Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evdeki huzursuzluğun yol açtığı sorunlar..? [Yaşam]

EsRaNaS

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
BEN EVDEKİ HUZURSUZLUKTAN BAHSETMEK İSTİYORUM.
BİR ENGELLİ ARKADAŞIM VAR VE EVDE HUZURSUZ YAŞIYOR.EV KALABALIK VE HERGÜN KAVGA TARTIŞMA ÇIKIYOR.ARKADAŞIM ARTIK İSYAN ETMEYE BAŞLADI VE SAĞLIĞINI ETKİLEDİĞİNİ SÖYLEDİ.BENDEN YARDIM İSTEDİ BENİMDE ELİMDEN BİŞEY GELMİYOR VE YARDIM ETMEZXSEMDE ARKADAŞIMIN SAĞLIĞI DAHADA KÖTÜYE GİDECEK BUNU FARKINDAYIM.ARTIK HUZUR İSTİYORUM DİYOR.SİZİNDE SAĞLIĞINIZI ETKİLEYECEK HUZURSUZLUKLAR VARSA YAZIN.

sağlık tabiki kolay kazanılan bir şey değildir ..hele ki insan iç dünyasında rahat ve mutlu değilse bu sağlığını daha da çabuk kaybetmesine neden olur... benim böyle bir dönemim olmuştu oklda kendimi mutsuz hisetmiştim ve buda sağlığımdan çok şeyler götürdü..

TAm benlik benimde sorunum aynı diyebilirim.

Düşünce farklılığı ya benim ailem çok basit bir şeyde bazen fikir ayrılığımız oluyor ve tartışmamız oluyor.Örnek vereyim size

Ben 3 yıldır hep sinemaya gitmek istemişim. Ve birgün sinemaya gitmek istediğimi söyledim.HAyır filan dediler.Ben sinema kapısına kadar gittim.SAdece fragmanlara baktığımı söylediğim için kızdılar bana ailem şimdi benim burda suçum yok ama bazen durduk yerde huzursuzluk çıkıyor.

SORUN EVİN İÇİNDE SEN NASIL YARDIM EDEBİLİRSİNKİİ?
iki tarafın anlayışlı olması gerekiyo biz engellilere biraz daha tolerans göstermeleri gerekk
ama bizde bunu istismar etmemeliyizz

EVDEKİ HUZUR ZENGİNLİK BUDUR :D

bende zaman zaman aılemle huzursuzluklar yasadm ama bunun nedenı sadece ben olmadım anne ve babamın ayrı olması babama duskunlugum ve zaman gectıkce babamın benden uzaklasması benı cok yıprattı onun hayatında sankı yokmusum gıbı davranması benı cok uzuyo

ev içinde mutlaka huzursuzluk olur ama bizim evde benimle ilgili bir sorun olmaz çünkü bizim evde hastalık var hasta yok.

berrinseckin, demekki bilinçli bir ailesiniz ne güzel

aile sorunlarında zaten dışardan yardım pek edilemez.sorun içerden çözülür yinede.
konumlarımızı bilmediğimiz için birbirimizin işlerinede hayatınada karışamayız bu yanlış işlerede sebep olabilir.

çok haklısınız aile içinde çözülen sorunlar daha sağlıklı olur ve kolay kolay tekrarlanmaz.

..

cevız kabugunu doldurmaz ama cıkıyo ısteee.......

evdeki huzur,her türlü sağlıgın kaynagı. insan evinde rahat ederse,sevildigini bilirse her türlü zorlugun üstesinden gelebilecek gücü buluyor kendinde.

dilerim herkesin mutlu,huzurlu bir ev yaşantısı olur.

maviseyyah

Bunun uzerine cok sey soylenebilinir ... saglikli bir birey icin sinemeya tiyatroya hali sahada top oynamaya gitmek cok zor degil... ya biz engelliler icin cok buyuk sorun ve icimizde kalan seyler bunlar... bir aile sen fragman seyrettin diye sana kizabiliyorsa ben bunun uzerine birsey demiyorum...

Üst Alt