Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Friedreich Ataksisi (FA)'da Vojta Terapi ve Bobath Terapileriyle tedavi..?

berke07

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ilk önce herkese merhaba hepinize Allahtan şifalar diliyorum

Benim kardeşim rahatsız ama ben rahatsız olsam inanın en az bu kadar üzülürdüm.

Benim kardeşimin hastalıgı Ataksi Telenjiektazi buda bir ataksi türü biz Yurtdışına cıktık Almanya-Fransa-Cek Cumhuriyeti- isvicre gibi ülkelere gittik heryerde herşeyi soruşturduk araştırdık fakat fiziksel ve psikolojik tedavilerden başka bir yol olmadıgını bilincimize yerleştirdik malesef...

Gecen tatildeydik Bir alman turis Allah ondan razı olsun. bize yol gosterdi kendi oglunda aynı hastalık varmış iyi etmişler 3-4 yıl suren calısmalar sonucu Vojta Terapi ve Bobath Terapileriyle sonuca gitmişler ...

Şuan tıptaki en ciddi ataksi tedavisi budur... bu yolla Her hastada ilerleme kaydedilmiş gerek % 20 gerek % 100 ama dedigim alman turistin oglu %100 ilerleme kaydetmiş ve şuan dunya pinpon turnuvasında 2 olmuştur.

erken yaşta tedavi daha hızlı olur diyorlar.

Bu tedavi Almanya Münih te Yoğun şekilde yapılıyor şuan bizim tek umudumuz bu ... Sizede inşallah derman olur Hepinize Sevgilerle ...

berke bu bahsettiğin hastalık nasıl bi hastalık biraz açar mısın? rica etsem

Bu tedaviler beyne ögretiyor ama beyindeki hasari asla degistirmiyor refleksólojinin beyindeki ölen hücreleri geri getirme özelligide varmis bana bu daha mantikli geliyor ama fayda göremezsek mecbur baska terapilerde care arayacagiz.

Üst Alt