Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Kartını Yenilemek için hangi işlem yapmam gerekir?

16Caner16

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
14
merhaba arkadaşlar ben caner, işitme problemim var

2003 yılında ailemin yardımı ile engelli kimlik kartı almıştım ancak aradan 11 yıl geçti hangi işlemleri yaptık hatırlamıyorum ve karttaki resimim oldukça komik bazı işlemler için kartımı gösterdiğimde işlem yapanların saklayarak güldüklerini farkına varıyorum, bu durumda beni rahatsız etmeye başladı, bundan dolayı kartımı yenilemeyi düşünüyorum, bunun için hangi işlemleri yapmam gerekir ?

2003 yılında işitme kayıbım sol 80 sağ 85 desibel idi bu yıl cihaz alımında kayıp oranımın sol 95 sağ ise 100 desibel kayıp olduğunu gördüm yenileme durumumda %45 engelli özürlük oranım değişirmi, değişirse en önemlisi ise B sınıf ehliyet almıştım kartımı elimden alınırmı ???

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ...

Engelli Kimlik kartınızı Bağlı Bulunduğunuz Aile sosyal Politiklat bakanlığına bağlı İl Müdürlüklerinde yada ilçe müdürlüklerinde değiştirebilirsiniz.Raporunuz Fotokopisi ( Asli Gibidir Yapmanız Gerekir. ) Kimlik Fotokopisi ve 2 Adet Fotoğraf götürmeniz yeterlidir.Engelli Kimlik Kartınızı istediğiniz sürece değiştirebilirsiniz hiçbir sıkıntı olmaz yeni raporunuz varsa en son rapora göre işlem yapılmaktadır.işitme Engelliler de bildiğim kadarıyla Tek Kulağın Duymaması % 12 iki kulağın duymaması % 50-%55 arasında bir değer verilir diye biliyorum.Elinizde ki ehliyet alınır mı bilmem fakat İşitme engellilere H sınıfı ehliyet verilir.Kullandığın Araçın Arkasına da İşitme engelli Sticker yapıştırmanız gerekir.Eğer Trafikte fazla sorun yaşamıyorsanız B sınıfı ehliyet size sıkıntı olacağını sanmıyorum.Tabii tamamen şans bazı görevli memurlar sorunlu olaabilir.Yalnız İşitme Engelliler B sınıfı alamaz diye bir şey de okumadım bugüne kadar

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükler Web Sitelerinin Adresleri Linkte : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı |

Bağlı bulunduğunuz müdürlüğün İletişim bilgilerini burdan alabilirsiniz

Bizim yerimize eşimiz veya oğlumuz gitse bu evraklar ile olurmu acaba..

bilgilerin için teşekkür ederim gönül yarası sağolasın :) B sınıfı almak için bayağı uğraştım şükürler olsun konuşabiliyor duyabiliyorum H sınıfı almak istemedim çünkü kendi aracından başka kimsenin aracını kullanamıyorsun e %90 raporda alamayacağıma göre 0 araçta alamam ne anladım ben bu işten :)

Üst Alt