Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli çocuğa sahip ailelerin ev bulmakta ya da komşularıyla yaşadıkları sorunlar!

bertuğ

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
çocuğunuzun zihinsel engeliliği nedeniyle arada bağırıp eline yere vurması nedeniyle ev bulmakta zorlandınız mı hiç?
şu an biz taşınmak üzereyiz ve çok tedirginiz. taşındığımız yer kasaba ve ev bulmak oldukça zor .ev bulduk ama ev sahibi çocukların gürültü yapıp yapmadığını soruyormuş. bertuğ ilaç saatlerinde (günde 3 kere) bağırıp çığlık atıyor ve bu esnada elini sertçe zemine vuruyor. ev sahibi ile sorun olmasından çok korkuyorum. sonuçta 2. ev bulma olasılığı çok zayıf bir de kış olması cabası.
artık ev sahibinin insafiyeti kalmış. ev 3. kat ve asansörüde yok. düz ayak bahçeli olmasını çok istedik ama maalesef bulamadık...
çıktığımız ev sahibi yüzümüze bir şey demiyordu ''çocuktur ne yapalım Allah'tan siz hiç kendinize sıkmayın'' diyor, ama başka kiracılara ''rahatsız oluyorsanız çıkarılım '' :( diyormuş.
siz hiç evsahibi ile sorun yaşadınız mı?

ÜÇ sene önce Bizim apartmana Yaşlı Bir Teyze taşındı 25 30 yaşlarında birde oğlu vardı , Zihinsel Engelliymiş. onların Bitişiğinde ve altkatında otura Komşular hep şikayet ederlerdi , o çocuk Bağırıp çağırıyor , Annesini Dövüyor, Kapıları çarpıyor ,Delidir Birgünde Apartmanı Yakar gibisinden şikayetlerde bulunuyorlardı . ellerinden Gelse İmza Toplayıp Kadıncağızı Evden çıkaracaklardı , neyseki Teyzem Kendi Tarlalarını satarak başka Bir Semtte Ev aldı da gitti .
Keşke insanın Maddi Durumu elverişli olsada MüstakilBir Evde otursa , Engelli çocuğa sahip Aileler için Apartman Hayatı ayrı bi Pıroblem , hele birde Kiracıysanız dahabi Zor Allah Yardımcınız olsun

Keşke ev sahipleri arkadan konuşacaklarına,
destek olmayı deneseler.
zor bir durum :( Allah yardımcınız olsun.

kaderb' Alıntı:
Keşke ev sahipleri arkadan konuşacaklarına,
destek olmayı deneseler.

Komşular da tabii. :)

Kolay gelsin, umarım istediğiniz gibi olur.

Zor bi durum. Allah yardımcınız olsun.

bıraz daha ınsaflı yaklassalar bunlar olmaz...
kolay gelsın sıze ısınız cok zor..
umarım ınsaflı ınsanlarla karsılasırsınız...

bertug Önce Allah yardımcın olsun.. sana mustakil bir ev bulabılırsen orada oturmanı tavsıye ederım... bızlerde daha oncekı komsularımızda aynı sorunları yasıyorduk.. gecenın ıkısınde ucunde cocukları bagırıp cagırıp duvarlara vuruyordu... aılenınde bır sucu yok ama... bırde o ınsanları dusunun... annem cok ama cok ıyı bır ınsandır.. her zaman olgunlukla yaklastı ama komsular cok rahatsız oluyordu.. sımdı bızım eve bır km. uzaklıkta mustakıl bahcelı bır ev tuttular ısyerlerıne bıraz uzakmıs ama sımdı cok ama cok rahatlar...

müstakil evi bende çok istedim ama şuan bulamadık gideceğimiz yer küçük bir kasaba inş. yazın müsatkil bir ev buluruz.şimdilik geçiçci çözümler araştırıyoruz.tabiiki bu arada çevredeki komşularada düşünüyoruz.geceleri bağırma yok en geç saat 22:00 da 10_15 dk.sürüyor birde saat 15:00 -16:00 da çığlık atması oluyor o kadar şu sıra ilaç değişimi olacağı için ilaç kesiyoruz bu zamanlarda da bertuğ da hırçınlık diğer günlere göre fazla oluyor...

Allah yardımcınız olsun. İnşallah sizin daha rahat edebileceğiniz bir ev bulursunuz anlayışlı bir ev sahibi ve çevrede, aslında en iyisi sizin için müstakil bir ev anladığım kadarıyla sevgili bertuğ'un nöbetleri ebeveynler olarak sizi zaten yeterince üzüyor buna birde ev sahibi ve komşularda eklenince düştüğünüz çıkmazı anlamamak mümkün değil, durun bakalım hemen ümitsizliğe kapılmayın gün doğmadan neler doğar. İyi haberlerinizi okumak dileğimle.

sağolun taşındıktan sonra internet bağlanınca size bilgi veririm.

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN BERTUĞ.SİZİ ANLIYORUM BENİM SORUNUM SİZİNKİ GİBİ DEİL AMA BENZERLERİNİ HEPİMİZ YAŞIYORUZ.BENİM OĞLUM ÖZBEK 4 YAŞINDA VE FİZİKSEL ENGELLİ.ALLAH TEZ ZAMANDA KAFANIZIN RAHAT EDECEĞİ KENDİNİZE AİT BİR EV SAHİBİ OLMANIZI NASİP EDER İNŞALLAH.ANLAYIŞSIZ İNSANLAR ÇOK AMA ŞUNU UNUTMAMALILARKİ BU DURUMU BİZ SATIN ALMADIK ALLAH HERKESİN BAŞINA VEREBİLİR KARŞINIZA İYİ VE ANLAYIŞLI İNSANLARIN ÇIKMASI DİLEĞİYLE.

zor bir durum insanlar destek olacağına ne yazıkki ve ne acıdır ki köstekliyor durumu.....!
yüzüne çocuktur yapar derken arkanızdan bu şekilde davranılması çok çok kötü vicdanen nasıl rahat olurlar aklım ve kalbim şaşıyo!!bu insanlar yatağa yattıklarında nasıl gönül rahatlığıyla uyur???HAYRET...
keşke müstekil bir ev olsa taşınacağınız ama bulunamamış işte...kısmet allah hayırlısını nasip etsin gönül rajatlığıyla rahatça oturabileceğiniz bir ev nasip etsin allah.....

meraba arkadaşlar eve taşındık internet bağlanınca hemen girdim.şuan bertuğ la ilgili bir problem yaşamıyoruz yeni ev ve çevre bertuğ u biraz durgunlaştırdı.ama ne kadar sürer bilmiyorum.zihinsel engelliler için 20 km. uzaklıkta okulda varmış.araştırıp en kısa süre göndereceğiz.
ev sahibimiz tek başına yaşayan 55 yaşında bir amca pek evde durmuyor.bertuğ un karyolasını mecburen oturma odasını kurduk.elini yere vursada (artık yatağına vuruyor)ses çıkarmıyor.bazen çığlık atıyor onun sesinide amca duymuyormuş.şimdilik herşey yolunda ....inş.hep böyle devam eder

merhaba bertuğ un annesi, sizin adınıza gerçekten çok sevindim neyseki herşey yoluna girmiş umarım böyle de devam eder yeni evinizde güle güle oturun en güzeli de okul, bence çok büyük yararı olacaktır bertuğ'a benim yakın bir arkadaşımın oğluda gidiyor böyle bir okula inanın bana arkadaşım çok memnun araştırın bakalım. Sizin için allahtan herşeyin hayırlısını diliyorum sevgilerimle.

Merhaba bertuğun annesi.sizin adınıza çok sevindim.rabbim size kolaylıklar göstersin.allaha emanet olun.sevgiler

Allah yar ve yardımcınız olsun.
İnşallah okula da yazdırırsınız.

Üst Alt