Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Görüş] Sanal markette alkol yasağı

alperstein

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
Sevgili Dostlar,
Evden dışarı çıkıp market alışverişi yapmam çok zor olduğu için yıllardır sanal market alışverişi yapıyordum. Hem eşime de destek oluyordum market alışverişini evden yaparak... Kendimi de iyi hissediyordum bi işe yarıyorum diye...
Artık Migros sanal marketten alkollü içecek alamıyorum! Bira bile!
Neymiş yazı gelmiş, servis aracında alkollü içecek bulunmayacakmış..
Bize olmaz diyorduk bu da oldu..
Ben şimdi bi arkadaşa rica edeceğim bana 2 kutu bira alır mısın lütfen:(
Olacak iş değil...

Protesto ediyorum

Saygılarımla

Evet, uygulama 1 yıl kadar önce sigara için de yapılmıştı (belki alkol de dahildi, hatırlamıyorum). O zmanlar TSD'li Binnur Semiz bu konuda epey çabalamıştı. Hatırladığım kadarıyla başarılı da olmuştu ve alışverişlerinde sigara tamin edebilmişti.
Migros'la irtibata geçip, özel bir uygulama istemeyi deneyebilirsin gibime geliyor...

Arkadaşlar,
Konu nazik biliyorum ve konuyu başka yere de çekmek doğru olmaz ancak şunu söylemeliyim ki olayın sadece basit bir kısıtlama olduğunu düşünmüyorum, mesele 2 bira 1 paket sigara meselesinin çok ötesindedir...
Saygılarımla

Gerekçe, çocukların alış-veriş yapması olasılığı mı acaba?
Eğer öyleyse, aynı çocuklar 1-2 milyarlık alış-veriş yaparken çocuk değil de, verdikleri sipariş alkol içerince mi çocuk oluyor!?
Bu kontrol pekiala ürün tesliminde yapılabilir...
Sonuçta kredi kartı ile alış-veriş yapan kişi (yani kart sahibi) zaten 18 yaşından büyüktür ve nereye gitse alkol alabilir...

sanal markette alkol/sigara yasagini koyarken engelliler mi akila gelicek... peah! ne ishi olucak canim sakatlarin sigarayla, alkolle?!... hatirlasalar ve sakat müshterilerin diger müshterilerle eshdeger oldugunu düshünselerdi en azindan bi özel uygulama yaparlardi...

ama nerdeeeee?!... cogu zamanki gibi unutulmushlardir... ya da akila gelmishlerdir ama:
"amaaaan, sakatlarin ne kadar parasi olucak ki bize yagli müshteri olabilsinler... cogu ishsiz, züürt ya da dilenci... kredi kartina sahip üc-besh sakat icin de öle özel uygulamalarla falan bashimi agritamam... hem icmesinler saglikli bile degil bi kere" diyerek gecishtirilmishtir kimbilir... hic shashmam... :)

servis aracinda alkol/sigara olunca noluomush ki?... anlamadim... shishelerin shingirtisindan shoförler sarhosh mu oluomush? :? (cahilligimi hosh görün!)

Bizi ve çocuklarımızı bu kadar düşünmesinler.

Kesinlikle iyiliğimizi düşünerek bu kararı aldıklarına inanmıyorum.

Bunu düşünmem için o kadar çok neden sıralayabilirirm ki burada konu amacından sapar açıkcası.

Bu sebeple bu uygulamayı bende protesto edenlerdenim.

