Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Görme engellilerin üniversitede yaşadıkları sorunlar..? [Soru]

tarık polat

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
sevgili arkadaşlar , hepimizinde bildiği üzere görme engellilerin ve diğer engel gruplarının da şüpesizki okumalarının önünde bir çok engelle karşılaştıkları doğrudur sizden yorumlarınızı beklediğim husus şu; ben de bir görme engelliyim , bildiğiniz gibi bizlerin ünüversite kitapları yok ve bu yönde bir çalışma da yok . Derste ses kaydı yapmak istedim ve bütün hocalarımdan olumsuz cevap aldım; ama beni en şaşırtan husus bir hocanın "eğer benden habersiz dersimde ses kaydı yaparsan ve yakalarsam bunun cezası 6 aydan başlar ve siciline işler "demesiydi. Bana göre bizim engelli olmamızın hiç bir önemi yok yeterki bizlere engel olmasınlar .Gölge etme(gölge olma)başka ihsan istemem.Bu sorunuma çözüm olarak önerilerinizi bekliyorum.Özellikle görme engelli arkadaşlarım üniversite döneminde bu durumu nasıl aştılar...

Üst Alt