Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler olarak araç kullanımına dair dünya standartlarında düzenleme istiyoruz [G]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
konuyu atladım galiba hatırlıyamadım. Hangi konu üzerine yorum yapmıştınız.

sürücü belgesi almak için verdiginiz msn lere yanıt alamazsak ne yaparız demiştim ben, oda ona cevap yazmış.

slm!bu konuda ne yapsak nafile ve diger engelliler haklari konusundada yapilacak her eylem bos cikacaktir!
cünki memlekette uygulamalar keyfiye göre yapilmaktadair!her gittigimiz kapida insan haklarina aykiri mevzuatlarla karsilasiliyor!!!
her birim kurumuna E-MAIL ler atildi gelen yanitlar alay edercesine!!!Elin avrupalisina GAVUR deriz ama gelin görün ENGELLI;ÖZÜRLÜ sitatüsüsü
nasil bu memleketlerde!!!hersey radikal ve esit!!!
yok öle ordan oraya ordan oraya sürüklenme!!!!
mesela kendimden örnek vereyim!!!
gecenlerde araba aldim!224 ps yok efendim itici tertibati varmiymis,yok efendim H sinifi ehliyetin var miymis v.s v.s!!!
arabami actidim trafige plakami aldim sigortama kayit ettirdim sonrada vergi dairesine gidip vergiden muaftir damgasini vurdurttum islem bitti!!!
bu saydiklarim yarim gün icinde oldu arkadaslar!!!yap bakalim memlekette de göreyim???
park sorunu yok,vergi sorunu yok,hizmet desen cabasi!!!!
bizim memleket sittim sene giremez bu AB ye!!!bu kafalar bu mevzuatlar oldugu müddetce daha cok hayal ederiz ve uyutuluruz!!!!

herkese saygilar....

Sıkıntılarımız malum. Uğraşmadan olmuyor. Çok iyi bir şekilde örgütlenmek gerek. Bilhassa temel konularda birbirimizle kontak kurarak, somut ifadelerle sonuca ulaşmak gerek.

Merhaba, katılıyorum sizin dediklerinize, zorla, sürücü belgesiz araba kullanmaya itiyolar insanları, Hoşçakalın.... Hakan.....

Basın bülteni hazırlayıp, yazılı ve görsel medya kuluşlarını etkili hale getirebiliriz. Hemfikir olunacak konular belirlenmeli.

işlem tamamdır.bülent abi..gönderdim hepisinede..

Aynen size katılıyorum, Ne yaparsanız yapın bende emrinizdeyim....

Bu konuyla ilgili dilekçelerimize cevap gelmedi. Ne yapabiliriz

Bende bilmiyorum

Bende bilmiyorum, en iyisi meclisin önünde yürüyüş yapmak........

gönderdim.ama bence biraz resmiyet katılmalı idi.biraz kaba anlaşılması zor olmuş

bir de örnek oluşturacak bazı videoların adresleri eklenebilirdi.gerçi mesajlarımızı okuyacaklarını bile sanmıyorum

merhaba arkadaşlar ben 4 ayda ancak otomobil alab,ld,m.benim sorunum sol alt ekstremde (kalça ve bacakta)raporum vardı ötv muafiyetini elde etmeyi dediğim gibi 4 ayda başarabildim.normal plaka taktırdım.mtv için de taşıtlar vergi dairesine gittim.gelmenize gerek yok araba aldığınız firma aracın trafikte kaydını yaptırırken ötv den muaf yazdırıdktan sonra mtv den yararlanırsınız dediler.kdv için de herhangi bir işlem yaptırmadım.bu konuda b,lgisi olasnm arkadaşlar varsa bilgilendiriseler sevinirm

hakkımızda hayırlısı inşallah bi an önce isteklerimiz olumlu sonuçlanır...

cevap geldi

Sayın ilgili;
Engellilerin ne tür araçları hangi şartlarda kullanabileceğine dair önerilerinizi ve bu yönde yeni düzenleme yapılması talebinizi konu alan ilgi e-mail başvurunuz incelenmiştir.
Talep ve önerileriniz konuyla ilgili olarak yapılacak mevzuat çalışmalarında değerlendirilecektir.
İyi günler.

thebaston;

thebaston arkadaşım haklı bu konudanda çok madur durumdayız bence avrupada motor sınırlaması yok mesela. :(

benim raporum yüzde yüz arac alınca ehliyetimi iptal ediyorlar doktor kullanabilirsin diyor ama yasa öyle değil h sınıfı ehliyet alsam tek ben kullana biliyormusum oğlum benim arabamı süremez mi yani çok saçma ben hastalığım dış ta değil iç hastalık neden buna bir yasa çıkmıyor nereye şikayet etmeliyim

bülent bey metin iyide özürlülük oranı ile ilgili bi kısımda eklenmiş olsaydı fena olmazdı

Gndrdm

H sınıfı ehliyet kaldırılsın

Arkadaşlar h sınıfı ehliyet kaldırılsın
b otamatik sürebilir
b tertibatlı sürebilir
b otamatik ticari sürebilir
b tertibatlı ticari sürebilir. Vb...

