Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli memur cumartesi-pazar calıştırılabilir mi?

Bizde de haftasonu calistirilabilmek için mülki amirce olur alınmış benim.haberim yoktu adım geçiyor amir de istersem seni haftasonu çağırırım gelmek zorundasin diyor yillik izin bile.almak zor
Maalesef ben de arayistayim, bu tarz bir konu acmayi düşünüyordum.
Benim.durumum ise şöyle, tüm personel.gelse giderim ama bir sürü idari ve teknik personel varken digerleri çağrılmadan sen bekarsin/evin yakın vs diyerek çağırdığımda gelmek.zorundasin deniyor
Bu arada nobet tutamaz raporum var ama haftasonu calismasi nöbete girmiyor ve ayrica haftaici de izin verilmiyor/ücret ödenmiyor
Ben 40 saat harici calismak istemiyorum zira millet mesaiyi cay sigara doldururken ben aktif çalışıyorum zaten. Izin alirken tartistim zorla verildi ama izinde bile her gun arandim. Net veri/yönetmelik vs varsa ben de faydalanmak isterim.

isteği dışında görevlendirilip nöbete yazılamaz.

valla özel sektör öyle bir çalıştıryor ki ....( tecrübeyle sabit )

gul2011

Merhaba
Email adresimi hacklenmiş yazamadım.

Bu konuyu daha önce araştırmıştım. Nöbette kanun maddesi var. Aslında burada da kanun maddesi diyor engel artırıcı işte çalıştırılamaz diyor. Bir bakıma dinlenmeden çalışmak insanı gerçekten çok yoruyor bir de hastalık varsa çok kötü...

Benimde başıma gelince ilkin sözlü durumu anlatıyorum. Baktım sözlü işe yaramıyor. Yazılı talepte bulunuyorum. Baktım o birim amiri çözmedi bir üst , bir üst yazıyorum. Sonra sorunum çözülüyor.

Önemli olan, saygı ve sevgi kurallar çerçevesinde hareket etmektir.

Birde haklı isen zaten kimse hayır demiyor... Düşünün alerjisi astımı olan arşivde nasıl çalışsın, yada ortapedik hastalığı olan ayakta ki işi , şekeri, uyku problemi olan, kalp rahatsızlığı olan birinin geçe gündüz hafta sonu nasıl çalışsın...

Bunu da geçin, sağlıklı olsanız bile; Mesai kural en az 1-2 hafta önce tebliğ edilmesi gerekiyor...

Her , 8 saat mesai bir gün izin yapıyor...

Amir, kuralı uygulamazsa buda suç, ( sendika aracılığıyla daha iyi olur )hakkında yasal yollara başvurabilirsiniz...

Böyle , sürülen amir çok gördüm...

Mobing bir çeşidi, bir insana fiziki olarak yapamayacağı iş vermektir. (Mobing ile ilgili broşürler de yazıyor.. )

Her zaman önemli olan, hak ararken doğru bir şekilde aramak. En önemlisi haklı olmaktır...

Alo 170 mobing hattı, CİMER, kamu denetçiliği, TBMM dilekçe komisyonu... başvurabilirsiniz...

İdari izin dönüşü yıllık izin aldım ama bir sürü laf yedim... Hoş bir durum değil ama herşey de şikayet edilmiyor. Sonuç olarak iznimi aldım. O kişi ile bir daha sorun yaşarsam bu yaptığını dilekçeme ekleyeceğim hiç şüphesi olmasın... Herşey zamanlaması önemli...

Alo 170 uzman psikolog da, şunu öğrendim. Kendinize bir mobing günlük tutun... Tarih,saat yazın ileride çok işe yarıyor.. ispatlamak için..

İdari izin dönüşü yıllık izin aldım ama bir sürü laf yedim... Hoş bir durum değil ama herşey de şikayet edilmiyor. Sonuç olarak iznimi aldım. O kişi ile bir daha sorun yaşarsam bu yaptığını dilekçeme ekleyeceğim hiç şüphesi olmasın... Herşey zamanlaması önemli...

Alo 170 uzman psikolog da, şunu öğrendim. Kendinize bir mobing günlük tutun... Tarih,saat yazın ileride çok işe yarıyor.. ispatlamak için..

Üst Alt