Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Görüntüyü bozuyormuş... [Yaşam]

asaygur

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ailem istanbul'da bir sitenin giriş katında oturuyor özürlü kardeşim rahat etsin diye. Yazın arada bir bahçeye çıkıyor, oralarda oyalanıyor. Site yöneticisi görüntüyü bozuyor diye annemi ihtar etmiş. Ben oradayken karışmasına müsade etmedim.
Bu anlayışı kınıyorum hemde şiddetle :!: :!:

bazı tipler engellilerden tiksiniyolar bunu daha öncedende söylemiştim

Bu ülkede engelliler aileleri tarafından hep eve hapsedilmiş , dışarıdaki İnsanlar da bu duruma alıştırılmış ne yazık ki.
Hal böyle olunca "dışarı çıkmasın" "görüntüyü bozmasın" "çevreyi rahatsız etmesin" deme cüretini buluyorlar.

"Bütün engelli aileleri çocuklarını toplum içine çıkarsın" kampanyası başlatmak kökten çözüm olur. Yoksa tek tek şahısları kınamaya ne gücümüz ne vaktimiz yeter.

bu kocaman bir terbiyesizlik ve saçmalık

kimse kimsenin yaşam alanını belirleyemez bunu o şahısa belirtmek gerekli ve bu sorunu o şahısa karşı tepkisiz kalmakla çözemeyiz gerekirse herkesin bu adrese yazılı yolla tepkisini vermesini sağlama yoluna bile gidilebilir

Inanmiyorum yaa insan bukadarda insanliktan cikmis olabilirmi?Bu nasil bir zihniyettir,goruntuyu bozan ne ona gore acaba nedir ki boyle konusabilmis.
Bu adamdan degil yonetici hicbirsey olmaz,sokak ortasinda yiginlarca goruntu kirliligi yaratan seyler varken bu kisi bunu bir insana nasil soyler aklim almiyor ve onu siddetle kiniyorum.

bunu söyleme cüretini nerden alıyor bilinmez ama insanlıktan nasibin almamış olduğu kesin, üstelik emniyet mensubu vatandaş.
Merak etmeyin arkadaşlar ben üstesinden geldim.
şu an yöneticide değil zaten.

"Sen de benim asabımı bozuyorsun, çekil git." diyesim geldi o adama...

Böyle saçmalık olurmu istedigi kadar yönetici olsun.
Önce kafa yapısını degiştirmesi gerekli.O adam yönetici olmuş ama adam olamamış sanırım..
Önce görgü kuralarını öğrensin ve o anneye yardımcı olmayı bilmeli.Annelerimiz ve ailemiz olamasa halimiz harap asla çekimser kalmayın sizinde o apartmanda yaşam hakkınızın olduğunuzu belirtin...
Canım annelerimize saygımız sonsuzdur ellerinden öpüyorum.

Böyle kirli zihniyetlerle ancak elbirliğiyle mücadele edebilir.
Terbiyesize bak kendi zihniyeti dünyanın görüntüsünü bozmamışmı :?:
Yöneticiymiş kim o ya :?: :twisted:

apartman veya site yöneticisi bazı şahıslar bu göreve geldiklerinde kendilerini başbakan veya cumhurbaşkanı zannediyorlar.Görüntü kirliliği yaratmak ne demekmiş,buna nasıl cesaret ediyor.
Bu zihniyetteki insanları kınıyorum :evil:

daha neler yaaa....
"gözünün üzerinde kaşın var diye ben senı burda istemiyorum" olayına dönmüş ya....

MENEKŞECİM ANLAYACAK BİŞEY YOK ADAMIN KİRLİ ZİHNİYETİ VAR SADECE ORTADA Kİ BEN ONA İNSAN OLARAK BİLE BAKMIYORUM :twisted: :evil:

ne hakla ve ne gerekçeyle :twisted: :twisted: :twisted:
kendi içindeki problemlerini çözememiş bozuk bir kişilikten başka ne beklenebilirki
yazık diyorum o insana kendi haline acısın ve mümkünse aynalara falan hiç bakmasa görüntü gerçekten korkunç olmalı :!:

başarı kardeş şu cümleyi kurmuşsun ve bana garip geldi

"bazı tipler engellilerden tiksiniyolar bunu daha öncedende söylemiştim"

eeee...??????şimdi bize hatırlattın bunu?teşekkür ederiz.sonuç?
hem tiksinmek kelimesini nasıl kullanabiliyorsun anlamadım.öyle olsa bile bu kelimeyi sen yani bir engelli kullanmamalıydı... :evil:

arkadaşlar.görüntüyü bozuyor anlayışını ilk kez duymuyoruz.bu vatandaş da eminim kendi zekasını kullanarak söylememiştir bunu.nitekim böyle bir cümleyi telafuz eden bir insan olamaz.

kınıyor, arkadaşa Allah kurtarsın bu kişilikten seni diyorum

İnsanlıktan bir nebze olsun nasip almamış olan bu kişilerin esas kendileri görüntü kirliliğidir.

Bu kadar seviyesiz, düşüncesiz, konumunu hazmedememiş kişilerin olduğunu (her zaman ve her yerde) gördükce, duydudukca delirmemek elde değil.

bu ne kendini bilmezlik yaaaaa :evil: insan mı sanıyor böyleleri kendilerini!!!!!!!!!!!!!!!!!

