Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli raporuyla otomobil almak istiyorum. Nasil yararlanabilirim?

world56

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaslar ben 2012 nisan ay inda tam tesekkullu devlet hastanesinden % 50 rapor aldim ama raporumda sadece engelli raporum kulak rahatsizligi nedeni ile aldim Her iki kulaktan. Engelli raporumu is icin almistim istihdam diye isaretlidir fakat ben % 50 engelli raporum ile otomobil arac almak istiyorum hastaneden "H" ehliyetli rapor mu cikarmam gerekiyor nasil yararlanabilirim?

Sanırım ehliyet alabilir gibi bir ibarede olması gerekecek, bende bu şekilde bir işlem yaptırcam fakat en baştan mı başlayacaz yoksa mevcut rapora mı eklettircez onu bilmiyorum..

h sınıfı ehliyet alır ibareli rapor almanız gerekiyor

raporlarda düzeltme yapmıyorlar, yeni rapor gerekli ama eğer ortopedik bir engeliniz yoksa Ötvden muaf olmazsınız. bir araştırın.

arkadaşlar her engelli maalesef ötv den muaf olamıyor bu bakımdan h sınıfı ehliyet gerekli ayrıca engelin ortopedik olması lazım

Ankaradan vergi indirimi almak yeterlimi sonuçta ankara vergi indirimini verdiktenden sonra indirimli ötv siz araba almak yetiyor olması lazım

Benim ortapedik ama raporda bu ibare yok keşke o zaman raporu alırken belirtseymişim :)

Tekrardan devlet hastanesine gidiceksiniz başvurunuzda H sınıfı ehliyet için olduğunu belirtir dilekçe yazıyorsunuz. ( Dilekçeler zaten yazılı siz sadece boşlukları dolduruyorsunuz ) ondan sonra size verilen doktorlara gidip heyetten geçiyorsunuz. Daha 1 hafta önce geçtim heyetten %20 sol ayak engel var diye belirtti fizik doktoru ama ehliyet vermeye pek yanaşmadılar gibime geldi benim oylama yaparken odadan çıkarttılar beni umarım alabilmişimdir 29.da vericekler raporumu da :)

Üst Alt