Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellinin aşkı diyelim...

yağmuradam82 öyle deme ama :(
sen gerçekten onu seviyorsan ona kıyamazdın zaten..
tamam ilk teklifini kabul etseydi..
ee sonra??
bir süre birşeyler paylaşacaksınız.. alışacaksınız..
yine kaçınılmaz son..
ona yine kıyamazdın..
şimdi beddua etsen ne olacak?
ki beddualar insanın kendisine döner..
hem ona birşey olsa sen mutlumu olacaksın?
bırak kiminle olursa olsun.. onun mutlu olduğunu hisset,gör,bil..
bunlar senin için birşeyler ifade etsin..

yav kardeşim Allah ve mantık için söylemek gerekirse şöyle bi düşünüyorumda sağlıklı biri olsam engelli birine aşık olmam he kader şans kısmet milyonda bir ihtimal belki ama dediğim gibi çok zor...engelli olarak bakıyorum konuya aşk bu olabilir tabi neden olmasın sevince samanlık seyran olurmuş engelliysek sağlıklı birini seçme aşık olma gibi bi lüksümüz yok kardeşim engelin aşkada engel ancak sağlıklı insan seni seçerse sen ancak ona aşık olabilirsin ne demişler davul bile dengi denğine engelli evliliklerinde hepsinin aşktan olduğunu düşünen yine yanılır dedikya davul bile dengi dengini bana kim varacak onu kim alacak körler sağırlar birbirini ağırlar bize bizden başka çare olmaz bizim derdimizi sağlıklı insanlar anlamaz...

Meczub;
beddua etmiyorum sadece allah ın adaletine sığınmak o başka bişe değil

KKELEBEKK;
haklısınız çoğu yerde ama bilemiyorum beddua etmiyorum yorumunuz için teşekkürler

xxxman;
o zaman size şunu söylim keşke oda engelli olsaydı dediğim çok oldu ama bence öyle daha zor yaaaa

phantom120;

şöyle bir durum var sağlam insanların hata yapma lüksü var onlar evlenebilir olmadı ayrılabilir. ama çevrenin bize bakışı açısından bizim öyle bir lüksümüz yok... biz evlenir de olmadı anlaşamadık dersek etrafımızda bize bir tek kul demez ki biz demedik mi olmayacağı belliydi vs. vs. vs.

Love;
Hatırlasanız demiştimki, keşke her evde bir engelli olsa diye. O zaman bütün herşey engellilere uygun yapılırdı ve herkes engelleri çok rahat anlayabilirlerdi, sıfıra yakın sıkıntı olurdu. Şimdi insanların merhametine bakıyor maalesef.

Mami Junior;

Öyle de diyemem her evde bir engelli olsun demek insafsızca olur biraz biz çektik onlar da çeksin beni anlaması için şunu da yaşasın demek hiç doğru gelmiyor bana. Rabbim ıslah etsin, bizi iyi insanlarla karşılaştırsın diyebilirim ...

Love;

Ama bu düşüncede yanlış her engelliyi problem gibi görüyosunuz o zaman, bizim böyle düşünmemiz karşı tarafında böyle düşünmesini kaçınılmaz kılıyor. En başta dedim ya, herşey engellere göre düzenlenicek ve şu an sorun olarak gördüğünüz çok şey sorun olmaktan çıkıcak. Aslında ben ne desem boş , imtihan dünyası işte. Rabbim kazananlardan eylesin bizi, insanlara ne kadar sitem etsemde boş...

Engellinin çilesi ölünce biter...

nerde boynu bükük bir engelli görsen
hor görme kimbilir ne derdi vardır.
O garip halinde ne sırlar gizli
onu bu hallere bir koyan vardır
Belki benim gibi sevdiği vardır.
ümitsiz bir aşkın esiri oldun
aradın hatayı kendinde buldun
ne soylesem gönül dinlemez
deli gibi seven yine sen oldun

suç birazda sende arkadaş. kız seni kırmamak için ılımlı davranmış. sen ise ne hayallere dalmışsın. peki onunla konuşmak dışında ne paylaştın ? sinemaya gittin mi, dolaştın mı, cafeye gidebildin mi, evine bırakabildin mi? sen onu güzel diye sevdin tercih ettin. peki sen ona ne verebilecektin, seni ne için tercih edecekti. ben de oi hastasıyım. seni anlıyorum. bende senin hatana düşüyodum az kalsın. ama gerçekleri kabul etmek gerek. bizim hastalığımız diğer engellere benzemiyor. hayatımızı yardımsız sürdürmemiz zor. kimse yardıma muhtaç birine aşık olmaz. ancak acıma duygusundan kaynaklı belki sevebilir.

phantom120;

Mesele sizinle anlaşmak değil sen de haklısın bende :) bulunduğumuz çevreyle, yaşadıklarımızla durumu değerlendirmek lazım. Bir taraftan haklısın sağlam+özürlü evlilikleri birbirini tamamlamaları açısından doğru olabilir ama bir taraftan da işin içinde sadece eşler yok aileler çevreleri var. Burada şunu gördüm biten engelli evliliklerinin bir çoğu ailelerin işlere karışmasından. Bak benimki başlamadı bile aileler yüzünden ...

bence kızın yaptığı yanlış madem ileriye dönük düşünmüyosun neden oyalıyosun karşındakini neyse
boşver arkadaşım o seçimini yapmış sen üzülme giden gitmştir kalan değil giden kaybetmiştir
giden gitmiştir giden zaten hiç sevmemiştir kalan gideni değil giden kalanı kaybetmiştir
tekerleme gibi oldu biraz ama idare edin artık:)

Üst Alt