Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım aylığına ne kadar zam geldi?

burcu ilhan anla işta 528 yazacagına 428 yazmış arkadaş

kız burcu 577 alamayız asgari geçim indirimi düşülecek yani 530 civari alacagız.

2010 zam tutarı

S.h.ç.e.kurumundan bır abım benı yolda görunce ayak üstü sohbet ettık. Cok tartısılan evde bakım zammını sordum. Gülerek cevap verdi 20 lira arttı güle güle harcayın:) eh bereket versin ...

6oo lira olacağı soylenyısı bana pek gercekci gelmiyor zira aylık tutarı yönetmelikte asgari ücretle baglantılı.

s.a. arkadaşlar.
bu 600 hikayesine bu güne kadar bende pek inanamıştım ama fikrim değişti;
bu gün eşim shçek e banka hesap cüzdanını götürdü ve form doldurarak imza attırmışlar. şubat ayından itibaren maaşınızı alabilirsiniz demişler. ve miktarı konusunda net bir rakam vermemişler ama 600 civarı demişler, yani arkadaşlar bu 600 hikayesi bana sanki doğruymuş gibi geldi, siz ne dersiniz?

beklemekten başka çaremiz yok bekleyelim bakalım hele

arkadaşlar shcek genel müdürlügü sitesinden baktım bu şekilde olmuş

Evde bakım ücreti almak üzere müracaat eden özürlü yakınlarının gerekli belgeleri tamamlamalarının haricinde kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olduğu birey sayısına göre kişi başına düşen ortalama aylık gelir hesaplanmasında ve özürlü yakınlarına yapılacak aylık ödemelerde
01/01/2010-30/06/2010 dönemi için 522,33 TL,
01/07/2010-31/12/2010 dönemi için 544,90 TL net asgari ücret (asgari geçim indirimi çıkarılmış) esas alınacaktır.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

http://www.shcek.gov.tr/duyuru/ozurlu/2010NetAsgariUcretler.pdf

yok arkdaşlar evde bakım parası 600 ytl olacak dıyorlar

arkdaşlar 600 tl dediler buay 496 aldım hiç zam vermediler şubat ayında zam gelecekmi bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

slm arkadaşlar engelli aylıgına nekadar zam yapıldı haber olan var bakım aylıgı nekadar oldu xcvb

:) eses26 ben bu konu 26.06-2009, 10:14 tarihinde açmıştım farkındamısın:)

Arkadaşlar bakım ücreti şubat 2010 dan geçerli olmak üzere 521 TL olmuştur. Bilgilerinize.

arkadaşlar en güzeli şubat ayını beklemek lazım sabır bakalım nekadar zam gelecek bence en güzell,i de bu

NET BİLGİDİR. SOSYAL HİZMETLERİN ANA SAYFASINDAN ALINTIDIR:
asgari ücret hesabında
uygulanan %0 6’lık damga vergisi oranının %0 6,6’ya yükseltilmesi nedeniyle 01/01/2010-
30/06/2010 dönemi için 521,89 TL, 01/07/2010-31/12/2010 dönemi için 544,44 TL net asgari
ücret (asgari geçim indirimi çıkarılmış) esas alınacaktır

Olsun buna da şükür deyin arkadaşlar, unutmayın 4 yıl önce böyle bir ücret yoktu,

Aylığınızı alınca nereye gidiyoruz ıslatmaya :):):)

arkadasLar subat ayı maaşını aldım 520 ytL yatmıs ..herkese hyrLı olsun

Üst Alt