Olamaz mı? O zaman kimse amblem veya sakatlığınızla uğraşmaz.

B sınıfı ehliyette hatta bütün ehliyetlerde en altta şöyle bi kısım var..
Kullandığı cihaz ve protzler buraya gözlük veya lens deniyor özürlü olmayanlarda
bizim içinde otomatik araba yada özel tertibatlı araba denebilir..!!

olur olur çokta güzel olur bikeresinde banka kimlik istedi ehliyeti verdim h ne kullanıyor helikoptermi dedi kadın bana bende evet dedim helikopter tank uzay aracı :)

af edersiniz ama b ehliyetiyle sıfır arabayı ötv siz nasıl alacaksınız takmışşınız kafayı ambleme engelli olmaktanmı utanıyorsunuz... o soruyu soran kişi utansın...

Sakatların kullandığı araçları veya sürücülerini başkalaştırmaktan kurtarmaya çalışıyorum ötv'si batsın tüm sıkıntı bu mu o halde okullardan aldığımız diplomalarda sakat engelli diploması yazsınlar istermisiniz. Aynı üniversiteyi aynı şartlarda okuyun sizin diplomanıza engellidir diye vurgulansın. Hiç birimiz engelli olduğumuzdan utanmıyoruz fakat bunun vurgulanmasından utanıyoruz. Forumda arkadaşın da belirttiği gibi bir defasında bende araçla çevirmeye girdim bana h sınıfı ne sürüyor iş makinası mı? Diye soru yöneltti. Bu sürücü belgesi kaldırılırsa çok iyi olur. Amblemin kaldırılmasını çok istemiştim kaldırıldı belki kimbilir bu hayalim de gerçek olur.

ötv indirimi kalkarsa h. sınıfı sürücü belgesi yerine alfabenin tüm harflerini yazarlar. Devlet buna sıcak bakar.

ötv indirimini kaldirmadan da h sinifi sürücü belgesi kaldirilabilinir diye düshünüom, sevgili camel... birinin digeriyle bir bagi olmak zorunda degil... ha! tr'de zorla kuruluyorsa öyle baglar, orasi ayri tabe :)...

banka kimlik istedi ehliyeti verdim h ne kullanıyor helikoptermi dedi kadın bana bende evet dedim helikopter tank uzay aracı :)
hahaha, süpermish! :)... aslinda gayet yerinde bi soru sormush kadin; sürücü belgeleri insanlarin bedensel özelliklerine göre degil, kullanilicak araclarin özelliklerine göre siniflara ayrilir :)...

niye sınıflandırıyoruzki niye ayrımcılık olsunki ne araçta olsun nede ehliyette sadece B nin altındaki boşluklar doldurulsun.

bakin arkadaslar avrupada (almanyada)ben yurtdisinda yasiyorum!Malülen emekliyim!Hicbir kamu kurumundan simdiye kadar eksi bir yaptirim görmedim!!
örnek vereyim!ben %80 koah hastasiyim!ve vergiden muafim!kimse bana sormuyor H sinifi ehliyet aldin mi?veya varmi diye?istedigim marka ve istedigim PS gücünde arabayi satin alip binebiliyorum!park yeri kagidimda var engelli indirimimde!vergi dairesi memuru özürlü kimlik kartimla islemimi 15 dakika icinde yapiyor???ortepedik mi?yoksa normalmi?diye bir soruda yok!!!anlatmak istedigim o kadar kolay bir uygulamayi neden yokusa sürerler anlamiyorum??? sonrada AB ye girelim derler??:_)))))))) insanin gülesi geliyor!önce mevzuatlari insan haklarini kanunu hukuku düzeltin bakalim!!!elin oglu biliyor T.C neyin ne oldugunu!!!ben Türkiyedende malülen emekliyim!Fakat bu mevzuatlardan yildik!!!ALLAH gercekten biz özürlü vatandaslara sabir versin!!!!!

saygilar.....

Almanya da ve diğer batı ülkelerinde özürlülerle ilgili kısıtlama gerçekten yok mu?Türkiye'de neden yardıma ihtiyacı olan insanlara acı çektirirler.Biri bize açıklasın???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt