Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erken emeklilik hakkı kazansa da çalışmaya devam eden kimler var?

perseküsyon

Aktif Üye
Konular
89
Reaksiyonlar
173
Ben bu durumdayım :cool: Çalışmak iyi geliyor. Emeklilik bir kenarda dursun.Gücüm yettiği kadar devam edeceğim. Emeklilik düşünen herkesin hakkında hayırlısı olsun...

Bana verilen raporda kendi işlerini görecek güce sahip olmadığı, sürekli yardıma muhtaç olduğu gibi ibareler var.

Bu rapor doğrultusunda sanırım malulen emekli olabiliyorum.

1800 gün 10 yıl şartını karşılıyorum.

Vasi atandığı için elimi kolumu bağladılar.

Emekli olmayı şuan düşünmüyorum. Yaşım 35

Ancak son çare olarak başvuruda bulunacağım.

Vasim varken doğru düzgün iş arayamıyorum.
1,5 yıldır işsizim.

Biran önce iyileşip çalışma hayatına dönmeyi planlıyorum. Atak sonrası bilişsel yeti kaybım çok oldu. Çalışıp çalışamayacağımı da bilmiyorum.

Kısaca emekli olmak son çare ama benim durumumdaki bir kişiyede emekli olmaktan başka çare bırakmıyorlar

Ben 2011 Eylül ayında emekli oldum fakat.o yıl bu yıldan itibaren hem çalışıyorum hem emekli maaşı alıyorum.hayatta tek başıma yaşıyorum.esim colugum çocuğum yok.yine bile oyleyken zor idare ediyorum.arkadaslar siz siz olun calisabildiginiz kadar çalışın arkadaslar

4 yıl 6 ay 3 gün var emekliliğe emekliliğim gelse de devam etmeyi düşünüyorum. Ne zaman banka gönderir ya da o an ki şartlara bağlı olarak emekli olurum. Önceki hesaplarıma göre emekli olup çalışsam şu an ki maaşın aynısını alacağım ne gereği var.

@OturanBoğa

:cool::p Tabi ki hocam, emekli olunca aldığım maaş %54 oranında (yaklaşık) azalacak. Bütün günde evde odamda hayal kurarak yaşamaya devam edeceğim .

2022 ağustos ayında belediyeden emekli oldum.. sonrasında özel bir firmada çalışma hayatına devam ediyorum ..

@tb2nhf,

Çalışmaya devam edenler tayfası sanırım. 😁😁😁

Benim 5.760 günden 280 gün prim eksiğim var bakalım bu KASIM ayında dolacak.

@ayDÜNYAvazo sanırım siz emekli olmayı düşünüyorsunuz Aldıgınız maaşla yetinecekseniz ne güzel özgür olmak

@perseküsyon

13 yıllık memurum. 3 sene sonra emeklilik hakkım doğacak. Ben engelli memur emekliliğinden faydalanacağım.

@erbin
Doğrudur. 2004 ocakta atandım Toplamda yaklaşık 19 senedir çalışıyorum. emeklilik falan düşünmüyorum.

@tb2nhf
Özgürlükle ne alakası var ?

@tb2nhf
Aynen. Seninle aynı fikirdeyim

Daha öncede belirttiğim gibi hastalandığım için 1.5 yıldır işsizim.

Evli değil ve çocuğunuzda yoksa yapacağınız hiçbir şey olmuyor.

İş aslında sosyalleşmek için bir bahane oluyor. Ayrıca geliriniz olduğu için harcama özgürlüğü sunuyor.

Emekli olunca bunları kaybediyorsunuz. Eğer sosyal bir ortamınız yoksa yapacak hiçbirşeyiniz kalmıyor. Evde vakit geçmiyor.

şuan tek hayalim malulen emekli olmak
1800-1554=246 günüm var
10 yıl sigortalılık süresi tamam
hizmetli memurum meb de çalışıyorum
engelim şizofreni

@perseküsyon

Sen bir okulda memurdun. Çalıştığın okulda idarecilerinden hiç bahsetmiyorsun.

Son düzenleme:
@rosary
Benim Memurluktan Emeklilik Şartlarım:
16 TAM YIL 5.760 GÜNLE.
5434 Sayılı Kanuna Tabi olarak 280 gün eksiğim var benim.

Yani uzatmayacaksın? 😁

@rosary

Seni çok iyi anlıyorum. Çalışamayacak düzeydesin muhtemelen. Bende öyleyim. Hala bir umut iyileşirmiyim umdundayım.

10 yıl 2900 günüm var. Bu emeklilik için yeterli sanırım.

Ancak hastalığın çalışmaya başladıktan sonra çıkması gerekiyor.

Vasiliğimi kaldırır çalışabilirsin demezlerse emekli olmak için dilekçe vereceğim

@xdedahii

benim merak ettiğim çalışmaya başladıktan sonra yüzde 60 istiyor ya
memur olarak çalışmaya başladıktan sonramı yoksa ilk sigortalı olduktan sonra mı

@rosary

Ben biraz araştırdım. Hastalık tanının ilk çalışmaya başladıktan sonra konması gerekiyor.

İlk defa işe girdikten sonra şizofreni tanısı aldıysan sorun yok.

Yüzde 60 ağır yazması gerekiyor.
Benim raporumda başkasının yardımı olmadan kendi işini bile yapamaz gibi ibareler var.

ben yüzde 45 tedaviyle çalışabilir şeklinde rapor alarak memur oldum
malülen emekliliğe baş vurduğumda bunu yüzde 60 ve üzerine çekmek istiyorum
malülen emekli olabilirsem ne ala olamazsamda çalışmaya devam gittiği yere kadar
rabbim benim gibi ruhsal engellierin yardımcısı olsun

@rosary

Evet; malulen emeklilik için asgari %60 özür raporu lazım. Bunu siz de bilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Arkadaşlar herkes için hayırlısi olsun.ben 51 yaşındayım bekarım emekliyim ama calisiyorum.cunku çalışmak zorundayım hem ruhen hem bedenen rahat olmak istiyorum.ayrica SSK emeklisiyim 12 bin lira ile asla gecinemem.hem maddi yönden de calisabildigim kadar çalışmak istiyorum.Ne zamana kadar derseniz elden ayaktan cekilene kadar

Abicim hayat şartları hepimize zorluyor Zaman su gibi akıp gidiyor Yaşımız ilerliyor. Emeklilerin işi zor; Allah yardımcımız olsun

Mustafa ağabey, hangi şehirde yaşıyorsunuz ? Yakınınızda hısım, akraba vs kimse yok mu ? Yaşınız da biraz var. Şimdi emeklilik harici ne iş yapıyorsunuz? Eğer dediğiniz gibi kiracı isek, işimiz Allah'a kalmış.

@Mustafa 1972

Mustafa Bey yaşım 35 şuan çalışamıyorum. Vasi atandığı için işte bulamıyorum. Devlet zorunlu olarak emekliliğe sevk ediyor. Bu yaşta emekli olmaktan başka çare bırakmıyor.

O para ile geçinilmez ama şuan daha kötü duruma sokuyorlar. Çalışma imkanımı elimden alıyorlar banada başka seçenek kalmıyor.

En azından bir gelirim olsun diye emekli olmayı düşündürüyorlar.

Diğer türlü hiç gelirim yok 1.5 yıldır işte arayamadığım için evde yatıyorum.

Allahtan ailem var onların yanında kalıyorum

@perseküsyon

Maalesef şuan kimse yardımcı olmuyor. Hastalık süresince bütün arkadaşlarım uzaklaştı.

Kamu kurumunda sözleşmeli çalışıyordum. Tekrar işe dönebilir miyim? Diye dava açsam dedim. Sözleşmem hasta olduğum için uyumsuzluktan iptal edildi. Bir avukata sordum. Zaten kazanamazsın dedi. Vasin olduğu için hiç kazanamazsın dedi. Aslında iyi bir avukat benim sorunumu çözebilir diye düşünmüştüm.

Asıl sorun bu durumdayken iş arayamıyorum

Son düzenleme:
Üst Alt