Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evlilik olmaz gibi geliyor..

YETERARTIK

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
2003 yılında gecirdigim bir trafik kazası nedeniyle sol ayagımı diz üstünden kayıp ettim. Ve protez kullanmaya başladım. Hayata küstüm kendimi toparlayamadım her cılgınlıgı yapma aşamasına geldim ölümden tut her şeyi düşünmeye başladım ama şükürler olsun kendimi yeni yeni toparlamaya başladım. Nasılmı? Belki inanmayacaksınız ama namaz kılmaya başlayarak şu an ise insanların yürürken bana bakması beni cok etkiliyor kendimi onların yanında degişik hisediyorum şimdi evlilik konuna gelelim. Sizce bir ayagı olmayan koşmayı yüzmeyi yürümeyi zıplamayı kısacası eglenmeyi yapamayan bir insanı sizce alacak olan varmıdır zor hemde cok zor yinede tabii allahın kaderi diyelim başka söz bulamıyorum

Evlenmek kolay ama evliliği devam ettirmek zor.Uygun insanı bulduğunuzda evlilik zor olmayacaktır.Tabi bir de gerçekten evliliğe hazır olmalı sorumluluğu kaldıracak kadar yürekli olmak gerek.
İki farklı insanın aynı hayatı paylaşması,bencilliklerinden sıyrılıp biz olması çok zor.

geçmiş olsun.hayatda herşey olur,olmaz diye düşünmeyin.benim durumum sizden daha kötü ama netde tanıştığım biri var ve benimle evlenmek istiyor.ben kendimi evliliğe hazır hissetmediğim için ona hayır dedim ve dün ayrıldık.doğrumu,yanlışmı yaptım bilmiyorum ama kendimi hiç iyi hissetmiyorum.kısmetinizde varsa sizde birgün evlenirsiniz

Evlilik kısmet işi.
Ben engelli erkeklerin evlenmesinin daha kolay olduğunu düşünüyorum.
Madem namazada başlamışsın şunu bil. Kaderinde varsa illede evlenirsin.
İnsanlar tekerlekli sandalyede evleniyorlar. Sen bir ayağın protez diyemi evlenemeyeceksin.

deryaaslantürk'e katılıyorum bu işler nasip kısmet işi bi gün karşına biri çıkar işte o kişi dersin seni olduğun gibi sever ama kavuşursun ama kavuşamazsın.. hem sana kaldıysak sandalyedikilerin heç bi şansı yok ... sana tavsiyem hayırlısını dile Allah'tan zamana bırak varsa biri alın yazında elbet karşına çıkacaktır...

"ŞU AN İSE İNSANLARIN YÜRÜRKEN BANA BAKMASI BENİ COK ETKİLİYOR KENDİMİ ONLARIN YANINDA DEGİŞİK HİSEDİYORUM"

bu geçici bir his.siz kendinizi farklı yürüyorum diye hissetmeyin.zamanla alışacaksınız.

"nasıl düşünürsen öyle hissettirirsin"demişler.

evlilik konusunu da gelirsek, birincisi bir protezin evlenmenize engel olacağını düşünmüyorum.sizden daha zor durumda olan kişiler de var.
ikincisi şu ki , sevgi gönül işidir. elbette hayatın getirdiği gerçekleri yadsıyamayız ancak sevmeye , sevilmeye açık olun . zaman her şeyi gösterir ve çözer.umutsuz olmayın.

bence evliliğin fiziksel proglemlerle pek alakası yok doğru eş seçimini yapabilirse insanlar engel gibi gözüken düğümler bir bir çözülecektir ilahi gücünde yardımıyla.. mühim olan doğru insanı bulabilmektir geri kalan vs.vs. dir :D

bura beni aydınlatan ve bana yardımcı olan icime bir ümit vererek beni canlandıran tüm arkadaşlara dostlara sonsuz tşklerimi gönderiyorum ALLAH razı olsun hepinizden

arkadaşım selamualeyküm ben hayatımda hiç yurumedım hatta ruyamda bıle kendımı yürürken görmedım
sadece rabbımın yolundan hiç ayrılmadım hep ona dua ettım.bir evlilik yaptım 9 yıl surdu ve iki kızım oldu ondan ayrıldım ve 5 yıl sonra bu sıtede bırıyle tanıştım onunla 3 ay önce evledık çok mutluyuz iki kızımda benımle kısacası şunu dıyorum rabım dılerse olmazlar olur . müminin yapması gereken sadece ibadet ve duadır (selamualeyküm )

allekümsellam sait abi yüce rabbim ilk önce yardımcınız olsun ALLAH(cc) dua larınızı kabul ettmiş ne güzel umarım bende namuslu ve ALLAH IN yolunda bir kısmet bulurum

cok tşk ederim bektasleyla dogru söz hayat gercekten bir imtihan geldik ve gidiyorum ben beterin beteri var sözüyle ve gördüklerimle kendimi toparladım ve ALLAH (cc) yoluna dönerek başardım üzülmemek elde olmuyor unutulmuyor ama bir gercek vardır imanın şartındada geciyor kader ve şerin ALLAH tan geldigine inanmak bende ALLAH böyle istedi böyle yaptı demek saglık olsun ne yapalım ölümlü dünya zaten toprak olacagız ALLAH (cc) binlerce şükürler olsun rabbena lekkel hamd

arkadaşım zaman zaman bazı forum başlıklarında da belirtmiştim hayatın insana ne zaman ne göstereceği inan ki hiç belli olmuyor ben bundan on yıl önce gerek kendi sorunlarım gerekse ailevi nedenler yüzünden öyle duygusal bi çöküntü yaşamıştım ki inanır mısınız benim için maç bitmiş uzatmaları yaşadığımı düşünüyordum hatta kadın olduğumu bile unutmuştum deyim yerindeyse insanların kadın-erkek diye ayrımı yoktu gözümde benim için sadece insan vardı bilmem anlatabiliyor muyum
şimdi bu güne gelirsek son bir yıl içinde yaşadığım bazı olaylar kendime gelmeme yardımcı oldu hayata bakış açım değişti öyle ki evliliği bile düşünür oldum son zamanlarda
inanıyorum ki siz de ilerde üzerinizdeki bu olumsuz düşüncelerden kurtulup hayatınızda mutluluğu yakalayacaksınız ama bunun için biraz da sizin gayretiniz gerekiyo her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim

guzgulleri ilk öncelikle sorunlarımı okumanızda ve beni aydınlatmanızdan dolayı size sonsuz tşk bir borç bilirim umarım herşey dediginiz gibi olur

bir gün yoldan bir taksi durdurdum,şöför buyur abla bende senin gibiyim dedi koltuğu öne çekti rahat etmem için, 20 yaşında tır şöförlüğü yaparken bi kaza geçirmiş ,sıkışmış aracın ön panelinde ,zor kurtarmışlar sol bacağı diz hizasından kesilmiş ,sağ ise platinlerel tutturulmuş.o zamanlar çok korkmuş ya hiç kız arkadaşım olmazsa hiç evlenemzsem diye ama "inan hiç öle bi durum olmadı bir sürüde kızarkadaşım oldu,evlendim 2 çocuğum var çok mutluyum "dedi sol diz altı protezli , araba kullanabiliyor hayatını kazanıyor,şimdi 40 yaşlarındaymış. işte böyle arkadaşım belki sana bir umut olur bu anlattığım hikaye.

Bu iş "olmaz gibi geliyor" dediğin için zaten olmaz o konuda hiç kuşkun olmasın. Sakat ya da sağlam, hangi kadın kendine güveni olmayan bir erkeği tercih eder ki ?
Engelin ne olursa olsun arkana yaslanıp güçlü duramıyorsan, hayata yenilgiyi kabul ederek, pes ederek devam ediyorsan bu şekilde de aynen hiçbir değişiklik olmadan ilerleyeceğine garanti veririm.

