Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gergin omurilik sendromu ve Dr. Memet Özek ile karşılaşmamız

Kaleydoskop

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba benim kızımda gergin omurilik sendromu saptanması üzerine forumlardaki tüm yorumları okudum ben de yardımcı olabilmek için bu konuyu açtım

bu nasıl bir hastalık ? omuriliğin belli nedenlerle (spina bifida ameliyatı sonrası,filum terminale lipom vs) yapışması sonucu omurilik uzamasının kemik uzamasına ayak uyduramaması sinirlerin gerilmesi beslenmesinin bozulması sonucu ilerleyici nörolojik hasarlar bırakan bir durum benim kızımın belinde belli belirsiz bir hemanjiom (kırmızı leke) mevcuttu tesadüfen spinal MR çekilmesi sonucu bu hastalık tanısı konuldu gergin omurilik sendromunda en önemli durum nörojenik mesane gelişmeden tanı konulabilmesi çünkü ameliyat sonrası bacak ağrısı bel ağrısı vs azalırken maalesef nörojenik mesane geri dönüşlü olmuyor

benim araştırmalarım sonucu doktorlar 2 ye ayrılıyor 1. Si saptandığı an ameliyat edelim diyenler 2. Si ürodinami SEP takibi yapalım bozulma başlayınca ameliyat edelim diyenler açıkçası bekledikçe düzelen bir durum olmadığı gittikçe bozulduğu için bana ameliyat mantıklı geldi burda en önemli durum ürodinami ve batın USG yaptırarak nörojenik mesane gelişip gelişemediğine bakmak ve ameliyat için iyi bir doktor bulmak benim araştırmalarım sonucu 1.memet Özek 2.nihat Akalan 3.mehmet zileli 4.yusuf erşahin (vefat etmiş) 4.mehmet Selçuki 5.saffet mutluer 6.tuncer Turhan doktorları buldum

Nihat bey takip taraftarı olduğu için gitmedim Mehmet zileli yurt dışındaymış Ekim’de gelecekmiş Mehmet Selçuki doktor çok bilgili özellikle bu konular ile ilgili çok araştırma çalışma yapmış 465 tane ameliyatı var bir tanıdığım ona 13 yaşında gergin omurilik ameliyatı olup herhangi bir sıkıntı yaşamadı tavsiye ediyorum Tuncer Turhan bey zaten Ege üniversitesinin eski hocası muayenehanesini yeni açmış ona da çok giden var ona da trigonosefali ameliyatı olup memnun olan birisiyle konuştum ama gergin omurilikte nasıldır bilmiyorum daha sonra herkesten En iyisi Dr.Memet Özek diye duyunca onunla konuşmaya İstanbul’a gittik çok kalabalık nerdeyse devlet hastanesi gibi sıra var doktorla karşılaşınca aklınızda hiçbir soru işareti kalmıyor işte bu diyorsunuz

Yaklaşık 2000 tane kapalı spina bifida ameliyatı yapmış biz ameliyatımızı olduk şu anda iyileşme sürecindeyiz gergin omurilik ameliyatında en önemli durumlardan biri de nörostimülasyon kullanılması amaç ameliyat sırasında sinirleri uyararak yanlış sinire hasar vermeyi önlemek doktorunuza kullanıp kullanmadığını sorabilirsiniz benim tavsiyem böyle bir tanı konulduktan sonra iyi bir doktor bulup ameliyat olmak çünkü herhangi bir ilacı yok ve ilerleyici bir nörolojik hasar bırakıyor hepinize geçmiş olsun

Deneyimleriniz paylaştığınız için teşekkürler

Memet özekin ameliyat fiyatını öğrenebilirmiyim benim bebeğimde de gergin omurilik var ameliyat konusunda çok kararsızım şu anda çocuğunuz nasıl ameliyattan kötü yönde etkilenme oldu mu

Üst Alt