Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelsiz tv geliyormuş...

Faydasız kanalll!!!

Bir gün yolda yürürken biri seslendiğinde size, dönüp barkasınız; ben bakmam.
Biri size kızdığında, bağırdığında tepki verirsiniz; ben vermem…
Annecim benim için saatlerce uğraşıp kahvaltı hazırladığında, seslenirse bana; kılım bile kımıldamaz…
İnsanların söyledikleri sözleri, bağırışları, kavgaları, gülüşleri, sevgileri umursamam, tepki vermem, duymazdan gelirim.. Hayır aslında ben gerçekten duymam… Kiminiz sağır dersiniz bana, işitme engelli demek daha kibar olsa da…
Benim insanlarım sessiz çığlıklar atar, ben onların yüzüne bakmazsam duyamam çığlıklarını, benim hayatım da kimse kahkaha atmaz sadece gülümserler, ama neden gülümsediklerini çoğu zaman anlayamam..
Kuşlar sessizdir, rüzgar sessiz, annem bana mutfaktan seslenerek uyandıramaz beni, hiçbir baharı duyamam ben, sevgilim olsa da, sizin gibi söylediği güzel sözlerden etkilenemem. Ses tonu bana hiçbir şey ifade etmez çünkü benim hayatımda şu kulağımdaki çınlamadan başka ses yoktur.
İstanbul’u dinleyemem gözlerim kapalı, kapatırsam gözlerimi, hayatın bitmiş olması korkutur beni… Tek hazinem gözlerimdir benim. Görmeyenlere üzülürüm, ne kadar şanslı olduğumu da bilirim.
O aşkla izlediğiniz dizilerdeki karakterin arkasını dönüp giderken ne söylediği hep bir sırdır benim için, oda da herkes gülerken boş boş bakmaktan utanır gülümserim anlamsızca…
Elimi hopörlere dayayıp temposunu bildiğim müziklerin sözlerini anlayamam, altta yazmadıkça…
Duymazdan gelirim J, hayır aslında ben gerçekten duymam…
Hayat zor, kimi zaman anlamsız, kimi zaman imkansız, biri benim için imkansızı başarmış…
Engelsiz TV artık tüm filmleri, dizileri, klipleri alt yazılı verecekmiş… Ve belki bir gün bende engelsiz.tv’de yayınlanan eğitimler sayesinde size bir şiir okuyabilirim, hiçbir zaman duymadığım ve duymayacağım sesimi size duyurabilirim…
Bu akşam herkes uyuduğunda beş dakika televizyonun sesini kısın ve hadi anlamaya çalışın bir şeyleri… Sizce buna kaç dakika dayanabilirsiniz? Evet, benim için bir ömür…
“Empati hayatı güzelleştirir, sıra sizinkinde…”

bu projenin yapimcisini taniyorum kendisi arkadaşim olur

dEMEK ARKADAŞIN :)

Bu kanalın yapımcısı Kelebekk zaten... Daha doğrusu sahibi...

engelsiz tvnin açılışı şubata ertelendi arkadaşlar

Hayırlı olsun.

Mickey yine fena çuvalladı :D:D ama takmaz adam o :D

Hayırlı olsun.
İnşaallah bir aksilik çıkmadan yayın başlar.

kelebeğim sen çok daha güzel işler başaracaksın ilerde bunlar daha başlangıç :) iyi ki tanımışım seni canım arkadaşım :)

Kelebek,ne kadar güzel ve edebi bir şekilde dile getirmişsin duygularını...
Başarılı olman temennisiyle.

ya serkanabi sende her firsatta bana laf atiyorsun hayirdir:D merak etme çuvallamam bben şimdi sana onaylatacam arkadaşi olduğumu

kelebek gülümsemiş ne demek bu sen bunu saymazsin
duygu onaylarmısın lütfen arkadaş oldugumuzu serkanabi'ye;)

