Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Görüş] Devlet Hastanelerini ve İdarecilerini Kınıyorum...

aydin_3454

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Bilindiği üzre SSK hastaneleri sağlık bakanlığına devredilmiştir.Eskiden SSK'ya bağlı olan hastanelerde kurum emeklisi olan özürlülere kolaylık tanınmakta idi.Eğer görevli işini yapmıyorsa gerekli müracaatlar ile durum iyileştiriliyordu.Sağlık bakanlığına devri ile durum değişti muhatabınız ALO 184 iletişim hattı oldu."Oda olmasa halimiz haraptır."Durumunuzun gözle görünmesine karşın; sıraya ve numara alımına,tetkikler için günler sonrasına randevu verilmesi ister istemez bir daha gitmeme refleksini uyandırıyor.Başhekim ve Müdürler ise genelgelerin arkasına sığınıyor."Görevini yapan görevlileri tenzih ederim"Yaşadıklarımı anlatacağım eleştirilerin objektif olması için.Böbreklerimde çok ağrı olmaya başlamıştı ve enfeksiyon kaptığımı anlamıştım.."O zaman'a kadar üroloji bölümüne gitmedim ihmalkarlığımdan."Muayene sonuncunda istenen tahlil ve filmleri doktora gösterdim.Mesanede 3cm ölçülerinde 4 ve 5 cm ölçüsünde 1 adet taş olduğunu ve acil olarak ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Evraklarımı hazırlayıp hastaneye gittiğimde 31 gün sonrasına gün verdiler."1 ayı geçince özelde olma hakkımız vardı(SSK emeklisiyim).Verilen günde gittim yaşadıklarım aynen;Hocanın hastalarına ayrılmış yatak haricinde boş yatak yok dendi.Başhekime ulaşmak çok zor.Bakanlığı aradım ve hakkında soruşturma açılmasını sağladım ama sonuç sıfır"İl sağlıktaki görevliler çay kahve içip olayı tatlıya bağlamışlar:("Tarafıma resmi yazılar gelin ameliyatınızı yapalım v.s...Hiç tanımadığım bir hastane ve doktor'a başvurdum 28 gün yatarak tedavi gördüm:Ameliyatımda başarılı oldu.Doktorumlada arkadaş olduk.İkiside devlet hastanesi ve aynı meslekten insanlar.Benim gibi problem yaşayan bir çok arkadaşımın olduğuna eminim.İşte bu yaşadıklarımdan sonra önce insan sonra meslek sahibi olamayan görevlileri ve kurumlarını kınıyorum......

Sanki benim başıma gelenleri yazmışsınız gibi aydın.
Bende geçtiğimiz günlerde şiddetli böbrek ağrısı ile üsküdar devlet hastanesine
gittim. Ürolojiden numara aldım, öğlendi ve numara vardı çok şaşırdım.

Dr. öğleden sonraki mesaisine geldiğinde içeri girdim. Ben biriki kelime ettim etmedim.
Bana 1 kat aşağıda ultrason çektir dedi ve yazıyı bana verdi.
Ultrason bölümüne gittiğimde bana 9 hazirana gün verdiler nerdeyse 1 aydan fazla.
Tekrar Dr. çıktım, durumu anlattım (tabiki bildiği durumu) Bana yapabileceğim
birşey yok. "Peki ben 1 ay böyle kıvranarakmı geçireceğim" deyincede isterseniz ağrı kesici yazayım dedi.
Bende başka öneriniz yokmu dedim hayır dedi vede ben çıktım.
Neden üroloji bölümünde sıra yığılma olmadığını anlamıştım. Dr. çok güzel bir yöntem bulmuştu. Ultrason iste hasta nasol olsa durmaz kaçar başka bir yere.
Torpil ile başka bir hastanede işimi görmeğe ve ağrıları hala çekmeye devam ediyorum.

Ülkemizde sağlıkta büyük problemimiz olduğu , uzman Dr. açığımız olduğu doğru ancak; nerde var özellikle bu açık.
İnsanlığını kaybetmemiş sağlık personeli sınıfında muaazzam bir açık var ve kolay kolay da kapanacağını sanmıyorum.

Özellikle insanlığını kaybetmemiş personel bulmak bu çok zor çünkü okuluda yok.

Sevgili boşvermişim yolunuz açık olsun ve gönlünüz rahat olsun.
Bir iki kişi ile değişecek bir sistem olmadığını siz daha iyi biliyorsunuz.
Bari siz kanser olmayın.

Kendini paraya adayan insanlardan ne beklenirki zaten. Yazık zavallı para düşkünleri diyorum ben onlara..

evt ya ben rapor için gittigimde de cok sorun cıkardılar. neredeyse tartısma cıkacaktı hastahanede

Doktor yada hemşire olmak (sağlık personeli) , tamamiyle vicdan işidir diye düşünüyorum...
Hipokrat yemini etmeyle, beyaz önlük giymeyle doktor- hemşire olunmaz !!!

Böyleleri sağlam adamı, hasta ediyor...(örneklerini çok yaşıyoruz.)

Ama bu tarz konularla karşılaştığımız zaman, susmayalımmm !!!

Sesimizi çıkartalım, gerekirse kavga edelim...

Hasta olan biziz, mağdur olan biziz... üstelik ezilen yine biziz!..
Biz kimsenin azarlayabileceği, itip kakabileceği stres topu felan değilizzz...

denizsu' Alıntı:
Ama bu tarz konularla karşılaştığımız zaman, susmayalımmm !!!

Sesimizi çıkartalım, gerekirse kavga edelim...

Hasta olan biziz, mağdur olan biziz... üstelik ezilen yine biziz!..
Biz kimsenin azarlayabileceği, itip kakabileceği stres topu felan değilizzz...
Yıllardır bununla uğraşıyorum ben. Hastaneye bağımlı biri olarak hiç bişey yapamadım. Sesini çıkardığın zaman istenmeyen kişi olur ve kendi kendini hedef yapmış olursun. Uygun olmayan bir davranışa maruz kaldığımızda ki sıkça oluyor bu, başhekimliğe bildiriyorum. Olan ne? koca bir sıfır. Güya başhekim uyarıyormuş personeli hemşireyi. Evet birine ben şahit oldum uyarırken. Uyarmadan ziyade sanki madalya takmaya çalışıyordu.
Evet dediğin gibi herzaman hasta biz madur olan biz. Sesini çıkarırsan ikinci bir maduriyete maruz kalırsın kuralları bu.

Üst Alt