Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Engelliler.Biz Organizasyonu] Bursa gezisi mükemmeldi...

• Konbuyu başlatan Gamze Elibol
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bursa Gezisi Bölüm ( 1 )

Sabah erken kalktığımda gördüğüm manzara beni tedirgin etmişti.Ne zaman bir organizasyon olsa,ya kar,yada yağmur yağıyor.
Sabah çıkmaya hazırlanırken pozitif gamze arayarak bizleri almaya geldiklerini söylediklerinde ilk olumlu gelişmeler başlamış oldu.Zaten hava şartları beni ne kadar durdurabilirdi.
Yola çıktığımızda hava yağmurluydu.Aklıma hemen bir kaç arkadaş geldi,acaba gelebilmişlermiydi.Gelmeleri benim için çok önemliydi.
Kadıköye geldiğimde ilk sayımımı yapmış ve mutlu olmuştum.İlk defa firesiz bir organizasyon oluyordu.
Yola çıktığımızda her şey yolundaydı.Tabi ki yolunda olacak herkez oturuyor ben ayakta,Allah'tan çenemiz güçlüde her yere yetişebiliyoruz.
Feribota geldiğimizde hafiften yağmur devam ediyordu.Araçtan indiğimizde herkez kurabiyelerini,çöreklerini açmışlardı.Hakikaten ne midemize düşkünmüşüz,açılan herşeyi hemen yok ettik.
İşte diyoruz ya,bunları anlatmakla olmaz,o havayı solumak yaşamak gereklidir.
Feribottan indiğimizde yola devam ederken şakalar devam ediyor ve Bursa'dakiler aranarak bilgi veriliyordu.
Recebim kusura bakmasın adamı yataktan kaldırdık.Hava için bir dışarıya bakıp bilgi vereyim demesi üzerine hepimiz zaten koptuk.
Benim ufaklığın "Ahmet Burak" bir sıkıntısı üzerine bende sıkıntıya girmiştim.Feribottan inmeden sormuştum ama,ferit abinin söylediği gibi sorduğunda gelmiyor.Bir benzinci bulduk ve durduk.Bir durduk pir durduk.Meğerse benim oğlan herkezin ağızı dili oluvermişti.İhtiyaçlar giderildi,sigaralar içildi yola koyulduk.

Devamı gelecek........

gönül dostları

Sevgili Gönül dostlarım engellilerin engellenenmediği tek ortam engelliler bizde yüreğinizin "radyomedcezir"den selamlar sevgiler olsun.
Geldiniz gördünüz yüreğimizi fethedip döndünüz,sizleri özleyeceğiz hepinizi yüreğinizden öpüyorum.
"HAYATTA HERŞEY ENGELLENEBİLİR ENGELLENEMEYEN TEK ŞEY YÜREKLERDİR"
Yüreğinizin sesine her zaman kulak verin.
.::MeDCeZiR::.
www.radyomedcezir.com

Merhaba Cincin...çok teşekkür ederim sana.bana güzel bir yanıt verdiğin için...
inan çok sevinirim.dediğim gibi bu konuyu,Ankarada yaşadığını bildiğim tüm arkadaşlarıma iletmeye çalışacağım.eminimki yakın illerde yaşayan ark.larımında bu gezi ilgisini çekecektir.Sizi ağırlamak inan beni çok mutlu eder.....
tekrar teşekkür ederim.görüşmek dileğiyle...
mutlu kalın

Sevgili Gönül dostlarım engellilerin engellenenmediği tek ortam engelliler bize yüreğinizin "radyomedcezir"den selamlar sevgiler olsun.
Geldiniz gördünüz yüreğimizi fethedip döndünüz,sizleri özleyeceğiz hepinizi yüreğinizden öpüyorum.
"HAYATTA HERŞEY ENGELLENEBİLİR ENGELLENEMEYEN TEK ŞEY YÜREKLERDİR"
Yüreğinizin sesine her zaman kulak verin.
.::MeDCeZiR::.
www.radyomedcezir.com

medceziri de üye yaparak siteye kazandırdım hayırlı olsun.

Bursa Gezisi Bölüm ( 2 )

Bursa'ya yaklaştığımızda,hepimizin bu kadar zorluklardan sonra yüzünde tebessümler oluşmuştu.
Aracımızı park edip beklemeye başladık.Bu arada cep telefonları muhabbetleri başladı.
Bir süre sonra Ayhan abinin gelmesi ile aracımızı park edip yerel gündem 21'e geçtik.Tanışma ve ufak çaplı bir muhabbet edildi.Bu arada acıktık ama Ayhan abinin patronu ( Eşi ) gelince hep beraber yemeğe gitmek için dışarıya çıktık. :D
Çiçek ızgara ve sonrasını ferit abinin yazısından devam edebiliriz.

Akşamki muhteşem cafeyi anlatmaya devam edeceğim.....

Bende masalcı ihtiyarlara benzemişim.
:lol:

Bursa Gezisi Bölüm ( 3 )

Yeşil türbe ( Emir Sultan ) , Orhan ve Osman gazi türbeleri ziyaretinden sonra biraz,bursayı tepeden seyrettik.
Sonra otobüsümüze binerek cafenin yolunu tuttuk.Hayde cafe maceremız başlıyor.Burada herkezin sayfalarca yazı yazması gerekiyor.
Bu ne güzel bir ortamdı.Ayhan abi ve cincine çok takılmış ve hatta çok yorulmuştum.İstanbul'dan beri oturtmadığı yetmiyormuş gibi 4 çekerindede yer vermemişti.Bunu bir kenara yazmıştım,bir sonraki gezide telafi edecektim.
Otobüs son noktasına yani Park cafeye gittik.İçeriye girdiğimizde bir düzen oluşturuldu ama arkadaşlar memnun olmadılar.Başta Oya ve ferit abiyle istişareler yapıldıktan sonra masa düzenini olabileceğinin en iyisini yapmıştık.En azından birbirimizi görüyor ve duyabiliyorduk.Bundan iyisi olamazdı.
Burada bir noktanın altını çizmek istiyorum.Bursa ve İstanbul gezisinde sadece engelli değil,engelsiz yakınlarımızda vardı.Ayhan abinin gezi süresince tüm engelleri aşmış rahat tavırları,neşeli ve anlayışlı olgunluğu bizim orada rahat hareket etmemiz açısından çok önemliydi.
Artık yerleşmiş,yorgunluğumuzu atmaya çalışıyorduk ve ilk çay servislerimiz yapılmaya başlanmıştı.Arkadaşlarımızın rahat tavırları görülmeye değerdi.Sanki sürekli geldiğimiz,sürekli takıldığımız bir cafeydi.Arada bir grubumuzun abisi ferit abiyle istişareler yaparak güzel gecede sorun olmamasına gayret göstermeye çalışıyorduk.
İşte tam bu sırada ayhan abi bir hoşgeldin konuşması yapıyor hemde cafenin müşterilerine bizleri tanıştırıyordu.Akşama kadar bize yaptıkları yetmemiş gibi birde bu gecede yapılan masrafların %50'si alınacağını söylemişti.
Sevgili seyfettin ve Gamze'nin evlilik yıldönümleri ve oğlumun doğum günleri kutlanarak pastalarımızda kesilmişti.Bu arada park cafe çalışanlarına ayrıca çok çok teşekkür etmek istiyorum.Bizleri ağırlamak için ellerinden geleni yapmak için adete çırpınıyorlardı.

Sonrası bayağı uzun devam edeceğim......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt