Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Friedreich Ataksisi'nde başlama yaşı cinsiyete göre değişir mi?

CISEM_0606

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
fa ataksıde kadın erkek baslama yası farkedıyoımu bılen varsa yazsın?

senıde yoruyom ama ozur dılerım bana ırsa bızde dedılerkı dayımın kızı var erkektren gectıgı ıcın gec baslar sızde bayansınız erken baslar bayandan gecınce

irsa nedir
ben bu arada yurt disindan ondan turkcem icin ozur dilerim
yormuyosunuz beni istediginz kadar sorun
size verdikleri bilgiyi tamamen aklinizdan silin
yok erkeken geciyo yok bayan iki ayni andan bozuk gen vermeseler hasta olmazdin yani hatanin yuzde 50% baban 50% annendenden geldi
benim ablam
18yasina kadar yurudu
ben 21yasina kadar
hasta olacagimi 14yasimdan beri bilirdim ondan asiri spor yaptim ve hastaligi yavaslatmistim
demek istedigim o sana dedikleri biraz gercegi yansitmiyor
hata yas bile vermekte zor kimisi genc yasta olur hastalik cabuk iler
kimisinde hastallik yavas ileeerler
40in dan sonra da hasta olan var
sans diyelim

saolk bende dıyorum hastalık demek sen baslatıyosun saol ırs babadan ogula veya anneden cocuga yanı hanı devır daım gıbı hasta olacagını bılıyon sulalende var

CISEM_0606, burayi anlamadim
karisik geliyor bana

Irsî = kalıtsal = genetik.. (Biraz klavye sürçmesi olmuş :))

Bizim hastalığımız öyle de.. Cinsiyet ayrımı yapabildiğini yeni duyuyorum. Olsaydı öyle bir şey, internet sitelerinde falan yazardı her halde.. Senin gözüne çarptı mı lazuli?

ustundeki mesajimin neden bi kismi silindi
gozume vurdumu yani pek buyuk sorun degil
gozluk takmiyorum ama gozlerim cok cabuk yoruluyo ve kirmizi oluyo
bu belki aileye de bagli ama sunu benim doktorum dedi hastalik sonucta yine biraz etkilliyor
mesele sacim dokulduldu bunun hastalikla ilgisi var yok mu?
biraz sacma sonuc hasta olmayanin de gozu bozulabilir, ve saci dokulebilir
yani belki saglikli olsaydim yine gozumde sorun olabilirdi bunu hic yan ettkilere yazilamis cunku cok yaygin yan etki degildir

Valla ben de tam anlayamadım :( Cümle düşüklüğü var gibi..

Yasak değil de.. Mesajın tümünde kullanıldığında çirkin bir görünüm oluyor.. :( O yüzden düzeltiyoruz renli, bold yazıları. Ama vurgulanacak yazılar, alıntı yapılan yazılar, aşırıya kaçmamak şartıyla renklendirilebilir. Bak şöyle:

baben mesajlarda renk kullanmak yasakmi?

Senin gözüne çarptı mı lazuli?

gozume vurdumu yani pek buyuk sorun degil
gozluk takmiyorum ama gozlerim cok cabuk yoruluyo ve kirmizi oluyo

Sevgili lazuli sakın kızma, sadece şu sıkıntılı günlerde biraz neşe kaynağı olsun diye yazıyorum.

Senin iş tam laz fıkralarına dönmüş yahu:D:D:D Bunun nedeninin Türkçenin yeterli olmaması olduğunu biliyorum. Ben de Almancamın yeterli olmadığı durumlarda böyle komik hatalar yapıyorum ve düzeltilmesini istiyorum ki, dilimi geliştirebileyim.;)

Burada Baben'in kullandığı "Senin gözüne çarptı mı" cümlesi bir deyimdir ve senin internette bahsedilen konuyla ilgili birşeyler okuyup okumadığını soruyor. Yani senin anladığın gibi hastalığın gözüne etkisi olup olmadığını sormak istemedi Baben.

Bunu ikinizin de hoşgörüsüne sığınarak yazıyorum.

Bu arada hastalık ve cinsiyet arasında pek fark yoktur. Hastalık ergenliğe girişle birlikte etkilerini göstermeye başlar. Erkekler fiziksel olarak biraz daha güçlü olduklarından, daha fazla direnç gösterebiliyorlar. Ancak genetiksel olarak bir fark yok.

ne kadar sansizim dimi
laz'im ve deyimden anlamiyorum
ama fransizca shaekspere in love okuyorum hehehe
:D
yaktin beni baben baba
:eek::mad::(:eek::):p:D

Bunu ikinizin de hoşgörüsüne sığınarak yazıyorum.
Sevgili ribozyme, açıklaman için çok teşekkür ederim. Ben orayı atlamışım.;)
Başka bir başlıkta da göz meselesini konuşuyorduk. (http://www.engelliler.biz/forum/sag...lar-bilgiler-yeni-tedaviler-2.html#post119234) Sanırım lazuli ikisini karıştırdı, diye düşündüm. Meğer benim kullandığım deyime imiş lazulinin cevabı.:) Asıl hatalı olan benmişim yani:eek:

ama fransizca shaekspere in love okuyorum hehehe
:D
yaktin beni baben baba
Boş ver..;) Seninkisi daha iyi.. Biz de onu anlamıyoruz..:eek:

Akşam akşam beni güldürdünüz, Allah da sizi güldürsün. Ne diyeyim, hoş oldu.

vaybe bı kelıme yazdım araya bosluk vırgul koymadım adamlar goze vurdu kadınlar bu ısı bılıyo galıba demı hahahahahah

Üst Alt