Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

"Giremezsin!"

karizma_21

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Şehirlerarası bir yolculuk esnasında arabama benzin almak için bir benzin istasyonunda durdum.
Karşıda tuvaletlerin olduğu bölümde kapının birinde tekerlekli sandalye işareti gördüm.
Arabadaki arkadaşlarım tekerlekli sandalyemi bagajdan çıkardılar ve arabadan inip o tarafa doğru yöneldim.
Tuvaletin kapısını açmaya çalıştım ama kilitliydi.
Orada çalışan birine engelliler tuvaletinin neden kilitli olduğunu sordum.
Aldığım cevap ise:
-Orası kilitli giremezsin yasak,biz orayı depo yaptık...

Kardeşim hata yapmışsın.
"Orası kilitli giremezsin yasak,biz orayı depo yaptık" diyen adama:
"Tamam işte ben de depoya malzeme getirdim" demen gerekirdi :)

:lol: bana göre günü espirisi bence arkadaşım o petrol ofisini hangi markasya onu yetkililerine şikayet eteçektin

BENDE BIKTIM

Bende aynı sorundan şikayetçiyım ya.Bizde oyunlar için her ay bir ilde olduğumuz için dinlenme tesislerinde yada petrollerde mola veriyoruz.
Kimi engelli tuvaletleri depo olarak kunlanıyor yada temizlik mazemelerini koluyan temizlik odası. Ama bazende iş çirindan çıkıp beni çok sinirlendiriyor..................................
Geçenlerde gene şehirler arası turnedeyken bir dinlenme teislerinde tuvalete gittim.Kapıdakı adam -kızım para peşim :!: dedi. zaten geçemiyorsun para vermeden çünkü adam turnike koynuş kapıya :D önce para sonra hela :D neyse onuda geçtim içeri girince engelli tuvalatine yöneldim içeriside çok kalabalık zeten bayanları bu konuda anlayamıyorum neden derseniz :?: tuvaletin içinde sigare içiyorlar hiç anlamam bu yüzden pis bir ortamda nasılda keyifle içiyorlar çözemedim hiç.Neyse kapıyı tıklattim
-tık tık.içeriden bir ses.-DOLU BE KARDEŞİM YÜZLERCE TUVALETTEN BUNUMU BULDUN :?: tabi bunu bulacam çünkü bu yüzlerce dediğiniz tuvalet içinde sadece 1 tANE engelli tuvaleti var dedim ''içimden''
Neyse belkide bayanın canı çok sıkkıdır diye ses çikarmadım.1 2 dakika sonra bayan çıktı içeriden bana bakarak -NEDEN BURAYI BEKLİYORSUNUZ Kİ BAŞKA TUVALETMİ YOK :?: ben tebessüm ederek :D -hayır yok yok çünkü ben engelliyim bundan başka bana ağit engelli tuvaletti yok.dedim Kadındaki tek tepki bu
-AYYYYYYYYYYY SAKATSINIZ YANİİİİ :!: :!: :!:

Bencede o petrol firmasını şikayet etmek gerekir diye düşünüyorum. Biz buna benzer olay yaşadığımız için şikayette bulunduk. Hakkımızı aradığımıza inanıyorum susma sustukça bana sana ona veya tamamiyle hepsimizin başına gelecektir.

:D :eek: :lol:

artık sadece gülüp geçiyorum,gayet normal karşılıyorum,nede olsa biler Mars'dan geldik

Ya arkadaslar o kadar kizacak gulecek bir sey yok ki!

Sizin disari cikmamaniz gerekiyor oyle arabaya atlayip gezemezsiniz gezmek icin once valilikten kagit muhtardan ilmuhabere belediyenin de olurunu almalisiniz ve belli saatlerde gezmelisiniz ornegin saba 06-08 arasi size onerilir.

Oyle tuvaletti lokantaydi yok carsiydi yok pazardi sakin ha evde yapin oyle cikin cunku Alafranga tuvaletler bu ulkede depo olarak egik duzlemde yuklerin merdivenden kolay tasinmasi icindir....

kisaca evde oturun.

saka bir yana Bu durumlarin duzelmesi icin usenmeden Sikayet dilekce ve saglam belediye hizmetleri(belediye Yurume engelli ve tekerlekli sandalyeli bir gonulluyu almali 1 ay beraber yasamali fiziki engelleri not etmeli )

Ya ben de neler diyorum sanki bilinmiyorda yok etud yap...

benim halimi anlamayanı ne yapmalı diye düşünüyorum.bu mesajları okuyunca bizler kapalı kapalıarın ardında kaldıgımız sürece görünmemey devam edecegiz.ne zaman ki toplumla kaynaşırız o zaman varlıgımızı kabul etmek zorunda kalıcaklar.daha cok ses olmalıyız.sinmek yerine varlıgımızı belli etmeliyiz.pes etmek yerine ilk seferde hayel kırıklıgına ugrasakda inanıyorum ki gün gelicek bizden sonrakiler yaşadıklarımızı yaşamayacak

yurdumdan manzaralar işte :D gülmemek lazım ama napalım alıştık

Üst Alt