Engel! Siz TV" yayın hayatına başlıyor

Engelliler Yaşam Merkezi Derneği, Dünyada bir ilke imza atarak, "Engel! Siz TV"yi kurdu.
Engelliler Yaşam Merkezi Derneği, Dünyada bir ilke imza atarak, “Engel! Siz TV”yi kurdu. Tüm engelliler ile yakınlarına yönelik olarak kurulan kanal, “Engel Olma” sloganıyla Şubat ayı sonunda yayın hayatına merhaba diyecek.
Engelliler Yaşam Merkezi Derneğin Basın Sözcüsü Burcu Yağış, yaptığı açıklamada, dernek bünyesinde “Engel! Siz TV” isminde bir televizyon kanalı kurulduğunu, böyle bir kanalın dünyada ve Türkiye’de ilk olacağını ifade etti. Yağış, “Engel Olma” sloganıyla Şubat ayı sonuna kadar yayın hayatına başlayacak olan ’Engel! Siz TV’, bundan böyle tüm engellilerin ve ailelerinin engelsiz yer alabilecekleri bir platform olacak” dedi. Kanalın engelli vatandaşların dertlerinin, sorunlarının, problemlerinin çözümünde etkili olacağını belirten Yağış, tüm izleyicileri ekran başına çekmeyi amaçlayan kanalın, spordan sanata, müzik-eğlenceden yarışmalara, haberden açık oturuma kadar farklı alanlarda da kamuoyunun beğenisine sunulacağını söyledi. Kanalın, TURKSAT 12015 frekanstan ve çok yakında D-Smart, Digiturk ayrıca internetten de canlı izlenebileceğini dile getiren Yağış, “Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak, yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, yeni girişimleri teşvik etmek, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek, sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlamak, ’Engel!siz TV’nin ana hedeflerini oluşturuyor” dedi.
“Engel!Siz TV”nin bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçtiği vurgulayan Yağış, açıklamasında şunları kaydetti:
“TV programlarımızla hedef kitlenin çok geniş ve yaygın olmasını sağlamak, doğru hedef kitleyi tespit ederek değerleri öne çıkarmak, TV seyircisinin eğilimini yönlendirmek, bunları yaparken sosyal sorumluluklar ile birlikte kültürümüze katkıda bulunmak, toplumsal bilincin oluşmasını sağlayabilmek, tüm izleyicilerin yaşam dünyasına katkıda bulunmak engelsiz TV’nin öncelikleridir.”
Yağış, öte yandan Türkiye’de kayıtlı 9 milyon engelli olduğunu, hatırlatarak, “Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 13.45’i engelli, ailelerini de hesaplarsanız bu konu ülkenin 3/1’ni ilgilendirir” dedi.

Milliyet

Engel! Siz TV'nin hedefleri güzel. Umarım gerçekten yararlı olur. Hayırlı olsun.

Engel! Siz TV" yayın hayatına başlıyor

Hayırlı uğurlu olsun Engelli Camiasına
Engelliler Yaşam Merkezi Derneği, Dünyada bir ilke imza atarak, “Engel! Siz TV”yi kurdu. Tüm engelliler ile yakınlarına yönelik olarak kurulan kanal, “Engel Olma” sloganıyla Şubat ayı sonunda yayın hayatına merhaba diyecek.

Engelliler Yaşam Merkezi Derneğin Basın Sözcüsü Burcu Yağış, yaptığı açıklamada, dernek bünyesinde “Engel! Siz TV” isminde bir televizyon kanalı kurulduğunu, böyle bir kanalın dünyada ve Türkiye’de ilk olacağını ifade etti. Yağış, “Engel Olma” sloganıyla Şubat ayı sonuna kadar yayın hayatına başlayacak olan ’Engel! Siz TV’, bundan böyle tüm engellilerin ve ailelerinin engelsiz yer alabilecekleri bir platform olacak” dedi. Kanalın engelli vatandaşların dertlerinin, sorunlarının, problemlerinin çözümünde etkili olacağını belirten Yağış, tüm izleyicileri ekran başına çekmeyi amaçlayan kanalın, spordan sanata, müzik-eğlenceden yarışmalara, haberden açık oturuma kadar farklı alanlarda da kamuoyunun beğenisine sunulacağını söyledi. Kanalın, TURKSAT 12015 frekanstan ve çok yakında D-Smart, Digiturk ayrıca internetten de canlı izlenebileceğini dile getiren Yağış, “Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak, yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, yeni girişimleri teşvik etmek, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek, sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlamak, ’Engel!siz TV’nin ana hedeflerini oluşturuyor” dedi.

