Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eyvah, kimliğimi kaybettim! EKPSS'ye nasıl gireceğim!?

muratoncebe0

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
3
Arkadaşlar selam pazar günü sınavım var ekpss sınavı. Kimliğim kayboldu bugün engelli kimlik kartım geçerli olurmu ne yapmam lazim yol yordam bilen varmı?

@muratoncebe0, Engelli kimlik kartı geçerli olmaz. TC Kimlik Numarası yazılı olan Ehliyeti bile kabul etmiyorlar. Nüfus müdürlüğü açık olacaktı sanırım geçici belge almanız gerekiyor.

ÖSYM Açıklama

Kimlik kartını kaybeden, kimlik kartı bulunmayan veya kimlik kartında kimlik numarası ve fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günü açık tutulacak.

@muratoncebe0, Yapılan açıklamada sınav günü açık diyor. Belki yarında açık olabilir. Yarın kapalı ise sınav günü daha erken kalkıp nüfus müdürlüğüne gideceksiniz işinizi halledip oradan da sınava yetişmeye çalışacaksınız.

@BnymnYldz, abi baktim yrn ilçe nüfus acıkmış yarin gidip şansımı denicem geçici kağıt kabul edilir heralde

sınav günü dahil nüfus müdürlükleri açık olacak. sıkıntı yapma.

Kimlik kartı yenilemesi yaptığınızda size geçici kimlik belgesi Verilir siz ziraat bankası bankamatikten kartsız ödemeler ya da ziraat bankası online işlemler varsa oradan Yeni kimlik kartı ödemesi ne yapın Eğer kaybolan yeni nüfus cüzdanın ise bunun harcı 264 TL eski kimlik kartınız kayıp ise oda 133 tl sa aynınızda sizi pasaport ehliyet onlarda yoksa birinci derece anne baba kardeş götürmen gerekir teyit için hiç kimlik pasaport ehliyet değişiminde kullanılmayan bir adet biyometrik foto götür. Müracaat yaptıktan sonra sana resimli geçici kimlik belgesi verir her yerde geçerlidir o yurt dışına bile gidebilirsin dert etme hallolur basit şey

pasaportun varsa girebilirsin diye biliyorum.

Üst Alt