Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme derecesine göre verilecek rapor oranları hakkında güncel bilgi..?

Merhaba bugun heyet girdim. Aşağıdaki değerleri yazan bir kagıt verdiler rapor oranı ne olur sizce ? Bazı kelimeler tam okunmuyor okundugu kadar yazdım. Doktor bir gozun %10 Bir gözün % 15 gorunuyor dedi ama rapor oranımı söylemedi
Yaş 31
Görme li
Camsız +9.0 (+1.0*65) +8 (0.50*120)
Camlı ile 0.1 ile 0.15
GIB NORMAL
HİSCHBERG İLE 10 DERECE EKZOTROPYA
TANI: PJODPOPİLEDUM +HİPERMETROPİ FUNDO+AMBLİYOPİ
SP ORM +9.50 (+1.0*72)
+9.0(125*107)

Merhabalar,Konu hakkında bilgisi olup yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar,bende ambliyopi(göz tembelliği) var.Bir doktora gittim görme kaybı yüzde 50 dedi.Bir başka doktor yüzde 70 dedi.Gelecek hafta üniversite hastanesine gideceğim bu çelişkiyi gidermek için ama benim sormak istediğim tembelliği kesin olarak ölçen tıbbi bir cihaz var mı yoksa bu doktorların kendi değerlendirme ölçütüne göre belirlenen bir durum mu.Göz kusuru değerlerim aynı çıkıyor ama tembellik konusunda farklı şeyler söyleniyor.

arkadasım ben goz doktoruma sormustum tembelliği olcen bir cihaz yok demişti. bu konuda senın beyanın oenmlı demişti cunku beyinden kaynaklı bir hastalık

arkadaslar merhaba benim sol göz görmüyor sag göz ise %70 görüyor sebebi ise tüberkülozdan kaynaklanan göz tüberkülozu bir adida üveyt cok az raslanan bir sinsi hastalik ünüverside hastanesindeyim arkadaslar (SEKER . BEHCET . TÜBERKÜLOZ. ) bu hastaliklar cok ciddi göze hasar ve göz kabbi yapiyor cok dikkat li olun saglicakla kalin

Göz/Görme Oranına göre verilecek Engelli Raporları

Arkadaşlar Merhaba,
Daha önce sitede görme oranlarına göre engel yüzdelerini gösteren bir tablo gormustum. Ama günlerdir arıyorum bulamadım.
Sağ Göz Sol Göz Engel Oranı
%0 % 10 % 30
%10 %10 % 25

bu tarz bir şeydi. yukardaki oraonları örnek olması açısından ben yazdım. Bu liste elinde olan yada bilgisi olan varmı ?

varmı bilgisi olan arkadaşlar ::? Oturan boğa yardım rica ediyorum mümkün müdür ?

çok doğru söyledin.. devletin derdının ne oldugu malum.. onlar bıze vereceklerı emekli maaslarını ırıktıre dursunlar... ne gerek var tek kol tek bacak tek göz sakat olamyı versın dedıgın gıbı gerı kalanla ıdare edıyorsunya. ... başlarına gelsın insallah !!

