Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Görme engelli Ingilizce ogretmenlerine egitim

claire

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Bu yaz ilk defa MEBnin yaz seminerlerden bir 'gorme engelli Ingilizce ogretmenler'e yapilacak. Kucuk olcekli, su an korler okullarinda Ingilizce ders veren 9 ogretmen bu pilot calismaya katilacak.

Bu gorevi kabuledince 'PILOT' kelimesine vurdum: beyin firtina, paylasma, arastirma, tartisma yontemlerle gorme engelli ogretmenlere uygun alternatif ariyacagim. Ayni zamanda gorme engelli ogrencilere uygun metod ortaya cikmali...

Seminerden sonra kisa haber veririm. ama bu noktada merakliyim: su an bu mailleri okuyanlardan, ya da tanidiklarindan bilmedigimiz ne kadar gorme engelli Ingilizce ogretmen var, ozellikle az goren cunku sizin icin yontemler ne goren ne korlerin olamiyor...

Boylece seneye hazir oluruz :)

Claire

Claire, bu konuyu Boğaziçi Ünv. arkadaşlara ilettin mi?

Claire benim tanıdığım görme engelli bir ingilizce öğretmeni arkadaşım var.Kendisi İzmir'de özel bir okulda eğitim veriyor.Bu anlamda nasıl bir faydam olabilir kendisiyle konuşurum.Seve seve böyle bir çalışmada yer alacağına inanıyorum.

Üst Alt