Bir de zaten namaz kılmaya, ibadet etmeye başlayarak toparlandığını söylemişsin. Bence çok çok güzel bir yol bulmuşsun. Bunun tam tersi olarak inancını yitirenler ve bu durumda hayatına yapayalnız devam etmeye çalışanlar da var. Ne olacak? çok olsa evlenemezsen yüce mevlaya adarsın kalbini, bu dünya fani ne de olsa değil mi..

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim

cok dogru konuşuyorsun abii ALLAH razı olsun benim kendime güvenim artık var ve inanırmısın bunu namaza başladıktan sonra anladım dogru laf evlenemesem bile ALLAH aşkı resurullah aşkı bana yeter abii

EY ALLAHIM YA ALLAH SEN BENİM RABIMSIN SENDEN BAŞKA HİÇ BİR İLAH YOKTUR BEN SENİN KULLUNUM BAN SANA VERDİGİM SÖZ ÜZERİNEYİM İŞLEDİGİM ŞEYLERİN ŞERİNDEN SANA SIGINIYORUM BANA OLAN NİMETLERİNİDE GÜNAHLARIMIDA İTİRAF EDİYORUM BENİ BAGIŞLA ŞU BİR GERCEKTİR Kİ GÜNAHLARI SENDEN BAŞKA AFFEDECEK YOKTUR O HEP VAR OLANDIR BENİM BÜTÜN TÖVBELERİM ONADIR
AMİN

abii ALLAH (cc) seni sevenlerine sevdiklerinide sana bagışların ALLAHa emanet ol

Toplumda genel bir yargi var engelli engelli ile evlenmeli engelsiz
biri kendi statusunde biri ile olmali ... yani insanlari siniflara ayirmak
sen haddini bil sen bunu yap sende sunu yap ... iyide benim degerli
toplumum insan kendisine nasil sinir koyabilir insan beynine nasil
parcalara ayirir vs vs ... sonrada bizler ve onlar cikiyor ortaya ben
engelliyim evlenemem ben engelliyim sevgilim olamaz ...
insan engelli birinede asik olabilir engelsiz birinede... yeterki insan ozunu kayip etmemis olsun mutavazi saglam karakterli sempatik kendisini insani taraflarini yitirmemis biri olsun ... guvensizlik sadakatsizlik alavere dalavere duzanbazlik kullanma mantigi aldatma oyun oynama bunlar moda artik ... engelli engelsiz fark etmez insanin erezyona ugradigi bir cagda yasiyoruz bu tur sorunlar butum topluma butun dunyaya ayni
birtek bize degil ...

evlilik konusu biraz derin bir mevzu:)

ben paraplajı hastasıyım 10 senedır
1,5 yıldır evlıyım benımde bakış açım çok farklı ıdı evliliğe evlilik konusunda çok araştırdım çok muhabettım oldu evlı kişilerle ve tavsıyelerden fazlasıyla ıstıfade ettım . daha sonra evliliğe karar verdım
nasıp oldu eşimle tanıştık görüştük durumumu rahatsızlığımı en ınce ayrıntısına kadar eşime anlattım hata bu durumdan dahada kötü olabıleceğimi ifade ettim eşimin herhangı bır rahatsızlığı yok
yanlız benım ıkı krıterım oldu eşimi secımımde bir sağlam karekter iki ınanc çok şükür eşim bu özelıklere sahıptı ve mevcut durumu daha once anlatığım için çok şükür hiç bir sorun çıkmadı çok şükür bırde bebek ıstıyoruz bakalım nasıp kısmet:)
demem o kı evlilik guzel şey senı senden başka bır düşünenın olması kadar daha daha guzel bir şey varmı

tabi sonuç itibari ile evlilik kısmet işidir buna ınanıyorum ha deyınce olmuyor vesselam :)

