Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilere uygun otobüslerinin saat ve durak yerlerini nereden öğrenebilirim? [Soru]

Konular
17
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaslar...
daha önce de soruldu bu soru sanırım, ama ben bulamadım bir türlü... sunu öğrenmek istiyordum: acaba sadece engellilere uygun otobüslerin saatlerini ve duraklarını bildiren bir listeye ulasabilir miyiz?
bu konuda belediyeye sorsam yanıt alabilir miyim, ne dersiniz?
cünkü her seyde oldugu gibi diğer insanlar 5-10 dakika beklerken otobüsü ben ve eminim benim gibi tekerlekli sandalyede hayatını devam ettiren arkadaslarım cok uzun zaman bu otobüsleri beklemek zorunda kalıyor...
bu konuda bilgisi olan var mı

Belediyeye yazılı olarak sorun. Hatta sormak da değil, "şu adreste oturuyorum, şu güzergahı sık sık kullanmam gerekiyor. Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyorum" gibi bir şeyler de eklemelisin.
Eğer istediğin değişikliği yapmazlarsa, bir daha yaz. Yapmazlarsa bir daha yaz... Yapana kadar...

belediye ye gerekli dilekçe ile başvur ama senin oturdugun güzergahtan geçirmeleri mümkün olmaya bilir istikamet degiştirmek hayli zor olur bülentin dedigi gibi sürekli taciz et umarım senin adına olumlu sonuçlanır..

olmazsa belediye başkanlıgına aday olacagım de yada rakipleri desteklerim de belki bi kıyak geçerler :) :)

iett'ye mail atmıstım...size söylediklerimin aynısını oraya da yazdım söyle bir cevap geldi: Sn yolcumuz; Engelli yolcularımızın rahatlıkla seyahat edebileceği 500 adet Citaro marka mersedes otobüs bulunmaktadır.Bu otobüsler İstanbulun çeşitli semtlerine diğer hat otobüslerimizle karışık olarak birlikte hizmet verdiğinden yalnız Citaro marka mersedes otobüslerin ayrıca saatleri belirtilememektedir.Ancak bu hususta bir çalışma yapılması için ilgili birimlere bilgi verilmiştir. ........yapıcak bir yorumum yok...bilgi verim diye yazdım

Üst Alt