Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Görüş] Okullara ziyaret

warna

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Dostlar;
Biliyoruz ki M.E.Bakanlığının engellilerle ilgili çıkarttığı yönetmelikler var.Ancak gerçekler yönetmeliklerle olmuyor.Okullarımızda eğitim gören engelli öğrencilerimiz zorluklarla karşılaşmaktadır.Sizlere önerim engelli dostları olarak okullara giderek öğretmen ve idareciler konuşmanız.Onları bu konuda bilinçlendirmeniz.
Arada okullara görme engelliler gelir müzik yaparlar ve öğrencilerden gönüllülük esasında para alır giderler.Nasıl düşünülür onlar için dersiniz.acınacak halde zavallı.İşte insanları bu tür düşüncelerden uzaklaştırmak için eğitmeliyiz.Birazda dostlar ve Engelliler Klubünün katkısı olsun.

CEVAP

:lol: :lol: :lol: Sevgili dostum çok önemli bir konuya degimmişsin söylediklerine aynen katılmakla birlikte.Katkıda bulunmak istedim .ENGELLİ çocukarın sorunlarıyla ilgilenmenin yanın da diger çocuklarada engellikle ilgili dogru bilgileri mutlaka vermeliyiz.Birbirimizden farkımızın olmadıgını ögrenmeliler.Gelecegin yöneticileri olacak çocuklar bizlerle ilgili nekadar bilgili olursa sorunlar okadar kolay çözülür.Bir de okullardaki bu moderin dilencili kesinlikle yetkililerle görüşerek engellemeliyiz...saygılarımla......

Okulların acılma arifesinde ben de bir okul magduruyum:(Acaip bir okulumuz var.giris kat okul personeline,1. kat 1. sınıflara,2. kat 3 ve 4. sınıfa,3. kat da 5 sınıf ve laparatuvarlara ayrılmıs durumda.Bu duruma göre mustafa bu yıl 2. katta okuyacak.Gittim okula rica ettim.Ne olur Mustafanın sınıfı 1. katta kalsın ve ben merdivene rampa yaptırayım diye.Ve demirciyi yolladım ölcü alıp yapsın diye.Okul aldırmamıs ölcüyü,mazeret olarak da merdivenlerin daralması ve diger ögrencilerin gecis mesafelerinin yetmeyerek sakatlıga yol acabilme ihtimali.Buna eyvallah,Peki o zaman dedim,sınıf yine 1. katta kalsın.Ne olur birinci sınıfla yer degistiriverin.Bunu ögretmenlerle görüseyim dedi.Gecende yolda karsılastık.Hocam ne ldu dedim,maalesef ögretmenler kabul etmemis.Kimse sınıfını degistirmek istememis.Yani bu kibarca,Mustafayı okula istemiyoruz demekmi oluyor dedim.Prsonelle emrineyiz dedi.Ne kadar olurlar,nereye kadar olurlar.2 kat merdivenden nasıl cıkartırlar tekerlekli sandalyeyi?Bakalım neler yasayacagız bu yıl:(

Bir okul müdürünün bu şekilde bir tutum sergileyeceğine inanamıyorum. Kararların ortak alınmasından yanayım, fakat istisnai bir durum karşısında son söz yine okul müdürüne aittir.Ve o rampayı da sizin yaptırma zorunluluğunuz yok, yapacaklar mecburen. Hele hele rampa yaptırma konusunda siz gönüllüyseniz, bunun hiçbir itirazı olmamalı.

Biz de okulumuza ortak bir rampa yaptırdık. Gayet de güzel oldu. Yarın unutmazsam bir fotografını ekleyeyim onun.

Benim size önerim;
Okul müdürünüze bu haklı isteğinizi yineleyin. Eğer tekrar olumsuz bir cevap alırsanız Milli Eğitim Müdürlüğüne yada direk Kaymakamlığa başvurun. Bu makamlar onay verdikten sonra(inanın ki vereceklerdir) muhakkak yapacaklar ve sizin isteğiniz doğrultusunda sınıfınız değişecektir.
Mustafanın başarılı bir öğrenci olduğundan eminim.
Yeni eğitim-öğretim yılınızda sizlere de başarılar ve kolaylık dilerim.

Sağlıcakla kalın...

Üst Alt