Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Fantom ağrı için yardım bekliyorum..?

rasim71

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 2001 yılı ocak ayında bir trafik kazasında sağ kolumu omuzdan kaybettim. O günden beri 5 sene geçti, sağ kolumu hala ağrılı vaziyette hissediyorum.
Doktorlar bunun normal olduğunu, ismininde fantom (hayalet) ağrı olduğunu söylediler. Fakat en fazla 1 ve ya 2 yılda geçeceğini söylediler. Ama ben 5 yıldır bu ağrıyı her an her saniye şiddetli bir şekilde çekiyorum.
Bu ağrı ve tedavisiyle ilgili fikri ve tavsiyeleri olan lütfen yardım etsin.
Teşekkürler.

Sayın rasimsila, ben 30 yıl önce kaza sonucu belden aşası tam felç oldum ayaklarımda duyu hiç yok , hatta ayığımın birine kaynar su dökölmüştu hiç duymamıştım , ama zaman zaman çok ağrı duyuyorum ,bende kendimi meşgul ederek acıyı unutuyorum , sizede tavsiyem kendinizi düşünecek vakit bırakmadam devamlı , benim gibi kendinizi meşgul edin, hareketle yapamıyorsanız düşüncelerinizle meşgul olun, bende bir engelli kardeşime nasıl yardımcı olabilirim diye benim gibi düşürseniz ağrılarınızı duymayacaksınız ,benim , yanlız yaşayan belden aşası tam felç olarak yaptıklarımı sitemin resimler bölümüne girip görün ağrılarımı nasıl yeniyorum görmenizi tavsiye ederim ,
http://www.baliklidere.com /

Naim bey öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum,ayrıca sitenizide gezdim ve bayağı güzel olmuş.ama benim ağrım bir organın vücuttan tamamen yok olmasından kaynaklanan ve o organın varmış gibi ağrılı bir şekilde hissedilmesi.dediğiniz gibi ben kafamı o ağrıya vermemek için zaten devamlı birşeylerle uğraşıyorum.zaten sabahtan akşama kadar faal olarak çalışıyorum ve bazı şeylere kafayı takacak dönemleride çoktan aştım.böyle yaşamaya alıştım.hatta ağrıyla yaşamaya bile alıştım 5 yıldır.ama hiç ağrımasa daha iyi değilmi.Yinede ilginize tekrar teşekkürler.

selam

Bende 1,5 yıl kadar önce sol diz altından kesildi kalen kesilmeden önceki agrıları duyuyorum.Bu beyinle irtibatlı olduğundan hala beyin kesilen yeri var olarak algılıyor.Bu epey bir zaman alacaktır.Bu zaman çok uzunda olabilir kısada.

bunların dışında birde amoute olan yerde öldürülen sinir uçlarının tekrar filizlenmesi var belki bunun verdiği algılama (ağrı gibi ) fantom ağrılarıyla karıştırıyo olabilirsinki; bu filizlenen sinirlerin tekrar ameliyatla temizlenmesi gerekiyo..

benimde sol kolum omuz hizasında ampute oldu bazen çok rahatsız edii şiddetli ağrılar çekiyodum meğer sorun buymuş... şimdi iyiyim..

Ampute olmasına karşın bacak varmış gibi hissetmek ve bundan rahatsız olmak..?

bacağı olmayıpta varmı gibi hisseden ve çok rahatsız olan kim var

Bu duruma fantom sendromu-fantom ağrısı denir.Literatürde olan bir durumdur.Amputasyonu sonrası hastalarda komplikasyon olarak gelişir.Zamanla azalır ve geçer.Geçmiş olsun.

Bim sol bacagımın yarısı yok ama inanın ki varmış gibi his ediyorum bazen kendimi her iki bacagı olanlardan daha iyi his ediyorum. Hiç engellimi takmadım kafama. Hayallerimin hepsine ulaştım. Sosyal,faal bir insanım.

ilk başlarda çok ağrısı oluyodu ama zamanla geçiyor, ağrı falan hissetmiyosunuz....

Bacağı kesilen biri neler hisseder?

Bacağı kesilen biri bacağı dikişliyken neler hisseder ne gibi ağrılarla ne gibi sıkıntılarla karşılaşır ağrılar az mı olur çok mu olur önceden var olan bir bacağı aldırmanız sonradan olmadığını gördüğünüzde ne gibi şeyler yaşarız örneğin ben " bacağımda sıkma hissi ve yanma hissi yaşıyorum çok sukur aşırı derece dayanılmıcak bır ağrım yok fatom ağrıları yanı amelıyat olalı 1 hafta falan oldu bu süreç içerisinde fatom ağrısı hissetmemem normal mi ilerdemi hissedeceğim yoksa şimdi hissetmıyorsam bundan sonra öyle bısey olmucak mı bılmıyorum bacağı kesılen arkadaşlar neler hıssedıyor merak edıyorum

1 haftada ağrın bittiyse sizin ampütasyon. Ufak bi neşter vurma gibi bişey olsa gerek:)
Ben hastanede 3,5 ay morfin dolantin kullandığımı bilirim. Ben kötü darbe yemiştim. Bas bas bağırıyordum. Yatağım hafifi sarsılsa avazım çıktığı kadar bağırıyordum...
Demek herkezin durumu farklı... Başına gelen durum farklı...

13 sene oldu. Yani dün neyse bugünde phantom ağrısı o...
Sinirlerle alakalıda olabilir. Benim halen ağrılarım var. Sinirler gün içinde baskıya uğradığı, uyarıldığı zaman ağrı oluyor.
Bi anda 3-5 saniyelik sancı gelip gidiyor.

İş beyinde bitiyor. ağrısı olanlar ağrıyla yaşamayı öğrenecek.

Ağrı kesici falanda kullanmam. Çok zonklama tarzı bi ağrım olursa cataflam alırım.

Paran varsa no problem. Paran yoksa herşey problem.
İstediğin eşi aşı bulamıyabilirsin. Kafana estiği herşeyi yapamazsın.
Paran varsa hepsi mümkün... İstersen yatalak ol kendini taşıtırsın... vesaire falan filan...

Takma kafana bunlar gerçekler...

öncelikle geçmiş olsun. ben 2 sene evvel bir iş kazası geçirdim. o günler gitsinde gelmesin bi daha.
sağ bacağımı makina diz üstünün yarısına kadar kıyma yaptı. gözümü açtığımda ise kalçam yoktu:( tabi bunla kalsaya, karın bölgesindende kemirmiş o makina.
kolostomi açıldı bir dönem sistestomi ile yaşadım sonrasında bir mucize oldu. ALLAH ıma şükürler olsun o hortumdan kurtuldum şükür. şimdi ise ampute olan bacağım ve kolostomi ile yaşamıma devam ediyorum.
saww abimin dediği gibi yatağa biri elini koysa bas bas bağırıyodum. tedavim 2 sene sürdü hala sürüyor. çok acı günlerdi:( bir dönem morfinle uyudum.. sonrasında aldolan,dolantin bu tür ilaçlarla tedavim devam etti. şimdi ise contramal retard 100 mg kullanıyorum.

saww abim güzel sölemiş paran varsa ağa sensin acı,ağrı hikaye olur. paran senin ayağın da olur ağrını acınıda keser. para paraaaa:mad:herşey para ..
BACAĞINI HİSSETMEMEN GÜZEL BİR GELİŞME.bir makina düşünün yakalamış pantonundan turladıkça çekiyor içine seni sonun da kalçana kadar yiyor.
ben hala hissediyorum geziyorum olmayan bacağımla,uzatıyorum büküyorum. yeniden parçalandığını da hissediyom tabi anlık şeyler bunlar.yani fantom dediğin hayalet ağrı bende oluyor.. ALLAH yardımcın olsun..

Hepinize çok çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin tüm hastalara..

Merhaba Saw Artık Ufakmı Büyük mü Bilmiyorum Ama 12 Senelik Bir Süreçten Sonra Bacağımı Diz Altından Kestirme Kararı Aldım Bacağım Gelişmemişti Tümör Vardı Tümörlü Kemik Alındıktan Sonra Başka Bir Kemik Naik Edilince Bacak 13-14 Yasındakı Halımdekı Gibi Kaldı Ve Gelışmedı Diz Altından Belli Bir Kısmı Sonra Doktorlar Koltuk Değneklerınden Başka Çare Yok Bu Saatten Sonra Dedı Bacağım Çok Amelıyat Geçırmıştı Başka Kemık NakLı Olmasına Ramen Parmaklarımı Ayağımı Hıssedıyordum Bı Hastaneye Yattım 3 Gün Yattım Ve Taburcu Oldum Şuanda Çok Şükür Şiddettli Bir Ağrım Yok Olmasınıda Istemıyorum Zaten Doktorum Antidepresan Verdı Bu tür Sıkmalara Karşın Benım Demek İstediğim Bu Ağrılar Bacak Kesıldığı Ilk Andan Itıbaren mı Başlar Yoksa İlerleyen Yıllarda Çıkar mı Ve ben Uzun Zamandır Bacağımın Üzerine Normal Bır Insan Gıbı Basmadım Dız Altından Protez Icın Kalan Kemık Benı Taşırmı Bılmıyorum İnşaALLAH Bir Sorun Yaşamam Hakkın Verdiğine HamdOlsun da Derim Hakkımızda Hayırlısı Neyse O OLsun Hepınızın Ramazan Ayı Şimdiden Mubarek Olsun İnsaALLAH.

Yeni düştün aramıza demek :)

Öncelikle geçmiş olsun.

İlk zamanlarda benim çok ağrım oluyodu, öyle morfin falan idare ediyoduk.
Zamanla ağrılar azaldı.
Tabi bu arada ağrı kesicileride yavaş yavaş bırakıyosun, yoksa bağımlılık yapar.
İlerde devamlı bir ağrı hissetemezsin , ara sıra ani sancılar girer.
Diz altı protez seni rahat taşı merak etme, tabi zayıf kalan ayağını güçlendirmek şartıyla.
Allah yardımcımız olsun....

öncelikle herkeze geçmiş olsun dilerim benim dizim ampute olalı 6yıl oldu ilk 3gün ağrı kesiciler le pek bişey anlamadım sonra 3gün de ağrı kesici hapkullandım çok şükür hiç ağrı hissetmeden toplam 6günge ağrıdan konple kurtuldum lakin ilk 1 yıl bacağım da arada sinir kasılmalarıda oldu oda normaldir şuan anpute olan yerle ilgili bir sıkıntım yok dilerim herkez sağlıklarına kavuşur

aslındaaptutasyonlardan sonra kişiden kişeye göre ağrılar sancılar değişmektedir. vatandaş ayağının amputasyonunun üzerinden on yıl geçmesine rağmen parmaklarının ayak tabanının kaşındığını hissetmeye (fantom) başlar. pekde bunun adı yok aslında su sancı bu sancı die.... sevgiyle....

bu ağriyi yaşıyorsanız acılı tuzlu baharat türü şeylerin tüketimini azaltin mümkünse yemeyin benimde 2 taraf diz alti ampute bazen uykuda yakaliyor beni bu ağri genellikle uyku esnasında yakalanıyorum ayda 1 2 defa oluyor bende 16 yil oldu ampute olali 13 yaşındaydım ampute olan bölgeye devamli elinizde masaj uygulayin bazen sinir uclarinda pirtilaşma oluyor sigaradan uzak durun bol meyve yiyin kan dolaşımını attıran zebzeler yiyin bu deidklerime uyarsaniz pek karşılaşmazsınız bu ari ile ama kesinlikle acı ve tuz dan uzak durun

Bu ağrı değil bence! Sanki bir iki saniye boyunca elektrik akımına kapılıyorsun. Demekki çok elektrik var bizde sonra demesin kimse senden elektrik almadım diye :))

ben varım 18 yıl önce iki bacagımı diz üzerinde kaybettim aynen bahsettiginiz gibi hem ayaklarımı hissede biliyom hemde o faontommudur nedir o agrılarım oluyor bunada şükürler olsun fakat ben inanılmaz bir şekilde o olmayan ayaklarımı hissettigim gibi parmaklarımı bile ayrı ayrı oynata biliyom

bazen kaşınıyor bazen sanki bir yere çarparsınız ya bezen sanki ayakkabı sıkmış gibi agrı oluyor acayip bişey yani bunları anlatırken bile ben sanki bir hayaletten bahsediyom gibi hissediyom kendimi ama yine diyom herzaman beterin beteri var yüce rabbim cümlemizi daha beterinden korusun ve kader arkadaşlarımada acil acil şifalar diliyorum sıkmayın canınızı bozmayın moralinizi kendinize çok çok iyi bakın yüzünüzden gülücükler eksik olmasın saglıcakla kalın

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun.Bende 1978 yılında bir kaza sonucu sol kolumu omuz hizasından kaybettim ve o günden beri fantom ağrısı çekmekteyim.

Yaşım ilerledikçe kireçlenmeden olsa gerek ağrılarım hergün biraz daha artıyor.Denizli Devlet hastanesi ağrı merkezinde bir doktor küçük bir ameliyatla ağrıyı keseceğini söyledi isede çok inandırıcı gelmediği için kabul etmedim.Sonra Pamukkale tıp fakültesinde nöropatik ağrılar için Alyse isimli bir hap yazdılar.

Şimdilik onun büyük ölçüde faydasını görüyorum.Selamlar

Geçmiş olsun. 2012 yılında beyin sapı kanaması sonucu sağ tarafıma felç ve denge kaybı yaşadım. Bir kaç ay sonra sağ bacağım ve kolumda dokunulduğunda daha da artan ve devamlı iğneler batıyormuş gibi ağrılar başladı. Oysa sağ tarafımı kesseniz hissetmem. Bir türlü çözüm bulunmadı. Sonunda Söke Saydam hastanesindeki nörolojiye gittim. Gata dan emekli askeri dr. muayene etti ve fantom ağrı teşhisi koydu. Verdiği ilaçla ağrı tamamen geçmedi ama çok hafifledi. Tekrar geçmiş olsun.

Kardeşim geçmiş olsun.sökedeki doktorun adını ve yazdığı ilacın ismini verebilirmisin.Selamlar

Çok geçmiş olsun.Allah şifa versin bende de nöropatik ağrı mevut,siz hangi ilaçları kullanıyorsunuz.?

Sizede Allah şifa versin,benimde sağ şah damarım tıkandı,his merkezi(talâmus)denen bölgede tıkanma ve kanama olduğu söylendi ve bundan dolayı sol tarafımda ileri derecede uyuşma ve nöropatik ağrı mevcut ben uyuşturucu özelliğine sahip ilaç kullanıyorum,siź hangi ilaçları kullanıyorsunuz.?

Geçmiş olsun,

Siteyi yeni kullanıyorum. Neyi, nerede bulacağımı bilmiyorum :)
Dr. Adı Osman Şahan İlacın adı Neurotin. Ama sakın Dr. yazmadan almayın. İyi günler size.

Teşekkürler kardeşim.

Geçmiş olsun. Dr. yazmadan kullanmayın. Yan etkileri kuvvetli. Neurotin kullanıyorum. Ağrıyı tamamen kesmedi ama azalttı hiç olmazsa.

Çok geçmiş olsun. Tavsiyelerinize uyacağım. Bununla dost oldum zaten :) Ama günüm günüme uymuyor. Bazen konuşmakta, kelimeleri bulmakta zorlanıyorum. Bazen de bülbül kesiliyorum :) Önceleri dışarı çıktığımda herkes beni inceliyormuş gibi geldi. Bu yaklaşık iki yıl sürdü.Sonra alıştım. Şimdi hiç etkilemiyor. Bazen evde dengemi kaybedip düşüyorum, yerde kendi kendime gülmeye başlıyorum. 5 nokta düşüşü yaptığım için bir yerim de zedelenmiyor. Yalnız hastaneden çıkarken Dr.lar özellikle vurguladılar. Asla kan sulandırıcı ve ağrı kesici kullanmayacaksın ve banyoda ılık su kullanacaksın. Meyve konusunda eksiğim var. Almayı seviyorum ama iş yemeye geldi mi, orada çürüyorlar. Aslında dediğiniz gibi çok faydalılar. Sigarayı ağzıma koymuyorum. Bir şey yazacağım kızmayın. Sigaranın faydasını gören belki de tek kişiyim. 1974 Kıbrıs harekatında, bir gün hiç sigara içmediğim halde efkardan olsa gerek, paket ve kibrit aldım. Gece dumanını halka yapmaya çalışıp yıldızları içine almaya çalışıyordum. Bölük komutanı uyanıp tuvaletini yapmak için kalkmış. Karanlıkta sigaranın ateşini görünce, "kim o sigara içen" diye bağırdı. Benim komutanım dedim. Selim sen sigara içmiyordun dedi. Yıldızları halkaya almaya çalışıyorum dedim. Sabah çantanı topla, memlekete 7 gün git dedi. Teşekkür ettikten sonra nöbet tutan askere paket ve kibriti verip uykuya yattım. Sabah tabii vın.. :) Tek sigara maceram bu. İçki derseniz yılda 3-5 kere idi, bak o da yasak artık. Bu arada 68 yaşındayım ve bu kanamayı 6 yıl önce geçirdim. Ve bu tür kanama geçirenlerin %95 i ölüyormuş. Geri kalanın %3 ü yatağa bağlı kalıyormuş. Geri kaldı %2 o da benim gibiymiş. Bir ayrıcalığı anlatmadan seni bırakmam :) Yalnız yaşadığım için her işi yapmak zorunda olmamın itici gücünü yaşıyorum. Eğer birileri bana baksaydı böyle olmazdım. Belki de onların yaptıkları ile gayretimi kaybederdim. Zaten hastaneden çıkarken her ay kontrola geleceksin dendi. Her gittiğimde doktorlar muayene bile etmiyorlardı. Bakıp çıkartıyorlardı ve çıkarken, " Yaşadığını dua et" diyorlardı. Bu 7-8 kez aynen tekrar etti. En sonunda gitmekten bıkmıştım. Hiç bir şey yapmıyorlar ve her keresinde de "yaşadığına dua et" diyerek yolluyorlardı. Sonunda doktora, oğlum bana şunu tam izah et, dedim. Doktorun ilk cümlesi, "amca senin ana kart yanmış" oldu. Tamam bu kadarı yeter başka izaha yer yok dedim, odadan çıktım. Yaşadığına dua et cümlesini şimdi anlamıştım. :) Tekrar geçmiş olsun. Yazın ve uyarıların için çok teşekkür ederim. Sevgiler sana.

Geçmiş olsun. Yazına çok güldüm. Doğru söylüyorsun bizde elektrik çok, ama alan yok. Şasilesem de işe yaramıyor :) İnsanın hatta canlı olan her şeyin organlarını çalıştıran o akım. Bizde farklı işliyor. Yerlerinde varlıklarını hissettiriyorlar. Sanırım kopuk sinir uçlarında gidecek yer bulamayan pulslar, açığa çıkıp bizleri uyarıyor. Dün Japonya'daki bilim adamlarının yaptığı ve felçliler için yürütücü aparatı gördüm. Kopuk sinirleri uyaran elektrik akımları yardımıyla sağ ve sola bağlı robot kol ve bacakları gibi bir aletti. Enteresan olan çıkartıldığında bir süre daha etkili oluyor. Doktorla bu durumun neden kaynaklandığına hayret ediyorlar. Enteresan bir tarafı daha var. Bu aleti radyasyon elbiselerinin içine giyerek, yanmış santralde çalışıyorlar ve normalde bir insanın kaldıramayacağı ağır şeyleri taşıyorlar. İnsana destek oluyormuş. Adamlar neyle uğraşıyorlar.

Önce geçmiş olsun. Yazınızı okudum. Çok güzel anlatmışsınız olayı. Kaşınma iyiye delalet. Çünkü o yerde yeni hüçreler gelişiyor demek. Bunlar eğer sinir hücreleriyse çok daha güzel. Bildiğiniz gibi sinirler organla beyin arasında elektrik sinyalleriyle komut taşırlar. Dün internette Amerika'da birinin parmak ucu tırnağının tamamı dahil kopmuş ve kişi onu bulamamış. Kardeşi doktor ve hastaneye kalkıyor. Domuz mesanesini temizleyip kurutuyor ve toz haline getiriyorlar. O tozu ve semenderin hücresini kopan yere devamlı koyuyorlar. Bir süre sonra tırnak da dahil tüm parmak ucu yeniden oluşuyor. Üstelik adamın askerdeki parmak iziyle yenisini karşılaştırıyorlar, tıpa tıp aynısı. Semender kopan uzvunu kopyalayıp tekrar oluşturabilme özelliğine sahipmiş. Diyelim arka bacağı koptu, hemen yenisi oluşuyor. Allah öyle yaratmış. Domuz mesanesi de aynı özelliğe sahip ve hücre yenileme ve tutma özelliğinde imiş. Biz bunları bilmiyoruz. Hala kavga ediyoruz. Allah doğada zehirli maddeyi yarattığında, yakınında panzehiri de yaratmış. Ne diyor, her şeyi sizin için yarattım, araştırın. Adamlar neyle uğraşıyor, araştırıyorlar.

Güzel anlatımınızla verdiğiniz moral emin olun çok güzel. Müsaade edersiniz aynı dilekleri sizin için dileyeyim. Sevgilerimle, hoşçakalın.

Çok geçmiş olsun kardeşim. 1993 yılında o gün işe başlayan çocuğa, kamyon yüklemekte kullanılan raylı arabanın iki katı arasına asla parmaklarını sokmaması gerektiğini usta başı söylemiş. Arabada imal edilen makaslar (susta) taşınıyordu. Çocuk parmağını o yaylı kat arasına farkında olmadan sokmuş. Anında parmağı kopmuş. Hemen buz dolu torbaya parmağı koyup, çocuğu hastaneye götürdum. İyi oldu ama iyileşince işi bıraktı. İsterdim ki üstüne gitsin. Ben kanamayı hastanede MR sonucunu beklerken geçirdim. İlk bulgularda yeğenim doktor, telefonla ona sordum. Dayı beyin kanaması geçiriyorsun, bana bile gelmeden nöroloğa git dedi. Ayrancılar'dan İzmir'e Çankaya Tıp hast. gittim. Öğlen paydosuydu ve bekleyen 5 kişi vardı. Onları bekledim. Sıra bana geldiğinde doktorsa durumu anlattım, hemen MR a gönderdi. Sonucu beklerken ne olduysa oldu. Gece 24 te Yeşilyurt Araştırma Hast. gelinceye dek ambulanslarda ve başka hastanelerde zaman geçirdim. Zaten hiç müdahale şansı yokmuş. Ancak diğer hastanelerde yoğun bakım olmadığında sadece MR çekip gönderiyorlardı. Hepsini hatırlıyorum. Saatlerce ambulans bekliyorduk. Konuşamadığımın farkındaydım. Ağzım mutlaka kaymıştı. Ama bilincimi yitirir uykuya dalarsam çok kötü olacağımın farkındaydım. Bunun için çok direndim.

