Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler ile ilgili çeşitli ürünler

tarelif

Yasaklı Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Özellikle el ve kolda sorun olanlar için kolaylık sağlayacak ürünler, benim ilgimi çekti.

Çeşitli ürünler 1

camera_grip.jpg
easel_holder.jpg
tennisball_holder.jpg

Çeşitli ürünler 2
writing_splint.jpg
awning_device.jpg

Quadriplejisi olanlar için özgür kamera kulanma aparatı.
camera-mount_400x580.jpg

bi iki resim de ben vereyim
sağ baştaki çorap giyme zamazingosu :)

http://www.disabledaccessories.com/index.php
bu linkde epey faideli şeyler var
ayrıca google'ye
"disabled accessories" yazıp gelen linkleri incelerseniz iyi olur.
şimdi haklı olarak bazı arkadaşlar bunu nasıl sipariş vereceğiz vs falan diyecektir.
maksat fikir edinmek kolaylığı görmek. öyle şeyler varki evde kendiniz de yapabilirsiniz.

tuvalelet ve banyoda oturup kalkarken bi yerlere tutunmak,destek almak ihtiyacını
hissediyorsanız işte size güzel bir çözüm. ben kozyatağı bauhause'dan 16 ytl ye
aldım ve tuvalettin duvarına yapıştırdım.
..ve vayy be dedim keşke daha önce aklıma gelseydi.
fayansı delmek dübellemek yok. fayansın altı delikli tuğla olduğu için daha önce
kullandığım krom/nikel tutamaklar her ne kadar dübellerle tutturulmuş olsa da
-hareketli yük uygulandığından dolayı- 4-5 ay içinde sallanmaya gevşemeye başlıyor ve
bana düşme tehlikesi yaşatıyordu.

bu zamazingoyu zemini düz olan her yerde kullanabilirsiniz.
diyelim yatakta sağa sola dönerken veya kalkıp oturmak için hamle ettiğinizde
tutunacak bir şeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? bence bunu bi deneyin.
yatağın baş ucundaki komidine, dolapa, cama yani vakum oluşturabilecek düz zeminli
bir yere monte edebilirsiniz.
denemedim ama odanızın duvarı saten boyaysa(yani zemin kaymak gibiyse) duvara da tutturabilirsiniz.
örneğin arabama inip binerken hep; tam şu Kapı camının ortasında tutunacak, kuvvet alacak bir şey
olsaydı ne iyi olurdu derdim. ahha işte buldum...anında sök tak:)
oldukça da sağlam. yakın çevremde bileği kavi yüreği körük ne kadar babayiğit varsa hepsine
denettim. kimse yapıştığı yerden kımıldatamadı.

resmini verdiğim tek vantuzlu. bunun birde çift vantuzlu olanı var ama iki vantuzu bağlayan
kulp elle tutmaya uygun değil. bi kayış, gerdirme, halat vs bağlamak için düşünülmüş.
resimde görülen iki kulptan biri sabit. diğeri hareketli, vakumu oluşturacak olan emme basıncını
pompa yöntemiyle o kulp sağlıyor.

Ben aslinda su gunlerde engelliler icin banyo urunleri satan yerler ariyordum. Bu konuda fikri olan varmi? banyoda dus alirken uzerine oturulabilecek hijyen ve SIK, yani banyoda hantal ve kaba bir goruntu olusturmuycak tarzda urunler...

Boyle urunler satan bir site buldum ama fazla cesit yok.Ben secme sansim olsun istiyorum. Bana tavsiye edebileceginiz siteler var mi?

Üst Alt