Evlilik olur herhalde de nasip işi diyorlar ya biraz o biraz da başkalarına kabullendirmenin dışında ailene kabullendirmen gerekiyor.
Benim bir adayım var çok şükür de hem onun hem benim ailem belli etmemeye çalışsalar da olmazlarını gözümüze sokmaya uğraşıyorlar. Umarım senin karşına çıkan kişinin ailesi ve senin ailen yanında olur da çevren ne derse desin onlar vızzzzz geliyor. Allah hepimize kolaylık ve bol bol bol sabır versin:)
(AMİN)

geçmiş olsun öncelikle...
karamsar baktığın sürece ve isyan ettiğin sürece hayattan bişi bekleme..
sen kendine inan ve allahtan iste...
kaderinde varsa saten o evliliği yaşıcaksın....allah hayırlısını nasip etsin :!:

Ben seni cani gonulden kutluyorum ... esin icin ayri parantez acmakta
fayda var cesaretli yurekli en onemlisi insani degerleri uzerinde tasiyor
olmasi ... insan olmak cok onemli insan var insan yer insan var insan
yakar... birde insan var gercekten insandir... esini ve seni tekrar kutluyorum gostermis oldugunuz bu yureklilik herkese ornek olsun ...

teşekür ederim sn kuzey

bütün mesle konuyu çok yonlu ele alıp doğru hareket etmekve herşeyi açık ve net şekilde konuşmak yoksa aile baskısı cevre baskısı ne kadar olursa olsun kişiler doğru kişiyi bulduktan sonra gerisinin hiç bir ehemıyetı kalmıyor diğer unsurların

darısı bekarların başına inşallah

meraba yeter artık.
seni çok iyi anlıyorum bende senin gibi düşünüyodum.ben koltuk deynekleriyle yürüyorum evleneceğim insan benden dans etmek ister ne biliyim el ele yürümek ister bunlarla nasıl başederim diyordum ama eğer karşındaki insan seni gerçekten seviyosa merak etme sorun olmaz. bak ben sağlıklı bi insanla evliyim iki yılım bitti ve birde kızım var bana yapamadıklarımı hiç sorun etmedi ağzına bile almadı.Allah ıma bin şükür çok mutluyum
sende Allah ıma güven rabbim hep hakkımızda hayırlısını versin inşallah

Buyurun size bir ornek daha (zülalim) tebrikler mutlulugun daim olsun ...
eslerden biri engellide olabilir... bir kas hastasi bacagi kissa yada
gozleri gormeyen biri ilede olabilir ... beyinlerimiz engelsizdir onemli
olanda bu... hayata dar pencereden bakabilirsin bu kisiye kalmis birsey
sunu unutmayalim beyin sonsuz bir sekilde ozgurdur ...

TEKRAR TEBRIKLER SIZIN GIBI ORNEKLERDE VAR KARAMSARLARA
DUYURULUR ..

yanlis anlasilmasin
her egnel degil sozum
eger saglam biri olsaydim
isitme engelliyle asla asla evlenmezdim :D

teşekkür ederim kuzey.
bu dünyada ki en güzel şey sevgi onsuz olmuyor bunu anladım ben. eskiden dışarı çıkmazdım insanlardan çekinirdim ama şimdi hiç umrumda olmuyo bakışları bazen eşimle gezerken bakanlara deynekle çelme takasım geliyo o ayrı ama mutluyum Allah ım hepimize çokçokçok mutluluk versin.bu dünya sınav bunuda unutmayalım Allah ım sabırlar versin ve düşüncelerimizi kafamızdan atıp hayata tutunmak için güç versin

slm

öncelikle geçmiş olsun. hayatta insanın başına herşey gelebilir.bu benim başıma neden geldi diye de hiç bir zaman düşünmeyin.çünkü rabbim böyle istemişse vardır bir hikmeti.belki bu kazayı geçirmeseydiniz sağlıklı bir insan olsaydınız şükretmeyi bilmiyecektiniz alnınız secde yüzü görmeyecekti. birgün şu fani dünyadaki herşey bizi unutacak rabbimizle başbaşa kalacağız.Ölmek istemişsin istersen nefes al ve 3 dakika tut içinde. Ya da ver nefesini ve 3 dk. nefes alma. Belki klasik olacak ama hayat her şeye rağmen çok güzel. Lütfen bu cümleyi basmakalıp zannetme. Anlamının derinliklerine in.
Elbette bir gün, biri bizi bulacak ve Rabbimden kalan o gerçek aşkı onunla yaşayacağız. Buna inan ve sabret. Çünkü Allah sabredenleri sever ve er geç onları mükâfatlandırır.
bu dünyada hepimiz bir imtihandan geçiyoruz.birininki kanser, diğerininki görememek, birininki zenginlik, diğerininki fakirlik Ne olmuş yürüyemiyorsak ne olmuş birileri sana âşık olmayacaksa? Dünyanın sonu mu? Unutma burada verilmeyenler, ötede verilecek sana da, bana Belki omuzlarımızda bir yük ama sabredersek göreceğiz ardındaki güzellikleri

peygamber efendimiz ( sav )ne diyor malınız evlatlarınız bu dünyada sizi oyalayıcı şeyler. onun için rabbim evliliğide hakkınızda hayırlı ise versin.
allaha emanet olun
selam ve dua ile

yeter artık;yeter!

hep şikayet hep şikayet :D

kendi adıma konuşuyorum,
kendine acıyan,güvenmeyen hiç kimse ilgimi çekmez,çekmicekte inşallah.
kalpleri evirip çeviren allah sonuçta,sevgiyide nefretide koyar dilerse,kimbilir belki sen hiç tahmin bile edemeyeceğin kadar güzel bi kızla evlenirsin..ama yine mutlu olurmusun bilemem.

bizler nankörüz,çok çabuk unutuyoruz bize sunulanları,teşekkür etmeyi bilmiyoruz ve hep istiyoruz,sadece istiyoruz.

kaderini istersen dualarınla değiştirebilirsin..birde şikayeti bırakıp şükretmek gerek galiba :)

Evlilik olmaz gibi geliyor.

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.
Her şeyin mutlaka bir yeri ve zamanı vardır. Bu zamanları tayin eden ise şüphesiz bizi yaratan yüce Allah’tır. Bundan dolayı yeri ve zamanı gelince her şey olur. Umutsuzluğa kapılmaya hiç gerek yoktur.

Burada önemli olan Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişiyle bir evlilik yapmaktır. Hayatını paylaşacağın insanı iyi seçmek, onu iyi tanımak, kendini de ona her yönünle iyi tanıtarak, bir evlilik yapmak. En mantıklısı olur her halde. Elbette dört dörtlük bir kişiyi bulamazsın, zaten hangimiz dört dörtlük bir insanız ki; mutlaka insanların hataları olur. Eğer gerçekten ona karşı kalbinizde bir sevgi varsa, bu sevginiz karşılıkta bulmuşsa, asla saygıyı kaybetmeden sevgiyi devam ettirerek. Mutlu bir yuva kurabilirsiniz.

Ayrıca; mutlu bir evlilik kurmak herkesin hayalidir. Fakat insanlar evliliklerinde mutsuzda olabiliyorlar. Tabi bunun değişik, değişik sebepleri vardır. Bizimde mutlu bir evlilik kurmamız için her şey den evvel evlilik yapacağımız insanı tanıyarak onunla mutlu olup olamayacağımıza kendimiz karar vermeliyiz.

İnşallah herkesin kendi gönlüne göre, mutlu olabileceği insanı bulabilmesi, bu mutluluğu ise bir ömür boyu sürmesi için; Allah’ım herkesin gönlüne göre versin…

Üst Alt