Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Görüş] Son Durak Olmak...

spastik

Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
0
Bu sözü son zamanlarda oldukca fazla duyar oldum..
Aslında ilk etkilerini çocukluktan çıkış ve ergenlikte hisseder olmuştum. çünkü artık çocuk sıfatında değil erkek sınıfında değerlendiriyorsunuz. bu durumda doğal olarak karşı cins ile ilişkilerinizi daha yoğun yasamanıza neden oluyor,sosyal iletişimiz artıyor ve konuşulan konular ve kelimeler farklılaşıyor.

İşte tam bu devrede konuşulan kelimelerden bir örnek "oğuz beni kimse almazsa sen alırsın değil mi" olayın güzelliğine kaptırıp " tabii ki canım" derdim fakat bilinç düzeyi artıkca düşünmeye başladı beynim " bu ne demekti yahu" nasıl yani kimse almazsa sen alırsın. bu düpedüz hakaretti. beni kimse secmezse ya da evde kalırsam sen zaten elimin altındasın, garantidesin. yani sen seceneklerin içinde en son gelenisin ya da uğranacak durakların içinde en son duraksın inilecek..

Aslında kadınların yasama bakış acılarını değerlendirdiğim zaman şimdiki düşüncemin ışığında bu çok anormal bi durum gibi gelmiyor. neden mi? çünkü garantiyi seviyorlar güvenlik altında olmak onlar için vazgeçilmez bir unsur, mutlaka yanlarında can yelekleri olmalı. buraya kadar anlaşılıyorda bu ruh halini bu kadar pervasızca ortaya koymaları şaşırtıyor beni.

Yaşama değerveren ve yasamdaki herhangi bi etkinlikten en doğal şekilde pay almayı isteyen talep eden hatta mucadele eden bir beyin böyle bişeyi nasıl kabul edebilir ya da böyle bir düşünceye yaklaşıp hoşgörebilir?

Sanırım hala bazıları "farklı" insanları 14 y.y. yaşıyor sanıyorlar. birilerinin bunlara geçti bor' un pazarı......... demesi gerekiyor
hayatımız yolgeçen hanı değil..................

saygılarımla

"beni kimse almazsa sen alırsın değil mi?"

Almak ne demek yahu?
Kendini satılık gören zihniyetten başka nasıl bir bir düşünce beklenir ki?
Evlilik ekonomideki gibi arz/talep meselesi midir sanki, talep düşdükçe fiyat kırıyor bu hanım :) :)

slm

ASLINA BAKARSANIZ EVLİLİK GERCEK ANLAMDA ARZ TALEP MESELESİDİR. KÜÇÜK ÇAPLI BİR ŞİRKETTİR GİRDİLERİ OLAN ÇIKTILARI OLAN BELLİ BİR EKONOMİK DENGE USURLARINI BÜNYESİNDE TAŞIYAN, BİR HATTA BİRDEN ÇOK MUSABBECİSİ BULUNAN.DIŞARDAN DENETLEME MEKANIZMASI BULUNAN BİR ŞİRKET. BAŞTA BÖLE BAŞLAMASA BİLE YASAMIN GERÇEKLERİ KARŞISINDA FARKLI BİR ŞEKİL ALAMAYAN FARKLI BİR ŞEKİL ALDIĞINDA YASAMA ŞANSI BULUNMAYAN. GİTTİKCE MASKALER ÜZERİNR MASKELER TAKILAN. BELLİ BİR REKLAMA İHTİYAC DUYULAN BİR ŞİRKET. KARŞIDAKİ KİŞİLER BU DENGEYİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR ASLINDA FAKAT BUNU TAM ANLAMIYLA DİLE GETİREMEYİNCE ROMANTİZM ELBİSESİNE BÜRÜNDÜREREK EYLEM PLANLARINI ORTAYA KOYMA TARAFTARI OLUYORLAR.YAZDIKLARIM ÇOK FAZLA SOMURTKAN GÖRÜLEBİLİR AMA MAALESEF DURUM BUNDAN İBARET .
İŞTE BU MANTIKTAN YOLA ÇIKAN BİR KAFA HİÇBİR PAZAR PAYI BULUNAMIYACAĞINI İHTİMALİNİ GÖZ ÖNÜNE ALARAK GARANTİÇİ BİR MANTIKLA HAREKET EDEREK BİR ENGELLİYİ SON DURAK OLARAK GÖRME GAFLETİNE DÜŞEBİLİYOR. HELEDE BU ENGELLİ EKONOMİK OLARAK KENDİNİ İSPATLAMIŞSA YAŞANILASI SON İHTİMAL OLARAK ELE ALINABİLİYOR.
DUYGUSAL YADA DİĞER YÖNLERDEN BAŞARSIZLIĞI KABUL ETMİŞ BİRİ ELİNDE KALDIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜ YADA ÖYLE OLMASINI ARZU ETTİĞİ KALEYİDE KAYBETMEK İSTEMİYOR,ASLINDA BU DA ZEKİCE GİBİ GÖRÜNEN GARİBAN BİR EKONOMİK DENGE POLİTİKASI. BU YAZDIKLARIM KİŞİSEL BİR SORUN OLARAK ELE ALINMASI EMİNİMKİ ANADOLUNUN BİÇOK YERİNDE HATTA BÜYÜK ŞEHİRLERDE BU DURUM BİÇOK ENGELLİ İNSANIN DEĞERLENDİRİLİŞ NOKTASI. BİÇOK ENGELLİ BU PESFEKTİFTEN DEĞERLENDİRİYOR. BENDE ONLARDAN SADECE BİRİYİM. ZATEN BENİM BAŞIMA GELEN BİR OLAY YADA BU OLAY GİBİ AYNI ENGELLİ PAYLAŞAN BİÇOK İNSANIN BAŞINADA GELİYOR. VE MAALESEF BAZEN BU ŞEKİLDE YOLA ÇIKAN TACİRLER BİÇOK KALEYİ FETEDİYORLAR. ÇÜNKÜ YASAM MUCADELESİ ÇOĞU ZAMAN KAYGILARIMIZDAN YADA KORKULARIMIZDAN DOLAYI KAZANILAMIYOR. KAZANMAK İÇİN ÖNCELİKLLE KAZANCA GİDECEK MATERYALLERİN BULUNMASI GEREK İNSANIN ÖNÜNDE BU KADAR ÖN VE BÖN YARGININ OLDUĞU BİR ORTAMDA BİRDE BUNUN ÜZERİNE BİLİNÇSİZ AİLE BASKILARI KONULDUĞUNDA KAZANMA ŞANSI DAHA DA FAZLA DÜŞÜYOR
FİYAT KIRMA OLAYINI BU SEFER KARŞI TARAF YAPMADAN TOPLUMSAL BİLİNÇALTININ ETKİSİ İLE SİZ YAPMA DURUMUNDA KALIYORSUNUZ.SONUÇ MU ? SONUCU VARIN SİZ DÜŞÜNÜN
SAYGILARIMLA

