Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliden engelliye satılan araçlardaki fiyatların yüksekliği!

Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar ,

Sitede bazı araba satışı ilanlarında bir şey dikkatimi çekti. Engelli bir arkadaşımız ÖTV den yararlanarak bir araç alıyor (ortalama 8-10 milyar kar ediyor) ve bu engelli arkaşımız bu aracı 1-2 sene kullanıp satmaya çalışıyor. Aracın fiyatına bakınca piyasa fiyatına çok yakın (belki 1-1,5 milyar aşağı).

Merak ettiğim ise aracı ilk alan kişi 8-10 milyar ÖTV den yararlanıyor. Aracı satarken de bu ÖTV yi alan kişinin üzerine yıkıyor, fiyatıda makul bir seviyeye çekmiyor. Deyim yerinde ise bir başka engelli arkadaşının canını yakmaya çalışıyor. Kendi ise belki kar bile ediyor.

ÖTV konusunda bilgisi olmayan (benim de çok olmayabilir) bir çok arkadaşımız var.

Bu niyetle araba satan kişileri kınıyorum.

tespit doğru ama kardeş ne yaparsın örneğin formda var bi opel corsa tam örneği ama istiyorlar ama alan yok bu konu yurt dışından getiren içinde aynı valla 10 a getiriyor 15 e satmaya kalkıyor....

bence burda yazılan fiyatları ciddiye almayın. genelde fiyatlar abartılı. iyice sallıyorlar. nasıl olsa dilin kemiği yok misali, yazıyor adam,yersen ne ala...
bir de 13 14 yaşındaki araçların sıfır araçlardan güzel olduğunu söylüyorlar.
eğlencesine takılın işte.:)

Doğru söylüyorsunuz arkadaşlar şahıs binek otoyu alırken 22.000 tl aldıktan sonra beş yıl sonra ise yine aynı fiyata satmaya kalkıyor neresi ucuz bunun

kirpi yavrusunu pamugum diye severmiş arkadaslar, herkesin kendi malı istediği fiyatı ceker, o anki ekonomik ve psikolojik haline baglı olarak.. alıp almamak alıcının elinde siz bir mal özelliklede araba alırken alıcının istediği fiyatı vermek zorunda diilsiniz kafanıza yatan fiyatı teklif edersiniz satıcıda kabul ederse alırsınız yoksa o afaki fiyatları ceken satıcı bekler durur, nasrettin hocanın gole maya calması misali.. birde su var ben okumaktan sıkıldım ama nedense bu araba konusunda yurt dısı yurt içi sıfır geyiği bitmiyor bu sitede.. secim alıcının arkadaslar, artık alıcılar sanslı satıcı değil yurt içindede sıfır ve ikinci el piyasası düştü, secim alıcının.. ama şu da var arabacılık farklı bişeydir, her kişinin arabasından beklentisi farklıdır.. kimi insan için araba amactır kimi insan için araba aractır.. kimi alıp senelerce kullanmak için alır kimisi alıp 3-5 sonra satmak için alır.. ismail arkadasım bende iki tane araba var biri 75 model chevrolet malibu classic diğeri 85 model mercedes 190 2.5 dediğin gibi yaşlı arabalar ama ben cogu sıfır araclara değişmem.. dedim ya tercih meselesi sana gore sıfır palio iyidir bana gore bu yaslı araclar iyidir.. zevkler renkler malum :) ama siz siz olun satıcının verdiği fiyatlara takılmayın, ya tutarsa hesabı serbest piyasa ortamı ;) eger illa liste fiyatı diyorsanız gidip sıfır bayisinden alacaksınız.. money talks bull shit walks ;) ;)

Arkadaşlar
Servisimizde bir çok araç el değiştiriyor.Hepsi de bizim hem dostumuz hemde sürekli müşterimizdir.
Bu konuda bize de danışırsanız kesinlikle zararlı çıkmazsınız.
www.merkezoto.com.tr adresinden bilgi almanızı tavsiye ederim.
İyi günler dilerim.
Cengiz DÖKER

Üst Alt