Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Epilepsi hastasıyım, engelli araç sahibi olabilir miyim?

enderaktif

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
Küçükken geçirmiş olduğum epilepsi rahatsızlığımdan dolayı %65 özür oranım var. Normal şartlarda böyle bir şahıs araç kullanamaz.

Peki ben tabi % tutarmı bilmiyorum ama olursa eşimin kullanması durumunda ben bu araca sahip olabilir miyim?

Aklımda olupta cevap alamadığım bir soruyuda sizlerle paylaşmak isterim .Engelli aracı sahibi olabilmek için en az %90 rapor alman gerek diye bazı duyumlar aldım. Acaba %90 özürü olan kimse bir aracı nasıl kullanabilir?

Tesekkür ederim.

NOT: BU SİTEYE YENİ ÜYEYİM AMA ŞUNU BELİRTMEK İSTERİMKİ GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR SİTE. MUALLAKTAKİ TÜM SORULARIMA CEVAP ALABİLİYORUM. BUNUN İÇİN EVVELA SAYIN EDİTÖRE SONRA SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRLERİMİ BİR BORÇ BİLİRİM.

Vergi indirimli otomobil alamazsınız maalesef. Eğer kişi kendisi kullanamıyorsa, en az %90 raporu olmalı ki, onun adına 3. derece yakınları kullansın diye araç alabilsin.

Omurilik felçliler ayaklarını kullanamaz. Bu kişilere %90 ve üzerinde rapor verilir. Ve bu kişiler elle kumanda aparatlarıyla herkes gibi araç kullanabilirler...

Üst Alt