Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilere uygun turlar düzenlemek amacındayız

TurTurkey

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar.

Ben Tur Turkey | Tur Operatörlüğü'nün Editörüyüm.
Bugüne kadar internet sitemde xxxx sürekli yurtiçi yurtdışı ve farklı alanlarda turlar düzenlemeye çalıştık. bugün iletişim maillerimden bir tanesine engelli vatandaşlar için de turlar düzenler misiniz? diye bir soru geldi ve ben internette araştırmaya başladım. bu forumda turizm adına katılımın fazla olduğunu farkettim. ve araştırmalarım sonucunda gerek bizim düzenleme imkanımız olan gerekse de bağlı olduğumuz acentelerin turlarını siteme ekleyeceğim, ordan takip edebilirsiniz.
düzenleyeceğimiz turların katılım oranına göre sizin de kendi turunuzu düzenleme şansınız olabilir. tabi bunların tamamı biraz zaman alabilir. bu konudaki duyarlılığınıza güveniyoruz.

önemli olan bu konuda bir adım atmaktır. inşallah biz bu adımı atmış oluruz. hepinize selam ederim..

Mimari ve ulaşım koşulları engellilere de uygun şekilde planlanan turlar çok güzel olur tabii ki.
Eminim bu koşullarda planlanan turlarınızı merakla bekleyen binlerce kişi olacaktır...

zaman içerisinde hepsinin olacağını ümit ediyoruz. araştırma ve bilgi sonuçları umarım bizi iyi yerlere götürür..

Merhaba

Sitenizi gayet güzel hazırlanmış tebrik ederim yanlız TURSAB'a üyeliğiniz varmı diye soracaktım. Malum sitemizde de okumuşsunuzdur. Ayrıca adres ve telefon bilgileriniz sitede yayınlanmamış.

teşekkürler

biz doğrudan tur düzenleyen bir acenta değiliz. en azından şimdilik düzenlemiyoruz. (bu tur planlayamayacağımız anlamına gelmez. planladığımız turları acentelerle paylaşır katılıma göre aktif hale getiririz..)o nedenle tursab a üyeliğimiz yok. biz tur ve tatil seçeneklerini insanların taleplerine göre araştırıp (geçici bir süre için)sanal ortamda yayınlayan bir operatörlüğüz. (TURSAB belgesi alındığında aktif olarak operasyonlar düzenlenecektir.) tercih edilen turlar için taleplerde ise turu düzenleyen bağlantılı acentalarımıza iletiyoruz. site müdavimleri arasında düzenlediğimiz ufak turlar ya da toplantılar elbette oluyor ama bunları normal tur dışında sayıyoruz. sitede yayınlanan turlarda müşterilerimize seyehat güvenlik sigortasından fatura işlemlerine kadar her türlü yasal hak verilmektedir. çünkü işbirliği yaptığımız acentaların tamamı A Grubu seyehat acentasıdır.
(Sitemizin "Hakkımızda" kısmına göz atmanızı tavsiye ediyoruz..)

merak ettikleriniz olursa veya sohbet etmek isterseniz bensia_@msn.com msn adresinden ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

Sitede bir grup arkadaşımız özellikle yurt dışı tur konusunda meraklı. Bu konuda -tekerlekli sandalyeye de uygun- seçenekleri paylaşırsanız çok güzel olur. Hatta, 'Engelliler için yurt dışı tur seçenekleri' konulu yeni bir başlık açarsanız daha görünür olacaktır...

arkadaşlar turlar konusunda msn adresinden benimle irtibata geçerseniz memnun olurum. çünkü yapacağımız turlar kapalı gruplar halinde olabilir. bu konuda bir iki acenta ile irtibattayım şu anda. bensia_@msn.com msn adresinden bana ulaşabilirsiniz.

arkadaşlar yurtdışı ya da yurtiçi turlar düzenleme konusunda A Grubu bir seyehat acentası ile prensipte anlaştık. tur programını biz yapacağız..tarihi vereceğiz. bir grup oluşturacağız ve kapalı grup olarak bu tura katılacağız.. sizce nasıl?

Günübirlik tur düzenlenirse çok güzel olur. Burdan seçenekleride görmek isteriz.

arkadaşlar bu seçeneği herkese bırakırsak herkesn isteği farklı olacaktır. siz birbirinizi daha iyi tanıyan insanlarsınız bir grup oluşturun ve gitmek istediğiniz yurtiçi yurtdışı ya da günübirlik turu söyleyin organizasyonu yapalım. bizim sunduğumuz seçeneklerden çok sizin istedikleriniz önemli. o nedenle her insanın isteği farklı olacağından bir birlik halinde olursa daha iyi olur kanaatindeyim..

Bir organizasyon yapılacaksa bence ilk olarak Çanakkale'ye Şehitliklere bir gezi düzenleyin. Sağlamı, sakatı, küçüğü, büyüğü ile her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının mutlaka görmesi gereken bir mekan.

İletişim adresine erişim olanaksız olup, yeniden belitirmisiniz?

bende engelilier için yani benim yürüme hızıma uygun tur arıyorum uzun süredir...eskiden yürüyebiliyordum ama artık turların hızına yetişemiyorum ve çok ama çok üzülüyorum...gezip görmek istediğim bir çok yer var..ama nasıl gezeceğim...yoksa akülü bir araba kiralanabi,liyormu...tur sırasında kullanabilsem ama bu kez o arabayıda her yerde sürebilirmiyim yada bir binanın içine gireceğim sırada dışarıda bırakabilirmiyim..aklımda bir yığın soru var...bana bu konuda bilgisi ve deneyimi olanların bilgi vermesi beni çok sevindirecektir...inanın üstümden büyük bir yük kalkacak..ne soru olsa kafamda , bana cevap verecek hiç kimseyi bulamuyorum..buna tüm tur acentaları da dahil..yabancıların her türlü engellisi gezebiliyor..biz neden gezemiyoruz..??? sonsuz tsklerimle..dilek

Bazı başlıkları güncelleyip nerden nereye gelmişiz görmek lazım diye düşünüyorum.Engelliler olarak gezmek görmek bizimde hakkımız ve yıl 2016, ümit ediyorum ki olumlu gelişmeler kaydetmişizdir ??

Hatice arkadaşım çok güzel yazmışsın bu gün şöyle bir başlıklara baktım bu gezi ve tur organizasyonu ta 2008 den kalmış seninde deyindiğin gibi yıl 2016 bu gün bununla ilgili ne gibi bir gelişme olmuş biraz da onlardan bahsedelim sayın editör bu iş biraz da size bakıyor, sayın editör epeydir hiç bir etkinlik haberleri duymuyoruz.

Üst Alt