Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

'Engelsiz ODTÜ' işbaşında!..

Evren

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
1
[size=7]Engelsiz ODTÜ Topluluğu[/size]

Hedeflerimiz
Engelli öğrenciler için uygun alternatifler üretmek,
Üniversite çalışanlarını ve öğrencileri engelli öğrencilerin ihtiyaçları hakkında bilgilendirmek,
Engelli öğrencilere kullanım ve yaşama kolaylığı sağlayan binalar ve çevre yaratılması,
İnsanların bilgi ve katılım düzeyini arttırmak

Engelsiz ODTÜ nereden yardım alıyor?
Şimdiye kadar hiçbir yerden herhangi bir destek görmedik. Bizi bu noktaya getiren tamamen iyi niyet, özveri ve kişisel ilgidir.

Önünüzdeki en büyük engel nedir?
Ne para ne de kurallar. "Değişimin önündeki temel engel kendimizde, yaklaşımımızda, korkularımızda, insanları ciddiye almama eğilimimizde ve başarısız olduklarında karşılaştıkları zorlukları ve hayal kırıklarını bakmamızdadır." P.Mittler, 2000

Ben ne yapabilirim?
Hemen şu anda çevrendeki insanlarla ve kendi yaklaşımınla başlayabilirsin.

Ne zaman başlayabilirim?
Hemen şimdi ne yapabileceğini belirleyerek başlayabilirsin. Kotarabileceğin küçük adımlarla başlarsan kısa zamanda ilerlemeni göreceksin.

Bu iş ne zaman bitecek?
Toplumun bütün kesimlerinde aktif olanların %12'si engelli olduğunda.

Koordinatör: Claire Ozel, clairmetu.edu.tr.
Komite Üyeleri: Deniz Aydemir, Berna Cibik, Ergun Kaplan, Elanur Tunc
Fakülte Danışmanları: Güncel liste için Clarie ile bağlantıya geçin
Danışman: Sibel Yargici
Kütüphane görevlisi: Cevat Guven

AMACIMIZ
*ODTÜ’de okuyan tüm engelli örgencilere eğitim, sosyal ve kültürel alanda destek olmaktır.
*Gerek üniversitede gerek dışarıda,engellilere karşı var olan önyargıları yıkmak ve toplumsal

duyarlılıkları artırmaktır.

www.engelsiz.metu.edu.tr
Claire ÖZEL
Engelsiz Yaşam Koordinatörü
Tel: 210 41 48
E-Mail: clair@metu.edu.tr

başarılar diliyorum sizlere...gerçekten universitelerde sizlere çok iş duşuyor...kolay gelsin sizlere..başarılar diliyorum..
not:sitedeki dilde turkçe karaktarler çıkmıyor.okuması zor oluyor...bunu da ayarlarsanız seviniriz.

siteyı guncelleyen arkadasımız pakıstan da oldugu ıcın bır sure boyle..

ÖZÜR DİLERİZ

ne özru...sorun değil.oyle de okumaya çalışırız.her sorun boyle basit olsun diyelim:)

ODTÜ, herkesin üniversitelerden eşit şekilde yararlanabilmesi için çaba sarfeden bildiğim tek topluluk. Katkısı bulunanlara çok çok teşekkürler.

Emeği geçen herkese bende teşekkürlerimi sunuyorum.Çok güzel bir iş yapıyorsunuz arkadaşlar.
Bütün alkışlar sizlere....

Üniversiteler içindeki en aktif engelliler topluluğu.
Gerçekten çok iyi. bu grupta olduğum için çok mutluyum.

Çalışmalaranızda başarılar diliyorum arkadaşlar
kolay gelsin sizlere
gurur duyuyorum sizin gibi böyle çalşmalar yapan insanlar gördükçe
sevgiler

Üst Alt