Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli üzerine kayıtlı sıradan aracın MTV'den istisna olması..?

ozmuşlu

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
56
s.a arkadaşlar ;
benim bir arkadaşımın yüzde 50 engelli raporu var aracıda var ama aracı engelli aracı değil normal binek otomobil ehliyeti B sınıfı ehliyeti ömevcut şimdi bu arkadaş mtv ödüyor engelli raporunu gerekli kuruma ibraz etmesi halinde MTV den muaf olabilir mi acaba ??
bakın engelli aracı almıyacaz araç var sadece mtv den muaf olmak istiyor arkadaş

Ortopedik rahatsız lığı aynı zamanda engelli Ehliyet i olmalı engelli Ehliyet leri b sınıfı kodlu olmalı

ehliyeti H sınıfı olacak hemde ortopedik olacak doğru mu ???
rapor oranı yüzde kaç olmalı peki ??

Oranın önemi yok ortopedik engeli yoksa H ehliyeti kalktı muaf olamaz varsa ilindeki sağlık il müdürlüğüne gidip heyete girmesi gerek onun için de ehliyet sevk prosedürleri var onları yapıp komisyona sevk almalı alamazsa sevki yine muaf olamaz

Oranın önemi yok ortopedik engeli yoksa H ehliyeti kalktı muaf olamaz varsa ilindeki sağlık il müdürlüğüne gidip heyete girmesi gerek onun için de ehliyet sevk prosedürleri var onları yapıp komisyona sevk almalı alamazsa sevki yine muaf olamaz

valla krışık birşeymiş pek anlıyamadım benim yüzde 44 raporum var B sınıfı ehliytim var hastalığım epilepsi ve gözden. bu imkandan faydalanabilirmiyim ???

Epilepsi rahatsızlığı na Ehliyet leri iptal ediyorlar yada derecesine göre kontrol şartı koyuyorlar ötv indiriminde oran önemli değildir ortopedik rahatsız lığı yeterlidir

Maalesef faydalanamazsınız

Arkadaşınızın rahatsızlığını yazarsanız o zaman daha net bilgi verilebilir

bahsettiğim arkadaşım böbrek nakli oldu raporu oranı yüzde 70 civarı ama ehliyeti b m h mı bilmiyorum ??

Epilepsi rahatsızlığı na Ehliyet leri iptal ediyorlar yada derecesine göre kontrol şartı koyuyorlar ötv indiriminde oran önemli değildir ortopedik rahatsız lığı yeterlidir

benim durumum biraz farklı usta benim ki sara gibi değil düşüp bayılmam yok benim ehliyetimi geçen sene yeiledim hemde 10 yıllık...

bahsettiğim arkadaşım böbrek nakli oldu raporu oranı yüzde 70 civarı ama ehliyeti b m h mı bilmiyorum ??

benim durumum biraz farklı usta benim ki sara gibi değil düşüp bayılmam yok benim ehliyetimi geçen sene yeiledim hemde 10 yıllık...

sizde arkadaşınız da hem ÖTV hem MTV den yararlanamazsınız eğer arkadaşınız Böbrekler için tedavi görüyor olsa idi o zaman alabilirdi diyaliz hastaları alabiliyor

Üst Alt