Arkadaşlar,
Hangi testlere girdiğime dair sorular gelmiş. Herkesin yararlanması için tüm süreci yazıyorum.
Engelli raporu almak için ( İzmit devlet hastanesi) internet üzerinden randevu aldım. Randevu gunumde saat 08:30 hastanedeydim. Engeli raporunun ücretsiz olduğu söylendi. herhangi bir ücret ödemedim. Daha sonra 8 yada 9 doktor vardı sanırım bir yere gönderdiler. Doktorların odaları yanyana giriyorsunuz doktor engelini soruyor kendi ile alaklı değilse kaşe vuruyor cıkıyorsun
tüm doktorları gezdikten sonra benim engelimle alakalı olan göz doktorunun odasına gittim.
Doktor bey benımle neredeyse hiç konusmadan bizde cihazlar yok seni Kocaeli Umutepe Araştırma hastanesine sevk ediyorum dedi.
Bir hafta sonra sevki olarak umuttepe hastanesine gittim. Sadece Göz kontrülü 1 gün sürdü. Tabi bunda cok kalabalık olması onemliydi yoksa muyane cok ta uzun sürmedi
Lenslerim olmadan derecelerime baktı. Sonra camlı olarak tekrar kontrol etti.
Karsıdaki harfleri camlı olarak okutmaya çalıştılar. Ben hiç bir harfi okuyamadım. Peki hiç benzettiğin yok dedi. Bir harf e imişl f ye benziyor dedim. diğer gözle hiç benzetemedim.
Sonuc olarak bir göz % 10 bir Göz % 15 görüyor yazmış rapora
Gözüme hava verdiler Göz tansiyonunu ölçtüler, gözüme kuvvetli bir ışık tuttular sanırım göz keskinliğini ölçmek için yaptılar.
Göz tembbeliği oldugunu söyledim. Doğustan beri böylemi dedi evet dedim. Göz tembbeliği dogustan oldugu için zaten ölçülemiyor.
VEP diye bir cihaz varmıs ama ona soktular mı bilmiyorum
Sorulara olan varsa buradan cevap vermek isterim

görme alanı testine tabi tutmadılar sanırım sizi? peki göz temebelliğini ölçemedikleri kesinmi? benim araştırmalarıma göre detaylı muayenede anlaşılıyormuş? görme alanı testinden ve göz tembelliğinden oran veriliyor mu bilginiz var mıdır? veriliyorsa ne kadar?

son olarakta birden fazla rahatsızlıktan oran almak mı yoksa sadece gözden almak mı avantajlıdır?

göz tembelliği beyinle alakalı ama net bilgim yok ölçüm konusunda

yesil_izmit;

onuda muayene ile anlayabiliyorlarmış bugün dünya gözdeki doktoruma danıştım

sizin adınıza sevindim yeşil izmit % 50 işinizi görüyordur
birde şunu sormak istiyorum siz miyop musunuz % 10 % 20 görmek ne demek acaba

yenikapılı;

Ben Hipermetrobum ayrıca azda olsa atigmatım var benim raporumun artmasına en büyük neden Göz tembelliği denen hastalık, Göz hastalıklarında Miyop yada hipermetroba oran verilmiyor demek istediğimi biraz açarsam Artık tıb ilerledi. Gözünüz bozuksa lazerle yada gözlükle görmenzi sağlanıyor.

Ama göz tembelliğimiz var ise gözlükte taksanız lenste taksanız beyin görmeyi kabul etmiyor bunada göz tembelliği deniyor. Çok basit bir hastalık aslında 9 yasına kadar müdahele edilirse tamamen ortadan kalkıyor
umarım yardımcı olmusumdur

teşekkür ederim aydınlatmalarınıza bu durumda ben % 40 ı bulamam maalesef

görme oranı kaç olursa rapor alınır

herkese merhaba benim bi sorum olacak görme oranı kaç olursa yüzde kaç rapo r verilir bile arkadaşlar yazabilirmi şimdiden teşekkürler

görme tembelliği yada başka bir hastalık var ise bu nedenle, % 30 altında görme varsa oranlar yükseliyor diye biliyorum.

Arkadaşlar 15/05/2014 tarihinde defterdarlık sevkiyle hastaneye geldim göz muayenesinde doktor önce ölçom yaptır dedi sonra hastalığımı söyledim retinal anjıom oftalmik rapora baktı.parmaklarını sayamadım 1 metreden sonra şunları yazdı:<+ %80 vınhippel lindeu hastalığı retinal anjıom %32.sorum şu hiç bir tetkik ve tahlil yapılmadı ankarradan dönermi raporum.yoksa gidip ölçüm yapayımmı.aynı şekilde noroloji ve beyin cerrahiside hamangiablastom dedi %20 nüroloji %4 beyin cerrahisinden aldım.opere epikrizini ben rapora ekleyimmi

