Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geriye dönük 5 yıllık engellilik indirimi vergi iadesi için emsal mahkeme kararı

Konular
6
Reaksiyonlar
2
Herkese merhabalar. Yine forumdan bir arkadaşımız adına açtığım dava lehimize sonuçlanarak işe giriş tarihinden itibaren (geriye dönük 5 yıla kadar) engellilik indirimi uygulanmasına ve fazla ödenen vergilerin iadesine karar verildi. Faydalanmak isteyenler için karar örneği aşağıda.

Konunun ne olduğuna dair ayrıntılı bilgi isteyenler için de konuyla ilgili yayınladığım makalenin linkini vereyim:

https://www.alomaliye.com/2019/08/16/engelli-gecmise-donuk-vergi-iadesi/

Bu kararlar istisnai değil, mahkemelerin genel kanaati bu. Gelir İdaresi Başkanlığı ayak diretiyor ama dava açıp alabiliyorsunuz.

Hüseyin İlik

Öncelikle tebrik ederim. Güzel bir karar olmuş. Kararı aşağıda resim formatı ile ekledim. Sizin linkleri kaldırdım.

EgAMgI.jpg

MuI226.jpg

Hüseyin İlik

Teşekkür ederiz, Peki geçmişe dönük vergi indirimine işçi mi kendisi başvuracak? Yoksa işveren mi başvurması gerekiyor?

packardbell
Vergi dairesine başvuruyu da, olumsuz durumda davayı da çalışan açar.

Bu konuyu gecen sene burda tesadüfen gordum ve ınteraktıf ten basvuru yapabileceğimi ve geriye donuk vergı iademı alabılecegımı ogrendım ne hikmetse vergı dairesine ve maliye bunu dılekcelerle basvuru yaptık ve Red aldık anlatamadık ıs degısıklıgınde basvuru tarihini baz aliyor sağolsun huseyın beyle tanıstık ve dava actık bu konuyu acan guncelleyen vede huseyın beye sonsuz teşekkürler

Üst Alt