Kardeşim çekin ellerinizi üstümümüzden. Yalanlarla yıllardır oyaladığınız yeter. İyiliğimi ise asla düşünme, ben istemiyorum !!!!!!!

alperstein her mahallede bakkallar oluyor. telefonla sipariş verebiliyorsun. bir de bunu deneyebilirsin.
boyle uygulamalar hep hukumet degiştikçe oluyor. mesela bir ornek vereyim.
bir okulda örtulu ogretmen çalışamaz yonetmeliklere gore.
ama hukumet sag goruşluyse bazı okullar buna izin verir. ama aynı okul hukumet degişsin ortulu çalıştırmaz.
bu ulke çok garip bir ulke..
aynı mudur hukumet degişince aldıgı ogretmene malesef artık yasalar izin vermiyor der.sanki aldıgı zaman o yasalar izin veriyordu...
ben tum bunları turkiyenin hala hukuk devleti olamayaşına baglıyorum.
artık insanımız bu gerçeği bildiği için kimseye guvenemiyor haklı olarak..
halbuki yasaları hukumetten yuksekte tutan bir ulke olsaydık..
bugun bu uygulama için biz de yasalar boyle der geçerdik..
ama malesef diyemiyoruz.
çunku gerektiğinde yasaların bal gibi delindiğini biliyoruz..
yani bu mesele sadece içki için degil her yerde geçerlidir...
temelimiz çuruk temelimiz....

Menekse' Alıntı:
Neden böyle bir olayın özellikle -size -bize -Engellilere mal edildiğini düşünüyorsunuz?
Tamamiyle bütün insanları kapsayan bu durumun lütfen Engellilere yönelik olduğu düşüncesine kapılmayalım.

Sadece kendimize özel hizmet istemekte bence yanlış olur.
Ben engelliyim bana siparişimi getir, o engelsiz gidip alabilir ona götürme gibi yorumlar oluşuyor. :wink:

Sonuçta böyle bir kısıtlama var ise bütün insanları kapsamalı.

menekshecim, sanirim burda hic kimse engellilere giciklik olsun diye sanal alkol/sigara alishverishinin yasaklandigini düshünmüo ;)

cok da dogru yorumlar olur bence... tek bashina evinden cikamayan bi sakat olsaydin farkli konushurdun gibime gelio... üstüne üstlük bi de tiryaki olsaydin kimbili ne küfürler sallardin o yasagi cikaranlara... :p

o kisitlama farkli insanlari farkli shekilde kisitliosa kisitlamanin dozaji da farkli farkli yapilmali... herkes ayni derecede kisitlanmali...

:oops: yaw utandirma beni öle menekshecim :oops:
ayrica günler uzun olunca bol bol sacmalarim ;)

yalniz, servis aracinda alkol/sigara bulunmasinin nasi bi sakincasi varmish, hala anliamadim :? cevabini bilen varsa sölesin, lütfen... gercekten cok merak ettim...

FARE ÖYKÜSÜ

Bu yazı belki sitenin giriş sayfasında bulunmalı ancak buradaki konuya da iyi uydu.
Saygılarımla

FARE ÖYKÜSÜ
Evin minik faresi, duvardaki çatlaktan bakarken çiftçi ve eşinin mutfakta bir paketi açtıklarını gördü.
Kendi kendine:
- “İçinde hangi yiyecek var acaba ?” diye düşündü.
Bir süre sonra gördüğü paketin bir fare kapanı olduğunu anladığında yıkılmıştı.
- “Evde bir fare kapanı var!, evde bir fare kapanı var!” diye bağırarak telaşla bahçeye fırladı.
Minik fareyi telaş içinde gören tavuk, umursamaz ve bilgiç bir tavırla başını kaldırdı ve gıdakladı:
- “Zavallı farecik...Bu senin sorunun benim değil. Bana bir zararı olamaz küçücük kapanın” dedi.
Tavuktan destek bulamayan farecik bu sefer telaşla domuzun yanına koştu ve,
- “Evde bir fare kapanı var!, evde bir fare kapanı var!” diye adeta çırpındı.
Domuz anlayışla karşıladı ama,
- “Çok üzgünüm fare kardeş ama dua etmekten başka yapacağım bir şey yok. Dualarımda olacağından emin ol” dedi.
Minik fare çaresizlik içinde ineğe döndü ve ,
- “Evde bir fare kapanı var, evde bir fare kapanı var!” dedi.
İnek ;
-“Bak fare kardeş, senin için üzgünüm ama beni ilgilendirmiyor.” dedi.

