Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli arkadaşlara araç alımında tavsiye...

ALİ YÜCE

Yasaklı Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Değerli engelli arkadaşlar,
Sizlere sormak istediğim ve tavsiyede bulunmak istediğim bir konu var.
Bu konu benim de başımdan geçtiği için sizlerede söyleme gereğini duyuyorum.
Bu engelli araç alımlarında neden öncelikle elinizin altında hazır bulunan araçlara bakıp alma girişiminde bulunmuyorsunuz? Bu tür araçlar öncelikle beğeninize açık olan araçlar.
En azında servislere götürüp gösterebilirsiniz.
Diyelim beğenmediniz veya fiyatta anlaşamadınız veya fiyatı sizin ödeme gücünüzü aşıyor.
O zaman eğer yurt dışından araç getirirp bu işin ticaretini yapanlara baş vurup sipariş vermek istiyorsanız bu aşamada bence bu işi en eski yıllardan beri yapan birilerine ulaşmaya çalışın ve referans alın. Çünkü bence bu kişiler bu işin uzmanı olmuşlardır. Hem kalite açısından, hem fiyatlar açısından, hemde prosedürler açısından tecrübe sahibidirler. En önemlisi daha sonra bir sıkıntı veya ihtiyaç duyduğunuzda bu kişileri yanınızda bulabilmelisiniz.
Bu işi yapanlara ayrıca bakın her önünüze gelene para verip araç ısmarlamayın. Kişinin buradaki alt yapısına bakın, işyerine, iş ciddiyetine bakın, referans almaya çalışın.
Bunudamı yapamadınız veya birisine güvenemediniz,
O zamanda Türkiye'mizin bayileri var.
O zamanda buradan yapacağınız lüks modelleri almak değil de bütçenizin el verdiği araçlara bakmaktır.
Bu benim tavisyem.
Çünkü arkadaşlar hiç birimiz paramızı havadan kazanmıyoruz. Binbir güçlüklerle biriktiriyoruz ve belki de bir kısmını borçlanarak derlediğimiz paralardır. Kimselere kaptırıpta belkide çoluk çocuğumuzun rızkı olan bu birikimleri kendi elimizle başkalarına ben yiyemedim alın siz yiyin demeyelim veya dedirtmeyelim ve sonradan geri dönüşü olmayan yola girip pişman olmayalım.
Bu siteyi takip ediyorum çok kişinin başı bu işlerden ağrıyor ve uzun sürtüşmelere ve münakaşalara giriyorlar.
Bu işler benimde başımdan geçtiği için sizede bahsetmek istedim sadece.
Hoşçakalın.

talat kardeşim tavsiyen için sağol. ama yurt içi bi aracı yurt dışındaki fiyata alabilirmisin alamazsın ve sonuçta yurt dışındaki araçlar daha bakımlı ve daha iyi çünkü türkiyedeki yollar bile fark ettiriyor ha yokmu yurt içi temiz araç çok bulunur ama fiyatıda fazla. bir diğer konuda getiren engelli arkadaşlar yurt dışından inanın yurt içi fiyatından çok istiyor mesela opel astra getirmiş 15,000 ytl istiyor yada bmw getirmiş 17,000 istiyor ilanlarda belli bunlar ama zaten yurt dışından daha ucuza getiriliyor bu araçlar buda bi anlamadığım konu. İşin bide senelerce yapanından bahsetmişiniz ya sözüm dürüst adam 1 kerede yapsa dürüstdür sahtekar adam yıllarcada yapsa sahtekardır.
Selam ile..

ben birkaç aydır plakası takılmış lpgli sorunu olmayan aracımı sadece hatcback tarzı yani daha küçük bir araç almak için satıyorum fiyat bile makul ( araç maliyeti +lpg ve diğer masraflar) ama halen satamadım. araç alırken gayem binmek olduğu için hergün işime gidip geliyorum bu nedenle acil bir durumum sözkonusu değil. bu kadar zaman geçti bakmaya gelen bile olmadı kendi yorumum 1- esnaflığı bilmiyorum 2- zihniyet değişmemiş

ya sadabey 13500 istiyorsun arabana tamam senin istersin ama 200,000 km gelmiş o fiyata daha az kullanılmış ve daha modelli araçlar var bence tercihini o yönden kullanıyorlardır. Bi Lpg de şimdi her yer 12 ay taksitle takıyor kardeş sırf lpg li diyede o kadar para verilmez ki ama inşallah satılır..

Ülkemizde çok fazla seçenek var. Ben 1995 yılından beri sadece ötv siz sıfır km araç satın aldım. İthal edip 10 yıl bağlanmak pek mantıklı değil. 1.6 motor otomatik dizel ve benzinli o kadar çok seçenek varki. 5 yıl binmek zorundayız garantisi 5 yıla hatta 6 yıla kadar uzatılabilen araçlar var. Hiç bir sıkıntı yaşamadan 5 yıl rahatca kullanırız garanti uzatarak. Evet yurt dışı kataloglarına bakıyorum araçlar çok uygun ama ülkemizde bu araçların maliyeti bizlere gelene kadar çok artıyor. Bu işin ticaretini yapan arkadaşlarda araç ithal ederken 300-500 eorunun hesabını yapmamalı km si az hatasız bakımlı boyasız kazasız dolu araçları getirmelilerki kullanacak arkadaşlar mağdur olmasınlar. Malum dile kolay... 10 yıl bu...

slm talat kardeş ben ali_baba55 siteden yazılarınızı okudum detaylarınız için tşkkrler

slm serkan bu aracların katologuna nasıl bakarız internet adresi varmı sende varsa yazarsan site adını bızde bakalım

Yurtdışından araç getirmenin bir esprisi yok artık.
Boşuna uğreşmayın bile.

Üst Alt