Böyle gariban ekonomik denge politikası ve toplumsal biliçaltı etkisi bizlerden uzak olsun .

Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım girmesinler havaya :) :wink:

Her insan geleceğını sağlam temeller üzerine kurmanın planlarını yapar.
Eğer planlarımızda evlilik varsa her halde iki tarafda bunun analizını
çok iyi yapmalılar çünkü ileride hayal kırıklığı yaşamamak için.
Evlilik arz talep işinden ziyade yaşadığımız hayatta yaşamın bütün
nimetlerınden faydalanmak gerekir gibi düşünüyorum çünkü arz talep işi
geçıcıdır.
Maddiyat üzerine kurulan evlilikler ömrü az olan evliliklerdır, ama sevgi
üzerine kurulan evlilikler ise devamlılığı olan evliliklerdır.
Düşünen ve işin bilincinde olan insanların sen çantada keklik misali
ile evlilik kuracağına ihtimal vermiyorum.
Saygılar;

Yıllardır mahalleden arkadaşım olan kişiye söyleyip dururum;
"Bu gidişle evde kalacaksın, korkma seni kimse almazsa ben alırım"
Arkadaşım özürlü falan değil, özürlü olan benim. Burada ben kendime mi hakaret etmiş oluyorum yoksa arkadaşıma mı? Ben bu söylemin genelde ciddiyetle söylendiğine inanmıyorum. Tamamen bakış açısıyla ilgilidir. Farklı bakış açıları da dünyamızı zenginleştirir. Aslında engelli olup olmamakla da ilgisi yoktur. Ciddiyete dayalı olarak söylendiğinde ise aklıma mantık birliktelikleri geliyor. Aşk evliliği yapmayı tercih etmeyen kişiler mantık evliliklerini tercih edebiliyorlar. Burada da önemli olan iki "evet" i yanyana getirebilmektir.

Gözlemlerime dayanarak; Genelde, erkekler kadınların ilk durakları, kadınlar ise erkeklerin son durakları olmalarını isterler.

Mantıklı bir insan olarak bende mantık evliliği yapmayı düşünüyorum. Benim mantığım diyor ki; "Aşık olduğun kişi ile evlen"

HER İSREDİĞİNİ YAP,GEZ TOZ,İSTEDİĞİNLE BİRLİKTE OL,TÜM İHTİMALLERİ DEĞERLENDİR OLMAZSA,GERİDE ONU ANLAYACAK BİR SON DURAK VARDIR.NEKADAR İKİ YÜZLÜCE BİR DURUM.RUHA KANAR İŞLENEN BENCİLCE BİR DURUM.

• söğüt ağacı güzeldir.
    fakat trenimiz
    son istasyona vardığı zaman
    ben dere olmayı
    söğüt olmaya
    tercih ederim.

