Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler olarak Devlet Demiryoları ile ilgili sorunlarımız ve isteklerimiz..? [Soru]

alperen

Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
0
Engelliler olarak Devlet Demiryoları ile ilgili sorunlarımız ve isteklerimiz..? [Soru]

Merhaba,

Devlet Demiryollarının biz engelliler için ne kadar zor bir kurum olduğunu sizde takdir ederisiniz.

Demiryolcuyuz.biz de "Engelsiz demiryolları" diye başlık açılmış. Bir 5 dakikamızıda buraya ayıralım ve sorunlarımızı iletelim.

Linki; www.demiryolcuyuz.biz/forum/index.php?board=16.0

Ayrıca, TCDD de engellilere özel vagon olduğunu biliyor muydunuz?

Trene binemeyeli 10 sene oluyor. En büyük handikap da istasyonlar. Tekerlekli sandalyeye uygun istasyon var mı, inanın bilmiyorum. Oysa demiryolu bizler için kullanımı en kolay araç olmalı. Geniş iç mekanı ve trafik hengamesinden uzak olması en büyük avantajı.
Ama yıllardır demiryollarına bir gıdım yatırım yapılmadığı için bizler açısından oralar kullanılamaz bölge olarak kalmış! Ne yapılabilir bilemiyorum...

BENDE ENGELLİ BİRİ OLARAK TRENLERE BİNMEDE ÇOK ZORLANIYORUM YARDIMSIZ OLMUYOR AMA BİZLERDE KIMSEDEN YARDIM ALMADAN TDCD HATLARINI KULANACAKMIYIZ ........TCDDY DİKKATINE BİZİ DUYUN ARTIK

sait' Alıntı:
BENDE ENGELLİ BİRİ OLARAK TRENLERE BİNMEDE ÇOK ZORLANIYORUM YARDIMSIZ OLMUYOR AMA BİZLERDE KIMSEDEN YARDIM ALMADAN TDCD HATLARINI KULANACAKMIYIZ ........TCDDY DİKKATINE BİZİ DUYUN ARTIK

www.demiryolcuyuz.biz adresinde biz birkaç kişi engellilerin sorunlarını engelliler ve üyeler olarak paylaşıyoruz. Çözüm arıyoruz.

Sende gel katkın ve yardımın olsun bizlere..

Birbirimize destek olmadan nasıl duyurabiliriz ki sorunlarımızı ve nasıl engellsiz bir çevre edinebiliriz ki..

Üst Alt