Sonunda farecik, başı önde umutsuz şekilde eve döndü. Çiftçinin fare tuzağı ile bir gün tek başına karşılaşmak zorunda olduğunu anladı.
O gece evin içinde sanki ölüm sessizliği vardı. Minik farecik aç ve susuzdu. Tam yorgunluktan gözleri kapanacaktı ki birden bir ses duyuldu. Gecenin sessizliğini bölen gürültü, fare kapanından geliyordu.
Çiftçinin karısı, ne yakalandığını görmek için yatağından fırladı ve mutfağa koştu.
Karanlıkta kapana, zehirli bir yılanın kuyruğunun kısıldığını fark edememişti.
Kuyruğu kapana kısılan yılanın canı yanıyordu ve aniden çiftçinin karısını ısırdı.
Çiftçi, karısını apar topar doktora götürdü. Doktor, zehiri temizledi sardı. Çiftçi karısını eve getirdi, yatırdı. Karısının ateşi yükseldi ve bir türlü düşmüyordu. Kadıncağız ateş ve ter içinde kıvranıp duruyordu.
Böyle durumlarda taze tavuk suyunun gerekli olduğunu herkes bilir, çiftçi de bıçağını alıp bahçeye koştu.
Karısı taze tavuk suyu çorbasını içti, biraz kendine geldi. Karısının hastalığını duyan komşular ziyarete geldiler.
Onlara ikram etmek için çiftçi domuzunu kesti.
Çiftçinin karısı gittikçe kötüye gidiyordu. Yılan, belli ki çok zehirliydi. Birkaç gün sonra çiftçinin karısı iyileşemedi ve öldü.
Cenazesine çok sayıda kişi gelince hepsine yeterli et sağlamak için çiftçi ineği mezbahaya yolladı.
Fare tüm bu olanları büyük üzüntü ile duvardaki deliğinden izledi.

Birisi, sizi ilgilendirmediğini düşündüğünüz bir tehlike ile karşı karşıya ise hepimizin aynı tehlikede olabileceğini hatırlayalım.
Hepimiz yaşam denilen bu yolculukta yer alıyoruz.
Diğerimiz için bir gözümüzü açık tutmalı ve diğerlerini cesaretlendirmek için çaba harcamalıyız.

sigara ve alkole karşıyım ama uygulama çok yanlış bence.Hani yasağı koyanlar sosyal bi mesaj(!) verme gayesi mi güttüler ki böyle bişeye ihtiyaç duydular diycem ama açıkçası bunun akla yatkın bir tarafını göremedim. İçmek istiyosanız gelin burdan alın demeye getiriyolarsa da tüm ürünlerinin servis araçlarıyla taşınmasına bi son versinler o zaman.Ya da bu kadar duyarlı iseler içki sigara satmasınlar, olsun bitsin...

Uygulama kesinlikle saçma diye düşünüyorum...

Başka sanal market yokmu. Sadece sanal market migrosmu var.

Sevgili dostlar,
Yorum ve katkılarınız için teşekkürler
Saygılarımla

Menekse' Alıntı:
Gima sen-al markette var.

Gimada da yasaklanmış mı ? diye baktım.

:? Malesef orada da yasaklanmış :(
Bak şimdi gördünmü hikaye gerçek olacak.

Tabiki de Menekşecim alperstein da buna çok sevinir. Biz sunburn ve eşi ile önceki hafta kendilerini ziyaret ettik. Çok tatlı insanlar. Çok güzel bir gün geçirdik. Ve alınacak çok şey var kendisinden. Gel beraber gideriz.

alperstein abi sizin orda marketin servis aracında alkol yasakmıs bizim burda

baglı bulundumuz ilcede biraneleri kapatıyolar

zaten bu hukumet ickili yerleri sehir disina cikarmak icin ve cicek pasajini kapatmak icin ugrasmadimi? sanal alisverisi birak ellerinden gelse %100 kdv koyacaklar...zatende yaptilar............ www.buyukkeyif.com

Üst Alt