Görüntü

Görüntcü bir toplum olmaya başladık;son yargılı değil önyargılı olmaya başladık.Bahsettiğiniz yönetici (anlattığınız kadarıyla)görüntücü bir kişilik.Pek yöneticiliğe uygun birisi değil.İlk apartman yoplantısında konuyu gündeme getirin ve kınayınız.Mutlaka engelsiz düşünen insanlar size destek olacaktır.Kardeşinizin de bahçede oynamasını ve dolaşmasını devam ettirin.
Yöneticiyi kendi görevini yapmasını söyleyiniz.
Arkadaşlar bu tür davranışları mücadele ve eğitimle değiştirebiliriz.Etrafımızda bu tür kişilikler çok.Hiç de bitmeyecektir.En zor olan insan davranışlarını ve düşüncelerini değiştirmektir.Ünlü Fizikç Aynştayn
Şöyle Söyler:Önyargıyı parçalamak,atomu parçalamaktan zordur.
Her kim ne derse desin doğru bildiğiniz yoldan şaşmayın
sevgilerimle

ilgili kişiyi kınyorummmmmmmmmmmm

Bu davranış tamamen insan haklarına aykırı vede yapılan ayrımcılıktan ötürü
ağır bir suçtur.

Bu zihniyetteki insanlarla her platformda mücadele etmeliyiz.

Daha da önemlisi engellileri bilinçlerdirmeli bu tür olaylarda kendi hakkını aramasını öğretmeliyiz.

anlayamıyorum ya böyle insan mı olur böyle insanlara hattini biltirmek gerekir bunların yüzünden dışarıya çıkmaya engelli arkadaşlar var engelliyinden utanıyorlar zaten çıksalarda böyle ziyniyetli insanlar bir laf söylüyor yada öküzsün trene baktı gibi bakıyorlar o kişiyi yerin dibine sokuyorlar bir daha o engelli arkadaşlar evden dışarıya çıkmıyorlar aslında onlara inat çıkacaksın dışarıya kapanmayacaksın içeriye. zaten öyle zinetli kişilere insan denmez neye güvenipde bu söylü söylüyor yarın kim bilir onun engelli olmayacagını ENGELLİLERDE İNSANDIR BUNU ONA DEVALAR DA SÖYLETMEK VE ÖGRETMEK GEREKİR

YAŞAMDAN İSTETİKLERİNİ ALMAK İÇİN BU TİP ZORLUKLARI AŞMAK GEREKİR

c

valla biraz kaba olucak ama adresi ver goruntuyu bi gorelım yanı neler yapıcamı gorsun sıte yonetıcısı

Böyle saçmalık duymadım ya bir insan nasıl görüntüyü bozar o muhterem zat kendini ne sanıyor ?

evet zafer aferits abinin sözüne kulak kabartalım.
en iyi yol bilinçlenme

Alışacaklar,
Sema'nın dediği gibi bende hep aynı şeyi söylüyorum
Her zaman, her yerde olmalıyız.
Ama elbette insanlıktan nasibini almamış bazı tuhaf varlıklar da
her zaman, her yerde olacak...

Bu tarz zihniyetleri hiçbirzaman anlamadım,anlayamayacağım da...
Bence o muhterem zattın kendisi bir ZAVALLI :!: :!: :!:
Görüntüyü Bozuyor da NE DEMEEEEKK OLUYORMUUUŞŞ :evil: :evil: :evil:

görüntü

merhaba

sadece türkiyede olmuyor böyle olaylar..
bir avusturyali bayan oglununlan cok geziyor..hem bedensel hem zihinsel engelli 3,5 yasinda oglu var..bir cafeye gitmisler..orda cocuk biraz bagrmis(birseyler anlatmaya calisiyor ama konusamiyor tabii biras sesli oluyor)..
cafenin sahibi gelmis ve lütfen disari cikarmisiniz cocugunuz müsterileri rahatsiz ediyor demis..
bu annenin o an neler yasadigini sadece biz anneler bilebiliriz..

bis esimlen bir karar aldik..kizimiz heryerde ve herzaman bizimle..saklamak eve kapatmak gibi seyler cok yanlis bence.

selamlar soguk viyanadan

slm

biraz abartılı olacak ama o sahısa adam demiyorum oyle hanzolara bir sekil hadini bildirmek gerek ama !gunesi balcıkla sıvayamıyacagımıza! gore gercek bizlerede insanca davranacak yasamızı saglayacak insanların olduguna ınanıyorum o sahısıda davranısından dolayı kınıyorum

toplam kalite yönetimi!!!!!

Ben bilgisayar öğretmeniyim...
İlimizde, çok zengin bir şirket vakıf aracılığıyla bir eğitim binası kurdu.yetişkinler için mesleki eğitim veriyor, seminerler, konferanslar düzenliyor. Yöneticiler hiç bir masraftan kaçınmadan istedikleri öğretmeni,profesörü ,uzmanı getirtebiliyorlar. İlimiz için muazzam bir fırsat..
Bende burada bilgisayar dersleri vermeye başladım.İyide para veriyorlardı. İlk kursu bitirdim.İkincisinin başlaması için beklemeye başladım.Fakat çağırılmadım.
Neden ????Engelliyim diye... değneyim var diye.....Kurslar sorumlusu gelmemi istememiş...İkna etmeye çalışmışlar..nafile...Toplam kalite anlayışını uyguluyorlarmış...falan filan...Bu konuda bir iki girişimim oldu ...sonuç alamadım.....Kendimi engelli sanıyordum..engelleyenleri görene kadar.

Üzülme fatabi arkadaş.kaliteli olmak dar görüşlülerin işi olamaz zaten.Engel olan nedir?İşini iyi yapanın önüne konan engelmidir,görüntümü? Ne zaman içeriğe önem verilir o zaman gelişmiş toplum özelliklerine sahip olunur.Bizim daha çok yol almamız gerek.
İşte bu zihniyeti kınıyorum.
Toplumumuzda içeriğe önem verenlerde var mutlaka onlarlada karşılaşacaksındır.İşine de devam edebileceğine inanıyorum.

Üst Alt