Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli bireylerin temsil ve katılımı hakkında araştırma

sociologue

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba, ben Cemre. Şu anda Paris Sorbonne Ünversitesi’nde siyaset sosyolojisi alanında yüksek lisans yapıyorum ve engelli bireylerin siyasi katılımı ve temsili üzerine bir yüksek lisans tezi yazıyorum. Bu doğrultuda hazırladığım bir soru formum var. Bu form ile amacım daha çok kişiye ulaşarak İstanbul’da yaşayan engelli bireylerin gündelik hayatta yaşadığı sorunları, belediye hizmetlerine yönelik düşüncelerini ve temsil hakkındaki fikir ve beklentilerini öğrenmek.

Burası yıllardır takip ettiğim bir platform olduğu için sizlerle de bu soru formunu paylaşmak istedim. Vakit ayırıp formu doldurarak araştırmama katkı sağlarsanız çok sevinirim. Aşağıdaki linkten forma ulaşabilirsiniz. Sorularla ilgili anlaşılmayan veya tereddüt ettiğiniz bir şey olursa da benimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler. :)

Soru formu : https://forms.gle/MbLNZ7V8nDB6C5rS9

(Elbette engelli bireylerin yalnıza İstanbul'da olmadığını ve yaşanan sorunların da İstanbul ile sınırlı olmadığını farkındayım ancak bir yandan gözlem yapmam gerektiği ve bunu tüm Türkiye’de yapmam mümkün olmadığı için böyle bir sınırlandırmaya gitmem gerekti.)

sociologue

Ben katıldım. Telefonla görüşüp daha iyice de anlattım derdimi. Elinize sağlık şimdiden Cemre Hanım.

Yanıt bölümü aktif değil sorulara cevap verilmiyor

AYBAROGLU
Üstünden 7 ay geçtiği için olabilir mi acaba? Tez ile ilgiliymiş sonuçta. Tez bitmiş iş bitmiş olma durumu yani. :)

En azından arkadaşa tekrar tez hazırlama konusunda teşvik etmiş oluruz:)

Tek mesaj atmış kullanıcı daha geleceğini sanmıyorum. :) İşini gördü çıktı.

Üst Alt