Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşı hiç bir şeye yetmiyor, sefalet sürüyoruz!

DJ_BORAN

Yüreğinize elinize gözlerinize emeğinize sağlık kardeşim..Teşekkür ederim..gayet açıklayıcı gerçekçi anlamlı ve net anlaşılabilir bir yazı yazmışınız..Teşekkür ederim..

ahmedduman60
Merak ettim acaba bunları yazman için ne kadar malum partinin verdiği trollük aylığı aldığını.

@fkrtc
Elinize imkan geçtiği anda Avrupa'ya veya Amerika'ya kaçın derim. Turizm zamanı dolarınızı/avronuzu çatur çutur burada yersiniz. :D

.

DJ_BORAN arkadaşın yazısı uzun, çok farklı konulara değinen bir yazı olduğu için, hangi birini ele alacağını insan şaşırıyor. Çünkü herbiri farklı uzmanlık alanları. ben sadece birine değineyim.
..
OLAYLARI DEĞERLENDİRMEMİZ
Olaylara nerden, hangi tarihsel dönemden veya hangi konumdan baktığımıza göre değişir.
Felsefe de biz buna rölativizm diyoruz.

Ve bunda genelde herkes haklı çıkar. (nasrettin hocanın sen de haklısın sen de haklısın demesi gibi. Hoca bilmeden röllativizmi kullanmıştır. o fıkrada) bu bazen tutsa da, çoğu zaman mutlak anlamda bir yanılgıya yol açar.

Mesela Orta çağda yaşıyor olsaydık, ya da imparatorluk devrinde, Halen o dönemin şartları geçerli olsaydı,

Yöneticilerin kendilerine büyük yapılar yaptırmasını (şu an ankarada yapılmış olan aksaray gibi binaları ) ben de savunuyor olurdum.
Çünkü o dönemlerde (ortaçağ ve imparatorluk dönemleri) yöneticilerin binaları ne kadar büyük ve yaşamları ne kadar şatafatlıysa, ülke o kadar gelişmiş ve o kadar güçlü ve kudretli sayılırdı. (ORTAÇAĞDA GÜCÜN/KUDRETİN SİMGESİ BÜYÜK YAPILAR ŞATOLARDI)

Ama üzülerek söylemem gerekli ki 2023 yılının dünyasında yaşıyoruz. Günümüze gelirseniz göreceksiniz ki,

Artık bir ülkenin ne kadar gelişmiş olduğu, o ülke halkının ne kadar refah içinde yaşadığı, en büyük gelire sahip %10 ile en düşük gelire sahip %10 arasında ne kadar fark olduğu temel gelişmişlik durumunu gösteriyor. Bu farkta maalesef oecd de en kötü 3. ülkeyiz.

ÜLKELERİN BÜYÜKLÜĞÜ ARTIK, YÖNETİCİLERİN NE KADAR LÜKS YAŞADIĞI DEĞİL, HALKIN NE KADAR REFAH İÇİNDE OLDUĞUYLA İLGİLİ.
Ortaçağda yaşasaydık sen haklıydın. ama biz 21. yüzyıldayız.

Diğer ülke başkanları da sarayda yaşıyor denebilir belki ama onlar çok önceden yapılmış saraylar onlar yeni saray yaptırmadılar. oralar tarihi eser durumunda. Beyaz saray 1792, kremlin 1830 lar da yapılan yerler.

çok uzattım ama kısaca değinelim,
evet Abd en borçlu ülke, ama onlarında bizimde borcumuz maalesef dolar.
ama arada çok önemli bir fark var onlar bir kuruşluk kağıda 100 dolar yazıp borçlarını ödeyebilir onlar için sorun yok.
sanırım biliyorsundur biz dolar basamıyoruz. (ama borcumuz dolar) onun için, eşek gibi çalışıp, gelen yabancı turistlerin tuvaletlerini temizleyip onlardan alacağımız dolarlarla bu borçları ödeyeceğiz.

Son düzenleme:
Peki bu konuda cimere yazan varmı artı hiçbir şekilde bize ikramiye verilmiyor ve yarın itibariyle halk otobüslerine ücretsiz binemeyeceğiz hep birlikte cimere yazalım ne dersiniz

Aynen öyle

Buyur bir iktidar yalakası var burda

MadResister

Demek merak ettin. Ayda 10 bin dolar alıyorum ;)

Ne diyelim kişi kendinden bilirmiş işi.

Sen kaç önce Avrupa ve Amerika da kapımızda bekliyor zaten Türkiyede ki herkes onlara gitsin diye.

Evde bakımı alman için bu ülkede, yatalak yada felç olman lazım benim yüzde 90 ağır raporum var vermediler neymiş kanepeden kalkıp içtiğim ilaçları gösterebildim diye 😅 komedi gibi ülke olduk, gülüp geçin artık başka yapacak bir şey yok çünkü

5 bine bile çok şükür deriz ne 15i :)

Bu maaşı 1.dereceden ve 30 yıl çalışıp yeni emekli olmuş bir memur emeklisi ancak alıyor

Geçinmek için yetersiz 1870 tl. yüzde 40-70 arasındaki maaşlara siyasiler bir el atsa

Üst Alt