Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli kadrosunda emekli olup çalışmaya devam edebilir miyim?

adil12

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
2
Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum. Benim emekliklik yaş ve prim yaklaşıyor .Emekli günüm yaklaşıyor. İşimi seviyorum. ben şimdi seneye emekli olmaya hak kazandığımda işyerimden çıkış göstermeden emekli olabilir miyim. yani iş yerimden ayrılmak istemiyorum. yani kısaca emekli günüm geldiğimde sgk başvurup emekli olmak . iki maaş almak istiyorum. böyle bir imkan var mı. İşten çıkış belgesi vermek şart mı emekli olmak için.

Son düzenleme:
Emekli olduktan sonra aynı isyerinde çalışmaya devam etmek senin patronu na kalmış birsey.ssk dan emekli olur yazısını aldıktan sonda isyerin sigortaya çıktı girdi yapar.Sosyal güvenlik sigorta girişi ile emekli kadrosundan aynı iş yerinde çalışmaya devam ede bilirsin.Bu ssk ile alakı bir durum değil senin çalıştığın firma seninle devam etmek isterim bu önemli.

Şimdi sen engelli kadrosundasin değil mi? Emekli olursan engelli kadrosu boşalmış olacak. Çalışan sayısı yüksek ise mecburen yeni bir engelli arkadaşı işe almak zorunda kalacaklar. Bu durumda isvereninin ne yapacağı belli değil. Eğer aran iyi ise bence git konuş ona göre hareket et

SGK emekli olur yazısı aldığımda vergi dairesine başvurmak mı gerekiyor. sonra oradan gelen yazı ile iş yerinden çıkışımı alıp emeklilik için sgk başvurucam. SGK ''ta beni yeni rapor için hastahaneye nakledecek. Orada raporum düşerse. şu an ki raporum iptal mı oluyor. Engelli raporu hakkımı kaybettermiyim ?

@adil12,

Doğum tarihiniz gün/ay/yıl?
İlk sigortalı olduğunuz tarih gün/ay/yıl?
Primleriniz hangi tarihler arasında hangi statüde yattı? Toplam prim gün sayınız nedir?
Sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda raporunuz var?
Defterdarlıktan elde edilmiş vergi indirim hakkınız var mı?

Ben 2006 girişliyim. 4400 prim 20 yol şartık var. ben şu şartları dolduruyorum iki sene sonra. 2006 girişli olduğum için emekli maaşı almaya devam edebilir miyim. bir de kesinlikle kontrol muanesine herkesi çağırıyorlar mı.
Şimdi ben SGK emekli olur yazısı aldım. Emekli olmak için başvurdum. beni hastaneye sevk ettiler. ve kontrol muanesinde raporum %40 altına düştü. o zaman benim engelli rapor hakkım tamamen kaybolur mu. iş yerinde engelli kadrosunda çalışmaya devam edemezmiyim.

@OturanBoğa

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt