Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F28 hastasıyım. Askere alırlar mı? Yoksa çürük mü verirler?

Muafiyete neden olan hal:

B) 1. Anksiyete, somatoform, dissosiyatif, depresif bozukluklar, uyum bozuklukları ve bunların alt tipleri.

AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin uygun tedavilere rağmen hastalıklarının işlevselliği bozacak derecede sık tekrarlaması, bunun epikriz, kıta anketi gibi resmi belgelerle tespiti gerekmektedir.​

@OturanBoğa

Bülent bey sağ olun sonucu 1 hafta sonra buraya yazarım konseye yani sağlık heyetine gün verdiler koydukları tanıyı değiştirebilirler mi yani doktor değiştirebilir mi ?

2 kez ertelediler kaça kadar yolu var 5 diye biliyorum doğru mu ? bu kez de ertelerler mi sizce ?

salı günü (yarın ) büyük gün bakalım ne sonuç çıkacak hayırlısı

hastalığım kronikleştiği için askere elverişli değildir raporu verdiler

ben de bu sene 3. defa askeri hastaneye gideceğim. İnşallah bana da verirler aynı muafiyeti. Nisanda gideceğim tekrar. Bakalım hayırlısı. Ama bana umut ışığı oldun erola.

Kaç tane ilaç kullanıyorsunuz arkadaşlar? Benim engelli raporumda kronik kısmı işaretlenmiş. Bipolarlara da muaf veriyorlar mı askerlikten? Yani kesin mi muaf veriyorlar yoksa kimisine muaf verip, kimisini askere mi alıyorlar? Ona göre okulu bırakacağım ve bu işe gireceğim lütfen yardım edin.

xact

bipolar bir arkadaşım var 1 yıl erteleme verdiler bipolar bozukluğa kesin verirler diyemem

Okulu ona göre bırakmak istiyorum ama kesin çürük vermeyeceklerse yani askere alma ihtimalleri varsa okulu istemeye istemeye de olsa bitireceğim ki kısa dönem yapayım ve askerde tekrar hastalanıp kötü durumlara düşmeyeyim.

xact

arkadaş zorla babasının baskısıyla yani doktora baskı yapıp istanbula sevk ettirdi ve istanbul gatadan bir yıl erteleme verdiler bipolar bozukluk hastaları yapabiliyor diye bizim ildeki doktor başından göndermeye çalışmış ama babası baskı yapmış

Benim askerlikten muaf olan birkaç bipolar arkadaşım var. İki kere erteleme almış, üçüncüde muaf almış. Ama internette bipolar olup askere gidenleri de duydum. O yüzden kafam çok karıştı yani kimisini alıyorlar, kimisini almıyorlar gibi bir durum mu var bilemedim.

Üst Alt