Orhan Veli
Yani birilerinin treni son istasyona vardığı zaman, ben dere olmuş akıyor olacağım... :)

İŞTE GERCEK BİR OTURAN BOĞA SÖZÜ. BÜLENT BENSANA NE DİYEYİM YAZACAK KELİME BIRAAKMADIN BANA. HERKES BU KONUDA FİKRİNİ BEYAN ETTİKTN SONRA BU ŞEKİLDE BAĞLIYACAKTIM KONUYU AMA SEN BENDEN ÖNCE DAVRANMIŞSIN.ARTIK BU TARTIŞM BİTMİŞTİR SON VEE VARILMASI GEREKEN NOKTAYA VARILMIŞTIR.
SAYGILAR
TREN İSTANYONA VARDIĞINDA DERE OLABİLENLERE SAYGILARLA..

merhaba

ASLINDA BEN SONLANDIRMADIM FORUMU. BÜLENT O KADAR GÜZEL NETİCELENDİRMİŞ Kİ BENİM SÖLEBİLECEK ÇOK FAZLA BİRŞEYİM KALMADI. O YAPMASAYDI FARKLI CÜMLERLE BEN YAPACAKTIM BU BAĞLAMAYI. BENİM TARZIMI YAZDIKLARIMDAN TAHMİN EDİYORDUR DİYE BİLİYORUM NASIL BAĞLIYACAĞIM KONUSUNDA TELEPATİ KURDU VE BU NOKTAYI KOYDU DİYE TAHMİN EDİYORUM. ASIL SÖLEMEK İSTEDİĞİM İNSANLARIN SİZİ GÖRDÜKLERİ YERDE KALISANIZ SİZİ SONUÇLANDIRMALARINADA RIZA GÖSTERİRSİNİZ. ZATEN GÖRDÜKLERİ ACI ÇOK FAZLA ÇAPLI OLMADIKLARI HER HALUKARDA BELLİ O ZAMAN GELİŞİME MAHKUMUZ GİBİME GELİYOR. GERÇİ HER İNSAN GELİŞMEK ZORUNDA YAŞADIĞIMIZ KAPİTALİST DÜNYADA FAKAT "FARKLI" İNSANLARA BİRAZ DAHA FAZLA YÜK DÜŞÜYOR. BU İLK BAKIŞTA OLUMSUZ GİBİ GÖRÜNSEDE BELLİ BİR ZAMANIN ARDINDAN GELDİĞİNİZ NOKTANIN FARKINA VARINCA YAŞADIĞINIZ ZORLUKLARA DUA EDER POZİSYONA GEÇİYORSUNUZ MEŞHUR Bİ FIKRA VARDIR "HER ÜZERİNE PİSLİĞENİ DÜŞMAN ZANNETME" DİYE AYNEN O DURUM HAYAT SÜPRİZLERLE DOLU YASADIĞINIZ VE ZAMAN ZAMAN LANET ETTİĞİNİZ SORUNLAR TAHMİN EDEMİYECEĞİZ BİR STATÜYE VE ROLLERE SÜRÜKLÜYOR SİZLERİ BELKİDE BU DERECE ANLAŞILMAZ VE KARIŞIK KOZMİK Bİ YAPIYA SAHİP OLDUĞU İÇİN YAŞAMANYA DEĞER BİR HAL ALIYOR. İNSAN HİÇBİR ŞEYLER UĞRAŞMASA SADECE KADINLARI ANLAMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPSA BİLE HAYATI SONUÇLANIR ARAŞTIRMALARI SONUÇLANMAZ HERHALDE :D :D :D
TRENE BAKAN İNEK OLMAYA GELİRSEK YAŞADIMIZ DÜNYADA HERŞEY OLMAK MÜMKÜN. HERŞEYİDE OLUYORUZ ASLINDA ZAMAN ZAMAN SON DURAKTA OLUYORUZ :wink: :wink: :wink: FAKAT ASIL YAPAMADIĞIMIZ ŞEY OLDUĞUMUZ ŞEYLERİN SONUÇLARINA KATLAMAMAK,GÖĞÜSLEYEMEMEK, KALDIRAMAMAK. BUNU NEDENİDE ÇOK ACIK ÇÜNKÜ ÇOĞU KEZ SADECE OLMAK İÇİN OLUYORUZ. NE OLDUĞUMUZUN PEKTE FARKINDA OLMADAN. KONUYA DÖNERSEK İÇİMİ ACITAN ASIL ŞEY İNSANLIĞIMIZI BETİMYEYEN ASIL NOKTAYI KACIRMAMIZ.
İNSANLARI DİĞER CANLILARDAN AYIRAN TEMEL NOKTA "İNSAN FARKINDA OLDUĞUNUNDA FARKINDA OLAN TEK YARATIKTIR" UMARIM BAZIILARI SON DURAK OLARAK DEĞERLENDİRİLDİĞİNİN FARKINDA OLUR BU İLK BAŞTA CANINI YAKAR AMAN VAROLMAK İSTİYORSAK MUSADE EDİNDE BİRAZ CANIMIZ YANSIN
"CENNETE GİDEN YOLLAR DİKENLİDİR"
SAYGILARIMLA

SLM

YAŞAMADĞIMIZ ŞEYLERE YOK DİYEMEYEMEYİZ KAFAMIZI KUMA GÖMMENİNDE BİZE BİR FAYDA SAĞLAYACAĞINI SANMIYORUM.
YASADIĞMIZ ŞEYLERE YOK DEMEKTE EN BASİT ANLATIMIYLA KENDİMİZİ KANDIRMAK OLUR............

Üst Alt