Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Görme engelliler için sesli kitap indirebileceğim yerler var mı?

Engelsizbiz

Aktif Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaslar, ben ortopedik engelliyim fakat bir arkadasimda gorme engelli bana internet uzerinden download edebilecegi sesli kitap adresi sordu fakat hicbir bilgim yok bu platform aklima geldi bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa cok seviniriz.

turgok ve getem ile kitap indirebilirsiniz sevgili arkadaşım ben de göerme engelliyim en küçük bir yardımım dokunursa çok mutlu olurum hülya

Mesaj gonderen gondermeyen hepinize tesekkurler arkadaslar.Teker teker zor oluyo kusura bakmayın,Hulya hanım benim adım Mehmet ilginiz icin ayrıca tskrlr

Bir düzeltme yapmam gerekiyor. mesaj tarihi oldukça eski ama forumu gezeneler yanlış bilgilendirilmesin.Birincisi Milli Kütüphane Başkanlığı'nın özelleştirilmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. ikinci olarak Milli Kütüphane Konuşan Kitaplık hizmeti tamamen ücretsizdir. ancak yalnızca görme engellilere hizmet verdiği için en az %40 düzeyinde engel durumunu belirten sağlık kurulu raporuyla birlikte internet üzerinden üyelik formunun doldurulması gerekmektedir ki oldukça kolay ve körcül bir web sitesidir. Bir ekleme daha yapayım. Konuşan kitaplık hizmetini Türkiye'de en geniş ve en profesyonel olarak yürüten tek kurumdur. Kayıtlar profesyonel stüdyolarda gönüllüler tarafından yapılmaktadır.
Saygılar.

Sayin onon bilginiz yanlistir.Izmir milli kutuphanesine 2007 yilinda gittigimde kapidaki gorevli bizzat sadece izmirdeki milli kutuphanenin ozellestigini ve giris icin para odemem gerektigini ve universite kimlik kartimin hicbir ise yaramayacagini anlatti bende girmeden kapidan dondum ve baska kaynaklari kullandim.Buradaki ilanin kaynagi budur.Eger milli kutuphane gercekten varsa heralde imtiyazli ozel kesim icin filan calisiyor:)) Fransizlar,Ingilizler,Almanlar kisaca yabancilara bak burasi Turk milli kutuphanesi diye lazim olursa bak bizde ondan var gibisinden(gosterim amacli)ama parasi olanin girdigi olmayanin girmedigi yer bu ulkedeki hersey gibi tabi paraya ulasimda ulkeni satarsan var! Sizin kaynaginiz nerden ogrenebilirmiyim? Ikinci konu hakkinda bilgim yoktu konusan kitapligi Halil beyden ogrendim bilgilendirme icin tesekkurler.!

Merhaba,

Foruma yeni bir üyeyim, bir ricam olacak, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sesli kitap hizmeti veren bir internet sitesi var. https://seslikutuphane.ibb.gov.tr/tr/ . Bu hizmete sadece görme engelliler üye olabiliyor. Engelim olmadığım için ben buraya üye olamıyorum. Fakat indirmek istediğim 2 kitap var. Bunları benim için temin etmekte yardımcı olursanız minnet duyarım. Kitapların künyesini aşağıda veriyorum. Teşekkürler

1. kitap
Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı
Tür : Kitap / Edebiyat
Yazar: İnci Enginün
Seslendiren : Merve Balcı

2 . kitap
Bir kadın düşmanı
Tür : Kitap / Edebiyat
Yazar: Reşat Nuri Güntekin

Üst Alt