Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Milli Sporcu nasıl olunur?

Konular
26
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar herkese selam. Sağ dizim ve bileğimi geçirdiğim uzatma operasyonları sonucu hareket ettiremiyorum(Eklemler donmuş.) Çok uzun zamandır sporla ilgileniyorum ve engelli milli sporcu olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Nereden başlamalıyım ? Hangi branş/dal olabilir o konuda da fikir verir misiniz ?

Akın SEYİS

Merhaba,

Yaşınızı bilmiyorum ama biz engelliler için bir spor dalıyla ilgilenmek ve "milli sporcu" unvanı kazanabilmek biraz daha güç. Söylediklerinize göre benim aklıma gelenler tekerlekli sandalye basketbol, atıcılık, okçuluk gibi sporlar oldu. Ancak bunları bireysel olarak yapmak sizi çok zorlayabilir. Tavsiyem şehrinizdeki bedensel engelliler spor kulübü varsa onlara ulaşmanız ve oradan bilgi almanız.

Motivasyonunuzun tükenmemesi dileğiyle :)

Eksik açıklama yapmışım kusura bakmayın. 25 yaşındayım. Herhangi bir destek kullanmıyorum rahat yürüyebiliyorum. Tek engel hareket kısıtlılığı.

Yürüyebildiğinizi tahmin ettim aslında. Her iki eklemin de tutulumu olduğu için oturarak yapabileceğiniz sporları yazdım. Tabi bunlar için fizik kondisyon düzeyiniz de önemli. Ek olarak sonradan aklıma tekerlekli sandalye eskrim geldi.

Hangi spor olursa olsun bir kulüp eşliğinde ve bir koçun gözetiminde antrenman yapıp yarışmalara katılmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Şehrinizdeki bedensel engelli spor kulüpleri ile temasa geçmenizi özellikle öneriyorum.

Kesinlikle daha fazla spor dalına dahil olmalıyız sonuçta bu şekilde toplumlar alışacaktır. Hayatın gerçekleri ve çok şükür halimize

Ben engelli birey olarak uzun yıllar yüzme yi severdim 2017 de yüzme sporundan engelli raporu ve spor yapabilir raporuda alarak.Bedensel engelliler spor federasyonuna bağlı olarak ferdi yüzme sporcu lisansı çıkardım.2019 da bilek güreşi türkiye ikincisi olan tekerlekli sandalyeli arkadaşım vasıtasıyla bilek güreşi kulubüne üye olarak ferdi lisansımı kulup lisansına çıkardım.örneğin bilek güreşi için her yıl federasyonumuz yarışma düzenliyor bu yarışmada her iki kolda birinci olursan milli sporcu oluyorsun.FAKAT 2020 VE 2021 Yılında engelliler bilek güreşi yarışması iptal edildi.ANI ŞEKİLDE BEDENSEL ENGELLİLERİN DİĞER BRANŞLARINDADA YARIŞMALAR BELİRLENİYOR LİSANSLI SPORCULAR BU YARIŞMADA DERECE YAPARSA MİLLİ TAKIMA ALINIR DİYE BİLİYORUM.

Milli sporcu olabilmek icin nerelere basvuru yapabiliyoruz.

Bende arastiriyorum ama hala nerden basvuru yapiliyor bulamadim.

RÜZGAR ADA ERDOĞDU

kendinize bir spor dalı belirledikten sonra ister ferdi lisans ister bir kulube bağlı olarak çalışırsınız. iyi bir antrenör ve kulup olmadan çok kolay bir şey değil ama milli sporcu olmak için belli zamanlarda yapılan turnuvalarda iyi dereceler elde etmeye bağı ki bu da kolay bir şey değil sağlam bir hoca ve kulup bulup sıkı bir antreman süreciyle bu yola girilebilir ben 3-4 sene amatör yüzdüm ama maalesef yaşadığım ilde de engellilere yönelik bir çalışma yapan ne bir kulup bulabildim ne çalıştıracak bir hoca...

Evet bu konuda daha fazla bir calismanin yapilip ,millli sporcu olmak isteyen engelliere yardimci olunmali.

arkadaşlar milli sporcu olmak başvuruyla fln olur mu Allah için sorduğunuz soru sıze garip gelmıyormu?
hangi sporu yapıosan gir tbesf sayfasına. branşın faaliyetteyse ülkede kendıne club bul yada ferdi olarak resmi musabakalara katıl. yeterınce ıyıysen ulke derecesı yaptığında senı mılli takıma secerler. uluslararası musabakada ulkeyı temsıl ettiğindede milli sporcu olursun. özeti bu

Üst Alt