Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Florya Özürlüler Yaz Kampı

Cigdemy

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
1
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İstanbul Özürlüler Merkezi, özürlü ve özürlü ailelerinin her türlü ihtiyacına çözüm üretmeye devam ediyor.

İstanbul Özürlüler Merkezi tarafından organize edilen Florya Özürlüler Yaz Kampı bu yönde özürlü ve özürlü ailelerine sunulmuş en önemli hizmetlerden birini oluşturuyor.

2003 yılı içinde 9.'su düzenlenen Florya Özürlüler Yaz Kampı, yaklaşık 1200 özürlü ve özürlü ailesine tatil imkanı sundu. Kamp süresince tarihi ve turistik geziler, çeşitli eğitim faaliyetleri, konserler, şenlikler, spor organizasyonları ve seminerler düzenleniyor. Ayrıca Kamp dönemlerine misafir olan yabancı ve yerli gönüllü katılımcılar özürlülerle birlikte birçok aktiviteye katılarak, özürlülerin sosyal hayata adaptasyonuna yönelik destek oluyorlar.

2004 yılında 10. dönemi düzenlenecek olan yaz kampımızda hizmet yelpazesinin genişletilerek, 1500 civarında özürlü ve özürlü yakınının misafir edilmesi planlanıyor. Ayrıca kamp süresince ulusal çapta organizasyonlar ve turnuvalar düzenlenmesi hedefleniyor.

Yaz Kampı, her yıl olduğu gibi bu yılda Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Florya Sosyal Tesisleri'nde 9 günlük periyotlar halinde hizmet verecek. Kamp süresince yapılan sosyal ve kültürel içerikli aktivitelerin yanı sıra sağlık konusunda verilecek seminerlerle her türlü sağlık probleminin tartışıldığı platformlar da oluşturulacak.

Ayrıca kamp programı dahilinde bulunan gece aktivitelerinde ise tanışma, doğum günü kutlaması, çeşitli sanatçıların katılımları ile düzenlenen konserler, bilgi yarışması, yetenek yarışması, konferans, video-film gösterimi, veda partisi gibi etkinlikler de yer alacak.

Florya Özürlüler Yaz Kampı kayıtları İstanbul Özürlüler Merkezinde yapılmaya başladı. Kayıtlar kontenjanlar dolana kadar devam edecek…

İstanbul Özürlüler Merkezi:
Tulumbacı Sıtkı Sk. No:24 80020 Tophane-Beyoğlu / İSTANBUL
Tel : 0212-2524200 - 2527606

bir soru acaba ist dışından özürlüler gelebilirmi ve hangi gurup özürlüler kabul ediliyor?

Gelebiliyorlar, yani öyleydi biliyorum çünkü ben bu kampa katıldım ve mersinden gelen canım dostumu bu sayede tanıdım, yukarıdaki numarayı ararsan onlar sana daha detaylı bilgi verirler.

Florya Özürlüler Yaz Kampı açıldı...

Özürlü ve özürlü ailelerinin her türlü ihtiyaçlarına çözüm üretmeye çalışan İstanbul Özürlüler Merkezi, bu yıl onuncu kez özürlüleri Florya'daki yaz kampında bir araya getiriyor.

14 Haziran 2004

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı çatısı altında faaliyetlerini sürdürerek özürlü ve özürlü ailelerinin her türlü ihtiyaçlarına çözüm üretmeye çalışan İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM), bu yıl onuncu kez özürlüleri Florya'daki yaz kampında biraraya getiriyor.

Bu yıl onuncusu düzenlenen Özürlüler Yaz Kampı, 13 Haziran Pazar günü Açılış Şenliği ve İşitme Cihazı Dağıtım Töreni ile start aldı.

Özürlüler Yaz Kampı'nda her yıl yaklaşık 2000 özürlü ve özürlü ailesine tatil yapma imkanı sunuluyor. Kamp süresince tarihi ve turistik geziler, çeşitli eğitim faaliyetleri, konserler, şenlikler, spor organizasyonları ve seminerler düzenleniyor. Ayrıca, kamp dönemlerine misafir olan yabancı ve yerli gönüllü katılımcılar, özürlülerle birlikte birçok aktiviteye katılarak, özürlülerin sosyal hayata adaptasyonuna destek oluyorlar.

Yaz Kampı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Florya Özürlüler Kampında, 9 günlük periyotlar halinde hizmet verecek.

Nasıl katılabilirim

slm arkadaşlar ben bu siteye yeni üye olanlardanım,ben bedensel engelliyim ve şanlıurfada yaşamaktayım bende özürlüler florya kampından faydalanmak istiyorum,nasıl faydalanabilirim,ne gibi şartlar aranıyor ve refakatçı kabul ediliyormu,ediliyorsa soy ismi aynımı olmalı ve bir şey daha refakatçım ist da ikamet eden bir bayan beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim,şimdeden tşk ederim
ömer faruk çiftçi

aspava, bugünlerde Forya kampı taşınıyor. Dolayısıyla bu sene hizmet verip veremeyeceğini bilmiyoryum. Telefonla bilgi almak en doğrusu sanırım...

Özürlüler Kampı Taşınıyor
Florya sahillerinde 3 km'lik sahil şeridini halka açabilmek amacıyla sosyal tesislerin içinde bulunan 10 dönümlük "Özürlüler Kampı" daha önce karavan parkı olarak kullanılan 38 dönümlük alana taşınıyor. Özel bir firma tarafından işletilen alan geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından devralındı. Halen Özürlüler Merkezi olan 10 dönümlük alan üzeri ise Kamu Eğitim Dinlenme ve Turistik Tesisler alanı olarak alışveriş üniteleri, otopark alanları, piknik alanı, çocuk oyun alanı, çocuk macera alanı olarak düzenlenecek.

aman arkadaslar uzak durun 2kk bir ucak kalkıyo inanın gündüz duramıyorsunuz gece asla yatamassınız

Kampta nerede kalınıyor? Küçük evler var diye duymuştum. Denize girebilecek miyiz? Yemek olayı nasıl?

ben bir numarayı aradım malatyadan arıyorum dedim yanlız şehir dışından almıyoruz dediler. çiğdem hanım verdiğin numaralar cevap vermiyor. detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

merhaba benimde 21 yaşında otizimli oğlum var ben tatile gitmek isttıyorum ne yapmam laım..

valla güzel bir yer. denizi organizasyonları yemekleri falan çok iyi! lakin arkadaşlarında dediği gibi hava alanının hemen yanında olduğu için çok fazla gürültü var. ben 2009da gittim bir dahada gidemedim. artık beş yılda birmi sıra geliyor on yılda birmi bilemiyorum! ne zaman arasam siz 2009da gitmişsiniz size çıkmaz diyorlar??? :mad:

Kardesim .. özürlüler kampı diye bisey yok 2004 yazilmiş arkadasımız tarafından !!!

Simdi gsb .. Yani genclik spor bakanı gezi düzenliyo seyyah ve genclik treni idi ben katıldım genclik treni bitti

simdi seyyah var .. Herkes icin yürüme engelli olmayan herkes katıla bilir.

bende gitmek istiyorum telefon açıyorum kimse bakmıyor ne yapmamız lazım bu yıl sıraya girebilirmiyiz???

öle bişeymiş sanırım yaa cok güzel bir yer arıyorum açan yok hemen arkaası çiroz plajı sahil gördüm oraları 2 gün kaldım ...telefon açıp yazılıyomuşuz sıra gelince cagırılıyomuşuz...

numara cevap vermiyor nasıl ulaşabiliriz oraya bilgisi olan lütfen yazsın...

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Buradan Bilgi Alabilirsiniz: 0 212 449 40 00

tşk ederim sağolasın mehmet kardesim inş gidebilirim oraya ...

Arkadaşlar direk İSÖM numarası 0212 449 96 00 dır.

merhaba ben merak ediyorum hala engelliler kampı devam ediyomu ediyorsa bende böbrek nakilliyim bu kaplardan yararlana bilirmiyim acaba cevap verirseniz çokmutlu olurum şimdidenteşekürler

Devam ediyor ve % 40 ve üzeri raporun varsa katılabilirsin....449 96 00 ara İSEM

Bende böbrek nakilliyim, bugün İSOM ün 449 96 00 nl telefonunu kaç defa aradıysam ilgili birime aktarıyorlar fakat orasıda cevap vermiyor. Daha sonra Florya engelliler kampının olduğu tesisleri aradım ve oradanda size en yakın büyükşehir belediyesi engelliler merkezinden kayıt yaptırabilirsiniz dediler. Ümraniye Özürlüler merkezinin 216 449 97 33 nl telefonu ise sürekli meşgul çalıyor ya arızalı yada açıkmı bırakıyorlar bilmiyorum artık... En son ümraniye özürlüler merkezine mail attım bakalım bilgi gelecek mi...

153 mavi masayı arayıp söyleyin ulaşamadıgınızı

umozturk;

0216 526 26 34 & 216 526 26 10 ümraniye engelliler merkezi...

Az önce 153 ü aradım ve onlarda başka numara verdiler yukarıda zeyno306 nın bildirdiği 216 526 26 34 nl. telefonu verdiler bana ve aradım önce engelliler merkezine kayıt olmam gerekiyormuş. Rapor fotokopisi ve kimlik fotokopisi ile oraya gidersem yardımcı olacaklarmış. İnşallah kaydı yaptırınca buradan paylaşırım yine. Arkadaşlar teşekkürler...

Arkadaşlar bugün Ümraniye özürlüler merkezine gittim ve önce İSOM e kaydımı yaptılar.
Daha sonra Florya yaz kampı için form doldurdum fakat görevli size bu sene çıkmaz dedi ilk defa başvurduğum için. 5-6 senedir başvuranlar sıra bekleyenler varmış ve her sene yeniden form doldurmak gerekiyormuş başvurmak için. Anlayacağınız HAC sırası bekler gibi beklemeniz gerekiyor.
Ben tabi artık beklemiyorum doğal olarak, artık başka planlar yapacağım tatil için...

Üst Alt