJI OKURSAN SENİNLE TANIŞMAK İSTERİM.MURAT POLAT03@HOTMAİL.COM

Bende Sol göz görme yok
sağ göz miyop astiğmat 10/8
yani % 40 görüyorum
ama en az 12 - 13 saat pc başındayım

merhabalar..!!!

Bende siteye dün üye oldum ve aranızdaki yerimi alayım dedim
herkese merhaba arkadaşlar ve geçmiş olsun diyorum!
Benim göz problemim;küçükken geçirdğim bi hastalık sonucu sağ gözümü almak zorunda kaldılar çünkü diğerine de sıçrama ihtimali varmış.şu an protez göz kullanıyorum..

''Bu sitede sizlerle olmaktan çok mutluyum.umarım bir gün bir araya gelme fırsatımız olur.sevgiyle kalın..!

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım,ben istanbuldan adım onur benim sol gözüm görmüyor protez kullanıyorum sizlerle tanışmak ve arkadaş olmak isterim hoşcakalın selam ve dua ile....

bende sizin gibiyim

herkese merhaba.ben az goruyorum sizler gibi. yanlız olmadığını bilmek çok guzel.inşallah herşey istediğimiz gibi olur.gözümüz az görüyo ama kalp gözümüz açık olur inşallah.
sevgiyle ve her zaman umutla kalın.......

MERHABA ARKADAŞLAR BENİM OĞLUMDADA KONJENTİNAL NİSTAGMUS VAR BİRDE RENK KÖRLÜĞÜ % 15 GÖRÜYOR %85 görme kaybı var

merhaba
bende de retinitis pigmentoza var.17 yaşından sonra ortaya çıktı bu hastalıkve gün geçtikçe kötüye gitti.

Mrb benim babam da doğuştan retinitiz pigmentoza hastası yıllardır samsun 19 mayıs ünv tedavi görüyo ama bişey yapamadılar hala geri gidiyo

BİRDE BEN VARIM GÖRME ENGELLİ OLAN , BENİM SOL GÖZZ PROTEZ SAG GÖZ %20 GÖRME KAYBI VAR , UMARIM BURDA BİLGİ VE TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞIR VE HAYATI BİRBİRİMİZ İCİN DAHA KOLAY HALE GETİREBİLİRİZ

Üst Alt