Alyse ilacının faydasını gördüyseniz değiştirmeyin. Nöropatik ağrıdan kurtuluş yok. Ancak hafifletiliyor. Ama düşünmeyin onu. Kendinizi oyalayın devamlı. Emin olun tek ve sol kolla kargoyla OSB getirttim. Dekopajla ölçüsünde kestim. Salonun duvarının yarısını onlarla kapladım. Duvara dübel delikleri açtım. OSB leri monte ettim. Diğer yarısına duvar kağıdı bir kısmına da tuğla desenli paneller yapıştırdım. Bunları kendime güven gelsin diye yaptım. Şimdi kitap okuyup, belgesel izleyerek zamanımı geçiriyorum. Bu arada o ağrıyı da unutuyorum. Bol bol hareket ettirin omzunuzu. Dediğiniz gibi kireçlenme oluşmasın. Sanıyorum daha yaşınız genç ve metanetlisiniz. Kutlarım sizi.

Tabii bu arada kontrollarınızı da ihmal etmeyin. Özellikle tansiyonunuzu devamlı ölçtürün. Benim başıma gelenlerin sebebi yüksek tansiyon. Ona da sebep üzüntü. Bunlara meydan vermeyin. Dünya yansa, hasırın yanmaz derler ya öyle olmalı. Tekrar geçmiş olsun dileklerimle, sevgi ve saygılar.

Geçmiş olsun,
Rapor hakkında fikir yürütemem. Hatalı veya eksik uzuvlarınızı heyete anlatmanız halinde onların değerlendirmesi ile bu oran veriliyor. Konu ile ilgili ilaç verilmiştir mutlaka.
İyi ve sağlıklı günler dilerim.

Sayın kardeşim,
Önce geçmiş olsun. Bu konuda internette yazılar var. Kişi dediğiniz gibi olmayan organını hissedebiliyor. Sanırım beyinde o organla ilgili bölgenin hala canlı olmasından kaynaklanıyor. Ağrılar kaçınılmaz ama ilaçla hafifletebilir. Yurt dışında insanlara takılan bir çip vasıtasıyla ağrılar yok edildiğini internette okudum ama bizde henüz yok. Zira sanıyorum fiyatını vermeyi kabul edecek kişi yok. Dediğiniz gibi daha kötü durumda olanları düşünmek gerek. 6 veya7 yıl önce İzmir'deki bir özel huzur evine kimsesiz, eski pilot hocası olan emekli bir astsubay getirildi. "Ben bu hale düşecek insan değilim" diye ağlıyordu. Bir ay sonra vefat etti. Şükür halimize. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Güzel dileklerinize teşekkürler,
Size de çok geçmiş olsun. Kanama için doktorların bana söylediği, asla sıcak değil, ılık suyla banyo alacaksın. Kan sulandırıcılardan uzak duracaksın. Bir de tansiyonunu devamlı kontrol edeceksin. Ağrı kaçınılmaz ancak hafifletmek ilaçla oluyor. Size de tavsiyede bulunmuşlardır. Ben Neurotin kullanıyorum, ancak doktorunuz ne kullanmanızı önerdiyse ona devam edin. Tekrar geçmiş olsun. Saygılarımla.

Dediğiniz gibi oluyor ve hayret verici olay. Ağrısı ise anlatılmaz. Kimseye anlatamıyorsunuz. Daha doğrusu anlamıyorlar. Acayip bir şey gerçekten. Yalnız internette araştırırken gördüm. Yabancı videoydu. Kişinin vücudunda bir yere çip yerleştirdiler. Bu ağrı tamamen yok oldu. Yakında bize de gelir. Saygılar.

Fantom ağrısı çekiyorum. Tecrübesi olanlar nasıl başedebildiklerini yazabilir mi?

Beyler 2 ay önce iş kazası sonrası sol kolum koptu ve parçalandığı için dikilemedi.3 gün sonra çok şiddetli bir şekilde Fantom ( hayalet ağrı ) başladı.lustral ve contramal verildi.ayrica magnezyum şase kullanıyorum.ama gelişme yok malesef.bu sıkıntıyı çeken ve kurtulanlar dan yardım istiyorum.

Üst Alt