[FONT=Verdana]sevgili arkadaşım bir gözden alacağın en fazla yüzde 30 dur onun yanında başka rahatsızlıkların varsa onlardanda heyete gir ve öyle dene yoksa sadece bir gözden vergi indiriminden yararlanabilmek için boşuna uğraşma.eğer bir gözün tam görüyorsa Monoküller sınıfında Ehliyet alabilirsin ama erken emeklilik için hak elde edemesin.[/FONT]

Sana örnek vereyim.benim hastane raporum %63 hastane raporum ankaraya gitti ve raporumu 15 puan düşürdüler yüzde 48 ile izmir vergi dairesine geldi eğer 9 puan daha düşseydi yani %39 a düşseydi ben ozaman emekli olamazdım.yani en azından % 56 % 57 gibi hastane raporun olması lazım elinde.

Saygılarımla : Mustafa güngör

Göz rahatsızlığı için Özür oranı ve Deneyimliler Bilgilendirsin Lütfen

Merhabalar öncelikle sadece göz için rapor alınamadığı kesin bilgi midir yoksa sadece göz rahatsızlıklarından da rapor alanlar mevcut mudur?

Ben yan rahatsızlıklarım olmadan gözün etki edeceği oranı merak ediyorum.Detaylar aşağıdaki gibidir.Ağır keratakonus hastasıyım.
Görme keskinliği(Tli Tsiz) sol 0,05 sağ 0,4

lens kutusunun üstünde ise ;
sol goz bc:6,00 pwr:-13.50 dia:8.80 ex:0.90
sag goz bc:7.40 pwr:-3.00 dia:8.80 ex:0.90
Yardımlarınız için teşekkürler..

Arkadaşlar
gözden alınabilecek en fazla rapor % 30 dur demek yanlış kesin emin olmadığımız konular hakkında konuşmayalım ben sadece gözden % 50 aldım

Yeşil _İzmit senin adına sevındım daha önce bana özelden mesaj atmıştın seni bilgilendirmiştim umarım yararlı olmuştur Beni direkt devlet hastahanesi göz doktoru muaeyene bile etmemişti ama benım gatadan raporlarım vardı sanırım o etkılı oldu değerler aşağı yukarı aynı bende %40 almıştım o yüzden forumda yok yüzde 20 alırsın 32 alırsın gibi yorumlarda bulunup kımseyi hastahaneye gitmekten alıkoymayalım .

iyi forumlar.

Bilgiler Medidora Forum sitesinden alınmışıtr.Sadece GÖZ KESKİNLİGİ GÖRME KAYBI ORANLARINA göre bilgi vermek amaçlı eklenmiştir.Başk gözle ilgili rahatsızlıklar var ise oranınız artabilir.Bilgiler kesinlik içermez büyük doğruluk payına sahiptir.

1)sağlam göz (daha iyi gören gözümüz) ve zayıf göz görme oranlarımızı bulalım..

2)görme oranlarını aşağıdaki tabloda eşleştirip özür oranımızı bulalım.

ÖRNEK..
SAĞLAM GÖZ...20/30
ZAYIF GÖZ......20/200
ÖZÜR ORANI....% 18 civarı

ZAYIF
20/20020/10020/7020/5020/4020/3020/2520/20
20/20107543210
S20/25141198765
A20/30181513121110
Ğ20/402219171615
L20/5026232120
A20/70322927
M20/1003835
20/20050

özürlü raporu

sol göz görmüyor sağ göz 0.6 0.7 sizce yüzde kaç rapor alırım

eger gözünüz tamamen görmüyorsa 32 oran alırsınız

Sol tamamen görmüyor sağa ise 0.6 0.7 verdiler sağ göze bir şey vermezlermi sizce

bn gözlük kullanıyorum uzağı göremiyorum 3 derece cam kalınlığı özür oranı kac verilir acaba bazı rahatsızlıklarım dan dolayı %37 felan hesaplamama göre gözden herhangi bir özür alabilirmiyim

Üst Alt