Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde Bakım Maaşı’nın yattığı hesaptan banka her ay kesinti yapıyor. Bu yasal mı?

hakan09

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
evde bakım maşımdan her ay banka 5,7,9,tl kesinti yapılıyor. sizlerinde yapılıyor mu arkadaşlar? bu yasal mıdır

yok kesinti degil şöyle;
457 lira verilmesi gereken bakım maaşından banka atm si 7 lira ödeme yapmaz dolayısıyla 450 verir ve 7 lira önümüzdeki aya devreder ve önümüzdeki ay 457+7=464 olmasına ragmen 460 öder bu şekilde bir miktar para diger aya aktarılır kesilmesi söz konusu degil..

evet aynı dediginiz gibi 4 ,5,7,9,tl hesabımda kalıyor bir hafta,on gün sonra bakiye sıfır diyor her ay böle oluyor makbuz alıyorum ...... ücreti diye kesinti yazıyor.yaklaşık altı aydır hep kesinti yapılıyor sizlerinde böyle yapılıyormu?

bu dedigin konu ile cevabı maaş aldıgın ziraat bakasından yetkili bir kişiye sorabilirsin böyle bir kesinti söz konusu olamaz bence bir dilekçe ile yada birebir banka da yetkili birisiyle görüşüp böyle bir kesintinin neden oldugunu neye istinaden paranın kesilmiş oldugunu sorabilirsin ben ilk kez böyle bir kesinti duydum benim bulundugum şehirde böyle bir durum söz konusu degil..

Hesap işletim kesintisi olmasın diye bankamatik çıkarttık ama yine kesiyorlar.

Kimi şehirlerde kesmiyorlarmış.Bir fatura için otomatik ödeme talimatı verirsek belki kesmezler.

arkadaşlar benden de kesiliyordu hatta( - )eksiye bile düştü. sebebini bankaya sorduğumda eskiden kalan vergi borcum yüzünden hesaba bloke konulmuş azar azar kesiliyormuş. sosyal hizmetlerden yazı aldım bloke koyan banka şubesine ve vergi dairesine yazı gönderdim.

bence kesinti yapıyo evet küsüratlı vermiyo atm ler bikaçgün sonra bakıldığındada hesapta 0,00 yazıyo nasıl diğer aya aktarılıyo banka kendine aktarıyo galiba bize verirken bankanın kasasına dökülüyo bozukluklar :D galiba

küsüratları alışveriş yaparak harcayın ben öyle yapıyorum demokside çareler tükenmez :D:D:D:D

nacar;
Bankamatik kartı ile mi yapıyorsunuz alışverişi veya şakamı yaptınız?

evt bankamatk kartıyla alışveriş yapabiliyorsun şaka degl

evet yapılıyoda oda bahşiş olsun onlara demek çok ihtiyaçları var :)

Üst Alt