“Engel!Siz TV”nin bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçtiği vurgulayan Yağış, açıklamasında şunları kaydetti:

“TV programlarımızla hedef kitlenin çok geniş ve yaygın olmasını sağlamak, doğru hedef kitleyi tespit ederek değerleri öne çıkarmak, TV seyircisinin eğilimini yönlendirmek, bunları yaparken sosyal sorumluluklar ile birlikte kültürümüze katkıda bulunmak, toplumsal bilincin oluşmasını sağlayabilmek, tüm izleyicilerin yaşam dünyasına katkıda bulunmak engelsiz TV’nin öncelikleridir.”

Yağış, öte yandan Türkiye’de kayıtlı 9 milyon engelli olduğunu, hatırlatarak, “Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 13.45’i engelli, ailelerini de hesaplarsanız bu konu ülkenin 3/1’ni ilgilendirir” dedi.

Hayırlı olsun herkese faydalı olmasını dilerim:)

Engelli bir birey olarak beni toplumun dışında gören,benim farklılığımı sorunlarımı herkesin izlediği kanallar yerine bize özel bir kanal kurarak duyurmaya,tartışmaya çalışan bir anlayışı nedense bana karşı yapılan ciddi bir ayrım olarak görüyorum ve inanın çok üzücü geldi bana bu durum,ben izlemeyeceğim böyle bir kanalı çünkü ben bu toplumun kabullenilmesi gereken bir vatandaşıyım,ayrılması gereken değil !!!

Kesinlikle minerva arkadaşımla aynı fikirdeyim,kanalı ayırmak ilgi alaka vesilesi olamaz çok saçma davranıştır...:eek:

Ötekileştirmedir açıkca...

yeterince engelliler izole olmus durumda,toplum icinde yer acmak en onemlisi.
Alisamiyen stadinda bir goruntu binlerce insan sarki soyluyor asagida tek basina bir cocuk sandalyesinde mac seyrediyor !!! bu kimin ayibi,kimin adaletsizligi,kimin dusuncesizligi sinifta kalan sadece gorevliler degil toplum bir butun olarak sinifta kaliyor. Neden tv'de eglence programlarinda engelliler olmaz bir yerlerde gorunmezler. Engelliler bastiracak uygun hale getirin sinemayi,tiyatroyu,stadlari sosyal aktive gosterilecek yerleri engelliye uygun yapin, yasada eksikmi var halledin sayin milletvekilleri gobek baglayacaginiza engellinin onundeki engelleri kaldirin ... Tv acalim,parti kuralim herseyi biz yapalim hayir gorsunler bizi hayatin her alaninda...

Tv kuranlara basarilar bu onemli bir olay ama eksik bana gore, Okan bayulgene sesleniyorum isitme engellileri konustun seni tebrik ediyoruz duyarliligini seviyoruz ama en azindan ayda bir isaret dilini anlayan birini koyun diskoya, tekerlekli sandalyeler icin yer acin ama oyle ayri yerlerde degil orada oturan genclerin yaninda,sayin spor klubu yoneticileri yeni yapilacak stadlarda engelli ile engelsiz yan yana otursun ...

Adana da kurmuşlardı bir parti sonu ne oldu bilmem :D

öncelikle engelli arkadaşlarıma hayırlı olsun.ardından da engelsiz engellilere duyarlılığı aşılaması dileği ile...

Umarım, kapkara tabloyu pembeye boyamak isteyenlere ve memlekete pembe gözlükle bakıp " bu ülkede güzel şeylerde oluyor yahu" diyen insanların beyin ekranları da geniş olur ki engelsiz engelli, çengelköylü engelli gibi cümlelerle savunamayacakları cümlelerin arkasına saldırgan bir biçemle saklanmazlar.

Üst Alt